Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Szakértő!

Gyermekem 20 éves, a fogamzásgátló szedése után 2,5 hónapig nem menstruált, nagyon pattanásos lett az addigi szép bőre az arcán.
A 3. hónap után mivel a terhességet kizárták hormonvizsgálatra került sor, melynek eredménye a következő:

TSH : 2.70 mIU/1
Lutenizáló hormon:7.81 IU/1
Follikukus stimuláló hormon:7.73 IU/1
Prolaktin:596.20 mIU/1 (ezt az értéket magasnak jelölték)
Ösztradiol:58 pmol/1
Progreszteron :2.93 nmol/1
Total tesztoszteron: 1.15 nmol/1
BHCG: 0.1IU/1

Ez a lelet a 2,5 hónap után megjött menstruáció után készült, egy héttel.

Szeretném megkérdezni, milyen diagnózis szűrhető le az általam leírtakból.

köszönettel: Gergey Evelin
Kedves Evelin!

Az ösztradiol szint relatíve alacsonyabb és a kissé magasabb prolaktin érték miatt érdemes elvégeztetni az Inzulin rezsiztencia vizsgálatot, a Makroprolaktin kivonás elvégzését és a laktóz intolerancia vizsgálatot.
Szívesen segítek személyesen is a rendelésen.

Üdvözlettel

dr Bérczy Judit
Tisztelt Doktornő!

Reumatológus szakorvos a csontritkulásom (ez már 3 éve diagnosztizáltak) miatt beutalt a vérvételre. A 2012-11-29-i vérvételi eredményemben a TSH 11,7 ulU/ml, a T4 0,802 ng/dl, T3 3,49pg/ml, vérsejtsüllyedés 39mm/H, azonkívül magasabb a májfunkció értékek . A vizelet vizsgálatnál következőben van eltérés: vizelet karbamid 190,5 mmol/l, vizelet kreatinin 6,4 mmol/l, vizelet foszfor 14,7 mmol/l. A nyakam már legalább féléve megvastagodott. Közérzetem jó. Szeretnék megkérdezni, hogy érdemes-e magamat Önöknél kivizsgálni? Nem fogok tűnni képzelt betegnek? Ha érdemes, akkor még szélesebb vérvételi eredményekre van-e szükség?
A válaszát előre is köszönöm.
Tisztelettel: Ludmilla

Kedves Ludmilla!

A leírtak alapján érdemes eljönni hozzánk egy kiegészítő vizsgálatra.
A nyakról egy ultrahang leletet érdemes lenne behozni.

Várjuk a rendelésemen.
üdvözlettel
Bérczy doktornő
Tisztelt Doktornő!

Pajzsmirigyemben hideg göbök vannak, értékeim jók, a működésével sincs probléma, gyógyszert nem szedek rá. Kérdésem a következő: szeretném kipróbálni az L-tirozin nevű aminósavat, és azt szeretném megtudni, hogy ez befolyásolja-e a pajzsmirigy működését negatív irányba. Esetleg nem-e okoz nem kívánatos hízást? Előre is köszönöm válaszát.

Üdv. SzR

Kedves Kérdező!
Nem befolyásolja.

Üdvözlettel:

Dr. Bérczy Judit.
endokrinológus
Tisztelt Doktornő / Doktor Úr!

A vérvételi eredményemben a TSH 5,04 volt, és a koleszterinem is emelkedett. A hízástól eltekintve (162 cm/46kg) minden tünetem illik a pajzsmirigy alulműködésre: extrém fáradtság, állandó fázás, bőrszárazság, hajhullás. Jódozott sót használok, és olyan multivitamint szedek, amiben van jód. (Gravida)
A háziorvosom izotópos vizsgálatra küldött.

A kérdéseim: mire számíthatok, ha gyógyszert kell szednem, a súlyom hogyan fog változni? Két-három kg-t próbálok évek óta felszedni, eredménytelenül.

Általában mennyi idő alatt lehet beállítani a pajzsmirigymuködést? Már babát tervezünk, és elég rosszul esett szembesülni azzal, hogy egy darabig ez nem lehetséges.

A vizsgálathoz használt izotóp mennyi idő alatt ürül ki a szervezetből? Meddig kell kerülni a kapcsolatot gyerekekkel, és a vizsgálat után mennyi idővel lehet biztonságosan gyermeket vállalni?

Köszönettel,
Tímea
Kedves Tímea!

Izotóp vizsgálatra nem feltétlen kell hogy sor kerüljön, ha jól csinálják 3-6 hó alatt beállhat a pajzsmirigy. Érdemes az Inzulin rezisztencia vizsgálatot elvégezni.
Tsh csökkenés nem kell hogy fogyjon.

Üdvözlettel
Dr Bérczy Judit
Tisztelt Cím!

Nem tudom mi lehet a probléma, az utóbbi 1 évben diéta és rendszeres testmozgás ellenére sem tudok fogyni, sőt lassú ütemben hízok is. Sokat fáj a fejem,fáradékony vagyok, homályossá vált a látásom távolra, gyakran hirtelen megszédülök és pár hónapja már a menstruációim is késve érkeznek, és mennyiségük kevesebb mint korábban.Menstruációs időszakban hányingerem van, erősen puffadt a hasam, túlérzékeny és heves vagyok. Esetleg hormonális probléma lehet? Nőgyógyászati vizsgálaton semmilyen fizikális elváltozás, probléma nem volt látható. Forduljak endokrinológushoz?

