1995-ben végeztem a Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetemen cum laude minősítéssel, majd a kisbéri Batthyány Kázmér Szakkórház Belgyógyászati Osztályán és a győri Petz Aladár Megyei Kórház Kardiológiai Osztályán dolgoztam 2006-ig.
2000-ben belgyógyászatból, 2004-ben diabetológiából, 2006-ban kardiológiából szakvizsgáztam.
2006-ban a Tatai Kórház Kardiológiai Rehabilitációs Osztály osztályvezető főorvosának neveztek ki. 2008-tól 2013-ig a kisbéri Batthyány Kórházba tértem vissza belgyógyász-, kardiológus-, diabetológus főorvosként a fekvő- és járóbeteg ellátásban egyaránt. 2013-tól egy éven át a németországi Bad Tölzben lévő Buchberg Klinika Kardiológiai Rehabilitációs Osztályán először főorvosként majd osztályvezető főorvosként dolgoztam egy éven át. 2014-től a müncheni Conradia Medical Prevention (www.conradia-checkup.de) vezető orvosa vagyok, ahol a német standardok szerinti szűrővizsgálati protokollok területén nagy gyakorlatot szereztem. Havonta 1 hetet továbbra is a müncheni praxisomban dolgozom a Conradia Medical Prevention munkatársaként.
Felsőfokú német nyelvtudással és német állampolgársággal rendelkezem.
Magánorvosi tevékenységemet 2008-ban kezdtem Tatán, Kisbéren és Móron.
Tagja vagyok a Magyar Orvosi Kamarának, a Magyar Diabetes Társaságnak és a Magyar Kardiológusok Társaságának valamint a Német Kardiológus Társaságnak.
Fő tevékenységi köröm a szív- es érrendszeri betegségek megelőzése (preventív kardiológia) és azok gyógyítása, ideértve többek között az érelmeszesedés, magasvérnyomás, koszorúér-betegség, szívritmus-zavarok, szívelégtelenség, vérzsír-rendellenességek, es a cukorbetegség valamint az elhízás gyógyítását. Munkámban rutinszerűen alkalmazom az ultrahang-diagnosztikát (szív-, nyaki verőerek-, pajzsmirigy). Foglalkozom a dohányzásról való leszoktatással is.
Számos önálló előadást tartottam hazai orvosszakmai fórumokon kardiológiai és diabetológiai határterületi kérdésekben, melyeknek a jelenlegi Coronavírus-járvány vonatkozásában is nagy jelentősége van.
Egy folyamatban lévő és kardiológiai-urológiai határterületi kérdést kutató PhD doktori munka keretében (Urogenitalis szervek keringésével összefüggő kórállapotok, Szegedi Egyetem Urológiai Klinika, témavezető Prof. Dr. Bajory Zoltán) az endothel-dysfunktio korai diagnosztikájára helyezem a hangsúlyt annak reményében és érdekében, hogy egy kellően érzékeny metodika alkalmazásával ez a szív-érrendszeri betegségek korai előrejelzésére is alkalmas lesz és a mindennapi rutinba is bekerül majd. A téma rendkívüli aktualitását az adja, hogy az egy évvel ezelőtt kitört Covid-19 pandémia áldozatai és súlyos lefolyású esetei azok közül kerültek ki, akiknél az ér belső rétegének (endothelium) károsodása kimutatható volt (pl. érelmeszesedés, magasvérnyomás, vérzsír-rendellenességek, cukorbetegség valamint az elhízás miatt).
A pajzsmirigy betegségek igen negatív hatással vannak a családalapításra, hiszen mindkét nem esetén olyan folyamatokat generálnak, melyek nagyban rontják a fogamzókészséget. Hogy miként befolyásolja a férfiak spermaképét a pajzsmirigy alul-és túlműködés, azt dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont pajzsmirigy specialistája osztotta meg.
Az egészségügyben, orvoslásban olykor találkozni olyan elnevezésekkel, illetve szakterületekkel, melyeket sokan nem ismernek, nem tudják, vajon mit is takarnak. Ilyen például a lipidológia is. Hogy pontosan mit is jelent, mivel foglalkozik a lipidológus, azt Prof. Dr. Somogyi Anikótól, az Endokrinközpont belgyógyász-endokrinológusától, lipidológusától kérdeztük meg.
A hormonzavarok tünetei kapcsán leggyakrabban a hajhullás, a menstruációs problémák és a meddőség kerülnek szóba, ám számos olyan bőrön jelentkező panasz van, melyek felhívják a figyelmet különböző endokrin problémákra. Hogy melyek lehetnek jelzésértékűek, azt dr. Bérczy Judittól, az Endokrinközpont holisztikus szemléletű endokrinológusától kérdeztük meg.