Rendelés típusa:
Rendelés helyszíne: Széna tér
Telefonszám: +36 70 638 8493
Online bejelentkezés az OrvostKeresek rendszerével történik, ami regisztrációhoz kötött!
A Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Karának elvégzése után radiológusként dolgozott a Fővárosi István Kórházban. ezt a Budai Gyermekkórházban a gyermekgyógyászként folytatta a pályafutását és 1985-ben gyermekgyógyászatból szakvizsgázott. Gyermekgyógyászként főként gasztroenterológiával foglalkozott. Két évvel később radiológiából is szakvizsgát szerzett. 1990-ben a SE I. Gyermekklinikáján gyermek radiológusként dolgozik tovább, ahol az újszülött, csecsemőkor veleszületett és szerzett betegségeinek tanulmányozásával bővíti ismereteit.
2000-től új területen próbálja ki magát (egészségügyi közgazdasági diplomát szerez 2003-ban), az államigazgatásban dolgozik főállásban, azonban a gyermekradiológiai munkát nem hagyja abba. A megalakulásától a megszűnéséig a Telki Magánkórházban dolgozik, majd a SE II. Gyermekklinikáján végez gyermekradiológiai tevékenységet. 2014-től az Ultrahang Központban elérhető magánrendelése, mely magán-rendelő a Prima Medica Egészségközpontok tagja.
Ezidő alatt számos szakmai cikk szerzője és társzerzője, illetve konferenciák résztvevője.
Gyermekradiológiai ismereteinek bővítése érdekében egyéni továbbképzésen vesz részt a torontói Sick Children Holpital radiológiai osztályán. Nemzetközi és hazai továbbképző kurzusok, tanfolyamok résztvevője a továbbiakban is (Genova, Liverpool, Brüsszel, stb.)
A radiológiai szakmai életben folyamatosan részt vesz, hazai és külföldieken követi a szakma fejlődését.
Szinte mindenki számára ismerős, hogy egy bőséges lakmározás után álmosság, fáradtság lesz rajta úrrá, és fellép az ún. “kajakóma”. Ez egyszer-egyszer előfordulhat, ám ha gyakran jelentkezik, akkor dr. Skurdenka Beatrix, az Endokrinközpont endokrinológusa azt tanácsolja, érdemes utánajárni, mi is okozza a problémát, ugyanis nagyon gyakran IR (inzulinrezisztencia) áll a hátterében.
A mellékvese egy igen fontos endokrin szervünk, melynek zavarai több problémát is okozhatnak. Az egyik ilyen az ún. Addison-kór, mely alacsony vérnyomást, depressziót és fokozott pigmentációt eredményezhet. Hogy miket érdemes tudni a betegségről, azt dr. Polyák Annamáriától, az Endokrinközpont endokrinológusától tudtuk meg.
A pajzsmirigybetegségek legnagyobb része gyógyszeresen eredményesen kezelhető, ám vannak olyan esetek, amikor javulást csakis a műtéti beavatkozástól lehet várni. Dr. Békési Gábort, az Endokrinközpont pajzsmirigy specialistáját arról kérdeztük, vajon mikor indokolt a műtét, és mire lehet utána számítani?