Drégely Anikó
  • Drégely Anikó

    4.00 | 1 értékelés
  • Szakterületek:
    • sportdietetikus
  • Specialitások:
    • policisztás ovárium szindróma (PCOS)

    • inzulinrezisztencia (IR)

    • túlsúly

    • sport és endokrin betegségek étrendi összehangolása

    Rendelés típusa:

    • személyes, rendelői vizit
      • kedd - Széll Kálmán tér, Ostrom utca
      • péntek - Bosnyák tér
    • távkonzultáció (skype, telefon)
    • kizárólag felnőtt ellátás

Online bejelentkezés az myHealzz rendszerével történik, ami regisztrációhoz kötött!

Tanulmányok:

  • Semmelweis Egyetem, Ápolás betegellátás szak, dietetikus szakirány BSc diploma (2014-2019)
  • Testnevelési Egyetem, Sport-specifikus dietetikai szakirányú továbbképzés (2020-2021)

Szakmai tapasztalat:

  • 2019-2021: Szent Margit kórház, terápiás dietetikus- Sebészeti, Kardiológiai fekvőbeteg, és Mozgásszervi rehabilitációs osztályon
  • 2018 MENŐ MENZA Program: Ismeretterjesztő programok az egészséges táplálkozás jegyében: Tej és tejtermékek kóstoltatása és a gyermekek játékos oktatása
  • 2017 Újbuda 60+ Program: Dietetikai előadások tartása szépkorúaknak, obstipáció, diabétesz témakörben
  • 2016: GYERE Program Dunaharaszti: kisgyermekek oktatása az egészséges, kiegyensúlyozott étrendre az MDOSZ Okostányér táplálkozási ajánlás felhasználásával

 

Az egyetem elvégzése után terápiás dietetikusként kezdtem el tevékenykedni, hogy széles körű tapasztalatot gyűjtsek a különböző betegségek diétás kezelésével kapcsolatban. Munkám során foglalkoztam kardiovaszkuláris betegséggel küzdő páciensek étrendi kezelésével, IR-es és 2-es típusú cukorbetegek oktatásával, illetve emésztő- és bélrendszeri megbetegedésekkel is. Mindeközben sikeresen elvégeztem a Sport-specifikus dietetikai szakirányú továbbképzést is, így szívesen fogadok hobbisportolókkal is a rendelésemen. Hiszek abban, hogy nincs tiltott élelmiszer, csak kerülendő mennyiség, így a kiegyensúlyozott és változatos étrend híve vagyok. A tanácsadásaim során arra törekszem, hogy a megfelelő étrend önálló kialakítására tanítsam meg a pácienseimet.

Kapcsolódó cikkeink

Az inzulinrezisztencia társadalmunk egyik leggyakoribb problémája, mely kezeletlen esetben akár 2-es típusú cukorbetegéghez is vezethet. A terápia lényeges részét képezi a speciális diéta, mely elsőre nehezen betarthatónak tűnik, ám egy idő után bárki belejöhet. Varga Dóra, a Budai Endokrinközpont dietetikusa a leggyakoribb kérdéseket szedte össze a diétával kapcsolatban.

Cikkek melyeket mindenképpen olvasson el!

Orvos válaszol

Üdvözlöm Dr. Úr/Nő!
Szeretnék érdeklődni, Dr. Czégeni Anna endokrinologusról! IR-em van és PCOS-em. Elmondtam neki milyen problémám van hogy nem tudok fogyni es borzasztóan szenvedek, azt mondta nekem felejtsem el az összes szénhidrátot, ne számoljam mit eszek, felejtsem el a dietetikusokat. Stb stb.
Én félek hogy ez így nem helyes, mert hát szerintem olyat nem szabad, hogy egyáltalán ne vigyek be szénhidrátot! Mit tegyek? Keressek más orvost?
Köszönöm szépen válaszukat🙂

Kedves Karolina!

Ebben az esetben dietetikai konzultációt javaslok Önnek, aki az Ön igényeli szerint tudja az étrendet beállítani, illetve személyre szabott tanácsokkal látja el.

Szívesen ajánlok több szakembert is, amennyiben segíteni tudunk kérem jelentkezzen be központunkba az alábbi telefonszámon: +36/70-431-97-28.

Üdvözlettel,

Kapcsolódó oldalak

2021.09.28 15:02

Hírek

Mikor érdemes endokrinológushoz fordulni hízás miatt?

Mikor érdemes endokrinológushoz fordulni hízás miatt?

A túlsúly és különösen az elhízás egy összetett állapot, aminek korántsem csak az lehet az oka, hogy valaki túl sok édességet eszik. Szinte minden esetben érdemes a hormonális háztartás egyensúlyát vizsgálni az obezitás hátterében. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista azokra a gyanús jelekre hívta fel a figyelmet, amelyek miatt érdemes endokrinológus bevonásával vizsgálni az elhízás hátterét.

További részletek
A háttérben álló betegségek is okozhatnak zsíranyagcsere-zavart

A háttérben álló betegségek is okozhatnak zsíranyagcsere-zavart

A vér kóros zsírszintje veszélyes állapot, már csak azért is, mert nem okoz tüneteket úgy, hogy a betegnek panaszt okozna, így sokáig rejtve maradhat. Legtöbben egy más okból készített laborvizsgálat kapcsán szembesülnek elsősorban a magas koleszterinszinttel és a magas trigliceridszinttel, amelyek kezelést igényelnek. Prof. Dr. Somogyi Anikó PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, diabetológus, belgyógyász, a zsíranyagcsere-zavarok specialistája arra hívta fel a figyelmet, hogy bár az életmód is jelentősen hozzájárul az emelkedhet magas vérzsír, azaz lipid szintekhez, vannak bizonyos betegségek, amelyek szintén kóros lipidértékekhez, ún. dyslipidaemiához vezethetnek.

 

További részletek
Válogatott fejezetek a klinikai endokrinológiából

Válogatott fejezetek a klinikai endokrinológiából

November harmadik szombatján rendkívül magas színvonalú szakmai napon vehettek részt mindazok, akik ellátogattak a Prima Medica Egészséghálózat és az Endokrinközpont eseményére, amelyen a szakma jelentős képviselői osztották meg tudásukat, tapasztalataikat fontos, érdekes témákban. 

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK