Rendelés típusa:
Online bejelentkezés az myHealzz rendszerével történik, ami regisztrációhoz kötött!
1985. Ungvári Egyetem, Általános orvosi kar
1986. Radiológiai szakorvosi vizsga
1989 - 1991 angiográfiai és intervenciós beavatkozások továbbképzés
1992. Diploma honosítása
1985. Kijevi Területi Klinikai Kórház
1986 - 1989 Rokitnojei Járási Kórház
1991. Fővárosi Uzsoki utcai Kórház
1992 - Országos Onkológiai Intézet
A hormonális betegségek közül az egyik leggyakoribb a pajzsmirigy zavarai. Betegségei sokszor előfordulnak az gyakran előforduló göbök, amelyek vizsgálata különleges módszert igényelhet. Az aspirációs citológiáról Dr. Németh-Almási Attila, endokrinológus kérdeztük.
Amikor túl magas a vérben a kalcium szintje, hypercalcemiáról lehet beszélni, amely mögött leggyakrabban a mellékpajzsmirigy túlműködése áll. Ez az állapot enyhe esetben tünetmentes, de előrehaladottabb állapotban többek közt a csontok elgyengülését, vesekövet okozhat, a szív és az agyműködésre is hatással lehet. Dr. Polyák Annamária, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus arról beszélt, mikor érdemes orvoshoz fordulni és hogyan lehet diagnosztizálni a hypercalcémiát.
Akit az életmódja hajlamosíthat a 2-es típusú cukorbetegség kialakulására, tehát például magas a vérzsír- és koleszterinszintje, túlsúllyal és magas vérnyomással küzd, esetleg már fel is ismerték nála az inzulinrezisztenciát, fontos tudnia, hogy ha az életmódterápia iránymutatásával változtat a szokásain, megelőzheti a diabéteszt. Dr. Koppány Viktória, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, klinikai farmakológus avatott be a részletekbe.
KonyhaKlinika workshop sorozatunkat azért hoztuk létre, hogy segítsünk a gyakorlatba átültetni az életmóddal összefüggő és egyéb betegségek diétájával kapcsolatos elméleti tudást. Elsőként pedig az inzulinrezisztencia étrend kihívásait mutatjuk be, hogyan lehet egyszerűen és gyorsan tápanyagban gazdag és finom ételeket készíteni, amelyek illeszkednek az étrendedbe.