Online bejelentkezés az myHealzz rendszerével történik, ami regisztrációhoz kötött!
1995-ben végeztem a Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetemen cum laude minősítéssel, majd a kisbéri Batthyány Kázmér Szakkórház Belgyógyászati Osztályán és a győri Petz Aladár Megyei Kórház Kardiológiai Osztályán dolgoztam 2006-ig.
2000-ben belgyógyászatból, 2004-ben diabetológiából, 2006-ban kardiológiából szakvizsgáztam.
2006-ban a Tatai Kórház Kardiológiai Rehabilitációs Osztály osztályvezető főorvosának neveztek ki. 2008-tól 2013-ig a kisbéri Batthyány Kórházba tértem vissza belgyógyász-, kardiológus-, diabetológus főorvosként a fekvő- és járóbeteg ellátásban egyaránt. 2013-tól egy éven át a németországi Bad Tölzben lévő Buchberg Klinika Kardiológiai Rehabilitációs Osztályán először főorvosként majd osztályvezető főorvosként dolgoztam egy éven át. 2014-től a müncheni Conradia Medical Prevention (www.conradia-checkup.de) vezető orvosa vagyok, ahol a német standardok szerinti szűrővizsgálati protokollok területén nagy gyakorlatot szereztem. Havonta 1 hetet továbbra is a müncheni praxisomban dolgozom a Conradia Medical Prevention munkatársaként.
Felsőfokú német nyelvtudással és német állampolgársággal rendelkezem.
Magánorvosi tevékenységemet 2008-ban kezdtem Tatán, Kisbéren és Móron.
Tagja vagyok a Magyar Orvosi Kamarának, a Magyar Diabetes Társaságnak és a Magyar Kardiológusok Társaságának valamint a Német Kardiológus Társaságnak.
Fő tevékenységi köröm a szív- es érrendszeri betegségek megelőzése (preventív kardiológia) és azok gyógyítása, ideértve többek között az érelmeszesedés, magasvérnyomás, koszorúér-betegség, szívritmus-zavarok, szívelégtelenség, vérzsír-rendellenességek, es a cukorbetegség valamint az elhízás gyógyítását. Munkámban rutinszerűen alkalmazom az ultrahang-diagnosztikát (szív-, nyaki verőerek-, pajzsmirigy). Foglalkozom a dohányzásról való leszoktatással is.
Számos önálló előadást tartottam hazai orvosszakmai fórumokon kardiológiai és diabetológiai határterületi kérdésekben, melyeknek a jelenlegi Coronavírus-járvány vonatkozásában is nagy jelentősége van.
Egy folyamatban lévő és kardiológiai-urológiai határterületi kérdést kutató PhD doktori munka keretében (Urogenitalis szervek keringésével összefüggő kórállapotok, Szegedi Egyetem Urológiai Klinika, témavezető Prof. Dr. Bajory Zoltán) az endothel-dysfunktio korai diagnosztikájára helyezem a hangsúlyt annak reményében és érdekében, hogy egy kellően érzékeny metodika alkalmazásával ez a szív-érrendszeri betegségek korai előrejelzésére is alkalmas lesz és a mindennapi rutinba is bekerül majd. A téma rendkívüli aktualitását az adja, hogy az egy évvel ezelőtt kitört Covid-19 pandémia áldozatai és súlyos lefolyású esetei azok közül kerültek ki, akiknél az ér belső rétegének (endothelium) károsodása kimutatható volt (pl. érelmeszesedés, magasvérnyomás, vérzsír-rendellenességek, cukorbetegség valamint az elhízás miatt).
Sokan a home office vagy más ok miatt sokkal többet ülnek és kevesebbet mozognak, mint korábban tették. Ez pedig mind az inzulinrezisztencia, mind a cukorbetegség egyik rizikófaktora lehet, a már diagnosztizált betegeknél pedig ronthat az állapoton. Dr. Koppány Viktória, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, klinikai farmakológus az összefüggésekről és a megoldási lehetőségekről beszélt.
A pajzsmirigy alulműködése és túlműködése – elsősorban autoimmun betegsége – is rontja a teherbeesés esélyét, emellett vetélést, koraszülést, fejlődési rendellenességeket is okozhatnak. Ezért fontos a pajzsmirigy-értékek ellenőrzése a tervezett várandósság előtt, meddőség esetén és a várandósság alatt is – hangsúlyozza dr. Skurdenka Beatrix belgyógyász, endokrinológus, az Endokrinközpont meddőség- és pajzsmirigy-specialistája.
A pajzsmirigybetegségek számos szerv működésére kedvezőtlenül hathatnak. A tünetekből nem mindig egyértelmű, hogy pajzsmirigyproblémák állnak-e a háttérben, ezért is nélkülözhetetlen sokszor a pajzsmirigy vizsgálata, amire többféle módszer létezik. A pajzsmirigybetegségek diagnosztikájáról dr. Békési Gábor, PHD, endokrinológus, belgyógyász, egyetemi docens, az Endokrinközpont pajzsmirigybetegségek specialistája ad tájékoztatást.
A stressz a mindennapi életünk szerves részét képezi, éppen ezért fontos, hogy megtanuljuk a megfelelő stresszkezelési technikák elsajátítását, hiszen, ha az idegeskedés és a feszült hangulat állandósul, akkor az nem csak a mentális egészségünkre van hatással, hanem a fizikaira is. Hogy milyen változásokat idéz elő sok stressz a hormonrendszerünkben, azt dr. Skurdenka Beatrix, az Endokrinközpont endokrinológusa magyarázta el.