• Dr. Turi Zsuzsanna

  • Szakterületek:
    • szülész-nőgyógyász, diabetológus
  • Specialitások:
    • problémás terhességek gondozása
      • terhesség véralvadási zavarral
      • cukorbetegséggel
      • magasvérnyomással
      • hormonális problémákkal
      • autoimmun betegséggel
  • E-mail:
  • Telefon:

problémás terhességek gondozása

terhesség véralvadási zavarral

cukorbetegséggel

magasvérnyomással

hormonális problémákkal

autoimmun betegséggel

Online bejelentkezés az OrvostKeresek.hu oldal rendszerével történik, ami regisztrációhoz kötött!

dr. Turi Zsuzsanna szakmai önéletrajza

Dr. Turi Zsuzsanna szakmai képesítései:

  • Dr. Turi Zsuzsanna 1980-ban szerzett orvosi diplomát és sebészorvosi képesítést.
  • 1985-ben megszerezte a szülészet-nógyógyászat szakvizsgát,
  • 2007-ben megkapta a Magyar Diabetológiai Társaság diabetológus orvosának minősítését.

Specialitások járóbeteg ambuláns ellátás keretében:

  • terhesgondozás, azon belül patológiás terhesség gondozása
  • infekciók ellátása
  • cukorbetegség diagnosztikája,
  • cukorbetegség gyógyszeres terápiájának beállítása, kezelésének felülvizsgálata
  • cukorbetegek rendszeres időközönkénti állapotfelmérése, gondozása
  • cukorbetegség szövődményeinek felmérése, kockázat megállapítása
  • életmód-tanácsok adása (étrendi, mozgás)
  • tanácsadás

Dr. Turi Zsuzsanna szülész-nőgyógyász, diabetológus szakmai tagságai:

Dr. Turi Zsuzsanna a magyar Diabetológiai Társaság terhességi munkacsoportjának tagjaként a gestatios diabetes kezelésének regionális centrumaival dolgozik együtt. Jelentős klinikai tapasztalata van egyéb patológiás terhességek - pl. trombofiliás terhesség szívbetegség melletti terhesség - gondozásában.

Kiemelt szakterülete a problémás terhességek gondozása: terhesség véralvadási zavarral, cukorbetegséggel, magasvérnyomással, hormonális problémákkal, autoimmun betegséggel.

Kapcsolódó cikkeink

Mikortól számít kórosnak az inzulin és a vércukor érték?

Az inzulinrezisztencia kifejezés lassan beépül a köztudatba, de sokan még mindig nem tudják, pontosan miről is van szó, mikor beszélünk IR-ről, és mikor cukorbetegségről.

Mivel ez a betegség igen sok embert érint, ráadásul jellemzően nem egymagában jelentkezik, így dr. Bérczy Judit, a Budai Endokrinközpont endokrinológusa összegzi, miben is áll maga a betegség, és milyen értékeket tekintünk kórosnak a vizsgálatok során.

Orvos válaszol

Jo estet kivanok!Batyamnak 2 eve volt szivmutetje.Akkor azt mondtak neki hogy a cukor nem lehet neki magasabb mint 10.Sajnos par napja 19 es 23 kozott i gadozik neki.Doktorno inzulinra allitotta .Nagyon ellene van mert nem inkabb venne be a tablettait mint szurni magat.Kerdesem az lenne hogy vissza lehet allitani gyogyszerre ha dieta mellett a cukorszintje normalizalodik?Mennyi ido utan kezdi az inzulin a hatasat?Koszonom a valaszat.

Dr. Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta diabetológus
Kedves Katalin !

Nagyon fontos hogy a szénhidrát anyagcsere egyensúlyban legyen, különösen a bátyja esetében mivel szívműtéte volt. Végig kell azt gondolni hogy ha eddig rendben volt a vércukra, most mi okozhatta a hirtelen emelkedést. Ilyen magas értékek esetében csak inzulin kezelés kerülhet szóba. Néhány nap alatt kell rendeződni a vércukor értékeknek. Ezt heteken keresztül kell folytatni és az eredmények tükrében lehet tanácsot adni a további kezelésre. Gyógyszerre akkor lehet majd visszaállítani esetleg, ha tartósan jók a vércukor értékei és kiderült az oka az emelkedésnek. Fontos a diéta pontos betartása, a rendszeres önkontroll.

Üdvözlettel: dr Porochnavecz Marietta

Kapcsolódó oldalak

Kapcsolódó videók

Hírek

A cirkadián ritmus felborulása IR-hez is vezethet

A cirkadián ritmus felborulása IR-hez is vezethet

Az IR kialakulásában több tényező is közrejátszik. Arról azonban általában kevés szó esik, hogy a cirkadián ritmus hogyan befolyásolja az inzulinszintet. Dr. Borús Hajnallal, a Budai Endokrinközpont diabetológusával beszélgettünk erről a témáról.

További részletek
Panaszt okoz a metformin! Mit tegyek?

Panaszt okoz a metformin! Mit tegyek?

A cukorbetegség és a prediabetes terápiájában fontos szerepet tölt be a metformin. Sokszor hallani, azonban, hogy a páciens érzékenyen reagál a készítményre; emésztési panaszokat, hányást, hasmenést okoz. Ilyenkor mit lehet tenni? Más készítményre van szükség? Esetleg lassabb dózisemelésre? A kérdéseket dr. Borús Hajnal, a Budai Endokrinközpont diabetológusa válaszolja meg.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

PRIMA MEDICA