Gyakorlatias

Örülök, hogy végül a doktornő mellett döntöttem. Még nem találkoztam ilyen talpraesett, mégis megnyugtató endokrinológussal. 

Nyugodt

A doktornő igen nyugodt hangulatot teremtett a vizit során. Végre valahol meghallgatták a problémámat. Köszönöm!

Téma szakértője

Kapcsolódó cikkeink

Hazánkban egyre több embernek van pajzsmirigy problémája, így sokan kezelésre szorulnak. Azonban sokan nem tudják, de több olyan nyomelem is van, melyek jelentősen befolyásolják a mirigy működését. Hogy pontosan melyek ezek, azokat dr. Molnár Jeannette, a Budai Endokrinközpont endokrinológusa szedte össze.

Cikkek melyeket mindenképpen olvasson el!

Orvos válaszol

Üdvözlöm!
26hetes kismama vagyok .Inzulinrezisztenciát állapítottak meg tavaly .Mercformint kellett szednem de a terhesség 12.hetétől abba kellett hagynom.Diétával,mozgással ,gyogyszerrel az értékeim teljesen jók lettek januárban.Ismét csináltattam egy hete cukorterhelést és ismét nem jók az értékek pedig odafigyelek a diétára és kismamatornára járok.Az a kérdésem ilyenkor mi a teendő?
Értékeim;
Glükoz éhgyomri:5.0
Glükóz120perc:7.9
Inzulin:13.2
Inzulin120perc105.1
Inzulin rezisztencia/homa index/:2.91

Kedves Anita!

Cukorterhelésesét mutassa meg nőgyógyászának, mert a 120 perces cukor értéke az ideális érték felett van.

Üdvözlettel:

Kapcsolódó oldalak

Hírek

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

A pajzsmirigy optimális működéséhez elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű jód bevitele, különösen nyáron, amikor a fokozott izzadás miatt a szervezet több jódot veszíthet. A jódhiány pajzsmirigy alulműködéshez vezethet, míg a túlzott bevitel fokozhatja a pajzsmirigy gyulladását, túlműködését. A jódbevitel tehát fontos kérdés a pajzsmirigybetegeknek, azonban dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont – Prima Medica endokrinológusa, belgyógyász, egyetemi docens arra hívja fel a figyelmet, hogy a megfelelő mennyiség beállításához mindenképp orvossal kell konzultálni.

További részletek
Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Amikor egy nő azt veszi észre, hogy sötét szőrszálak nőttek a mellbimbója körül, az állán, a bajusz területén, meglehetősen kellemetlennek találhatja azt, hiszen ezek klasszikusan férfias megjelenésre utalnak. Azonban mielőtt bárki úgy gondolná, elég csak kitépkedni a zavaró szőrszálakat, érdemes utánajárni, mi okozhatja ezt a jelenséget. Dr. Borus Hajnal, az Endokrinközpont – Prima Medica belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus beszélt a lehetséges okokról.

További részletek
Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK