Véleményeket Prof. Dr. Balázs Csabáról itt olvashat >>>
Rendelés típusa:
Rendelés helye: Mammut II. 5.em.
Telefonszám: +36 70 431 9728
Debrecenben végezte az orvosi egyetemet 1967-ben.
1978-ban védte meg kandidátus i disszertációját.
1994- ben írta és védte meg MTA doktor i disszertációját a Basedow-Graves kór pathomechanizmusa és kezelése témaköréből.
Prof. Balázs Csaba a DOTE I.sz. Belklinikáján kezdte pályáját, ahol kezdetben immunológiai, endokrinológiai betegségekkel, genetikával foglalkozott.
1981-ben nevezték ki a Kenézy Oktató Kórház újonnan szervezett III.sz. Belgyógyászat vezetőjévé . Kialakította az osztály immuno-endokrin, reumatológiai profilját, megszervezte az endokrin betegek gondozását és az önálló endokrin, immunológiai molekuláris genetikai laboratóriumot.
1995 és 2000 között Prof. Dr. Balázs Csaba a Kenézy Kórház klinikai, oktatási és tudományos igazgató-helyetteseként is dolgozott.
2003-tól a Budai Irgalmas Rendi Kórház Belgyógyászati Osztályának vezetője.
2008-tól Prof. Dr. Balázs Csaba magánrendelése a Budai Endokrinközpontban elindult.
Prof. Dr. Balázs Csaba legfontosabb szakmai társaságok és szervezetek, tisztségei
- A Magyar Endokrin Társaság Vezetőségének tagja, 1998-2000 között a Pajzsmirigy Szekció főtitkára,
- Magyar Immunológiai Társaság Vezetőségének. (1991-1995 között az MTA Immunológiai Kutatásokkal Foglalkozó Bizottság titkára ),
- Magyar Belgyógyász Társaság Vezetőjének tagja.
Prof. Dr. Balázs Csaba endokrinológus, pajzsmirigy, immunológiai és meddőségi specialista magánredenlése a Budai Endokrinközpontban.
A pajzsmirigy a nyak alsó részén elhelyezkedő, pillangó alakú szerv. Hormonjai számos alapvető életfunkcióhoz nélkülözhetetlenek, az agy, a test, az izmok és egyéb szervek normál működéséhez is szükségesek. Alulműködés esetén a pajzsmirigy nem termel elegendő hormont ahhoz, hogy a feladatát megfelelően el tudja látni, ezért megjelennek a hiányállapot tünetei.
További véleményekNagyon elégedett voltam Prof. Balázs Csaba Doktor Úr vizitén a fesztelen légkör, az orvos hozzáértése, a tájékoztatása a panasszal kapcsolatban.
Szinte mindenki számára ismerős, hogy egy bőséges lakmározás után álmosság, fáradtság lesz rajta úrrá, és fellép az ún. “kajakóma”. Ez egyszer-egyszer előfordulhat, ám ha gyakran jelentkezik, akkor dr. Skurdenka Beatrix, az Endokrinközpont endokrinológusa azt tanácsolja, érdemes utánajárni, mi is okozza a problémát, ugyanis nagyon gyakran IR (inzulinrezisztencia) áll a hátterében.
A mellékvese egy igen fontos endokrin szervünk, melynek zavarai több problémát is okozhatnak. Az egyik ilyen az ún. Addison-kór, mely alacsony vérnyomást, depressziót és fokozott pigmentációt eredményezhet. Hogy miket érdemes tudni a betegségről, azt dr. Polyák Annamáriától, az Endokrinközpont endokrinológusától tudtuk meg.
A pajzsmirigybetegségek legnagyobb része gyógyszeresen eredményesen kezelhető, ám vannak olyan esetek, amikor javulást csakis a műtéti beavatkozástól lehet várni. Dr. Békési Gábort, az Endokrinközpont pajzsmirigy specialistáját arról kérdeztük, vajon mikor indokolt a műtét, és mire lehet utána számítani?