Rendelés típusa:
Az egyetem elvégzése után terápiás dietetikusként kezdtem el tevékenykedni, hogy széles körű tapasztalatot gyűjtsek a különböző betegségek diétás kezelésével kapcsolatban. Munkám során foglalkoztam kardiovaszkuláris betegséggel küzdő páciensek étrendi kezelésével, IR-es és 2-es típusú cukorbetegek oktatásával, illetve emésztő- és bélrendszeri megbetegedésekkel is. Mindeközben sikeresen elvégeztem a Sport-specifikus dietetikai szakirányú továbbképzést is, így szívesen fogadok hobbisportolókkal is a rendelésemen. Hiszek abban, hogy nincs tiltott élelmiszer, csak kerülendő mennyiség, így a kiegyensúlyozott és változatos étrend híve vagyok. A tanácsadásaim során arra törekszem, hogy a megfelelő étrend önálló kialakítására tanítsam meg a pácienseimet.
Az inzulinrezisztencia társadalmunk egyik leggyakoribb problémája, mely kezeletlen esetben akár 2-es típusú cukorbetegéghez is vezethet. A terápia lényeges részét képezi a speciális diéta, mely elsőre nehezen betarthatónak tűnik, ám egy idő után bárki belejöhet. Varga Dóra, a Budai Endokrinközpont dietetikusa a leggyakoribb kérdéseket szedte össze a diétával kapcsolatban.
A pigmentfoltok igen zavaróak tudnak lenni, főleg akkor, ha az arcon jelentkeznek, hiszen így búcsút inthetünk az egységes bőrtónusnak. Általában a nyári időszakban jelennek meg az UV fény hatására-többek között ezért is fontos nagy figyelmet tulajdonítani a megfelelő fényvédelemnek. Azonban érdemes tudni, hogy nem csak a napfény csalogathatja elő ezeket a sötétebb foltokat, hanem bizonyos hormonális változások, hormonzavarok is. Hogy melyek ezek, azt dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa osztotta meg.
Akár már diagnosztizáltak valakinél pajzsmirigy betegséget, akár csak a gyanú merült fel, vannak olyan vizsgálatok, melyek fontosak a nyomon követés, valamint a pontos diagnózis felállítása céljából. Dr. Polyák Annamáriát, a Budai Endokrinközpont endokrinológusát ezekről a vizsgálatokról kérdeztük.
A Graves-Basedow-kór egy autoimmun pajzsmirigyzavar, melynek során a szerv a kelleténél nagyobb mennyiségű pajzsmirigy hormont termel. A betegek kb. fele tapasztalja az ún. Merseburgi triászként emlegetett három tünetet. Hogy melyek ezek, és mit lehet tenni, azt dr. Békési Gábor PhD, a Budai Endokrinközpont pajzsmirigy specialistája mondta el.