Válaszát előr eis köszönöm!
Kedves Király Szabina!

Igen lehet hormon háttér.
Javasolt: pajzsmirigy és az inzulin rezisztencia elvégzése is, laktóz intolerancia vizsgálat. Személyesen is szívesen segítek a rendelésemen.
Üdvözlettel
Dr Bérczy Judit
Tisztelt Doktornő!
Többszöri vetélés miatt inzulin rezisztencia vizsgálaton voltam, ahol a következő eredmények születtek:
Glükóz 0': 5,4 mmol/L
Glükóz 60': 7,3 mmol/L
Glükóz 120': 5,4 mmol/L
Inzulin 0': 9,3 mIU/L
Inzulin 60': 142,1 mIU/L
Inzulin 120': 66,0 mIU/L
Utalnak-e inzulinrezisztenciára a fenti adatok? Ha igen, szükséges-e gyógyszeresen kezelni vagy elég a diéta és a mozgás?
Köszönettel
Szilvia
Köszönöm megtisztelő bizalmát. Ön nagyon sok információt leírt, és arra komoly szakvéleményt kért. A kérdései világosak és érthetőek, de a választ etikai és szakmai okokból attól kaphatja meg, aki a korábbi vizsgálatokat végezte és a gyógyszeres szedés indikálta, ill. a felvilágosítást adta. Nehéz szívvel mondom és írom, de nemcsak az etikai, de a jogi korlátok is kötnek! Noha e-mailen szakvéleményt és tanácsot adni kényelmi szempontból előnyösebb lenne, mégis azt kell, hogy mondjam, szakmailag nem vállalható. Szakmai véleményt, tanácsot csak úgy tudok felelősen adni, ha nem csak a leírható eredményeket van lehetőségem megítélni, de Önt is láthatom, megvizsgálhatom, és így a klinikai képet, kórtörténetet, labor- és ultrahang eredményeket egyben, egységben holisztikusan értékelhetem. Kérem, hogy keressen fel személyesen, ahol mindent részletesen átnézhetünk, értékelhetünk, a megoldást megtalálhatjuk. A gyorsabb átfutási idő miatt, kérem, hívjon a következő telefonszámon: 0630/631-9309, vagy amennyiben megad egy telefonszámot, felhívjuk időpont-egyeztetés végett. Amennyiben további kérdés merül fel, kérem, forduljon hozzám bizalommal!
Kedves Doktornő!
Hashymoto-betegségem van, ez mellett sokféle allergiám, kimutatott: liszt,-(lakotóz, ez nincs kimutatva de ha fogyasztom puffadok,),mogyoró,-üröm.//titán-dioxid+++,COLOFONIUM++++,Bisphenol-A++, Thiuram-mix++++,cink++++,amalgám++,
nikkel+++,IPPD+,króm+++,GYÓGYSZER: ZINACEF,FRAXIPARIN,FRAGMIN,CLEXÁN és az előbb felsoroltak miatt minden olyan készítmény ami tartalmazz azokat és a keresztallergiát is figyelembe véve nagyon elvagyok keseredve, mert már hosszú évek óta csak \" vagyok\" és sokat szenvedek -- izzadás,puffadás,hajhullás, alvászavar,nyelv-égés, krágogás.-de ez állandó,sürűn elmegy ahangom egész nyáron csak suttogni tudtam, és ízületi fájdalmak --mára már alig tudom a karomat felemelni,(( fájdalom csillapítő és gyulladáscsökkentő nélkül!)) megtartani,( csontinfarctus),és nagyon erős hízás kínoz,DE a nagyon sok allergia miatt nem adnak semmilyen gyógyszeres kezelést mert szinte mindenben van olyan amire allergiás vagyok ezért \" orvosi javaslat:\" jód-,laktóz,-szénhidrát,-liszt,-mentes diéta!,de pl:a javasolt retek nem foggyasztható pjzsmirigy-betegségben, mert olyat tartalmaz ami nem jó. Az egyik orvos azt mondta \"\" ha rendesen kezelték volna az étel allergiáját nem lenne ilyen lepusztul állapotban, a többszörös fémallergia miatt először a nehézfémeket kellene kivezetni a szervezetből \"\"- idéztem, de kérdésemre, hogy ugyan kihez forduljak -- csak a vállát rántotta, -amikor ha elmegyek az orvoshoz első kérdése: minek jött? majd elmondja, hogy \"\" önnél elérkeztünk az orvostudomány határára, nincs olyan amit adhatnék , vagy ami megoldaná a problémát nem kell jönni ha találok valamit majd szólok\"\", ennyi! KÉRDÉSEM: Tényleg csak ennyi? én azt hallottam, hogy az Chlorella-alga nagyon jól kivezeti a nehézfémeket a szervezetből és ha a nehézfémek kiürülése megkezdődik vagy netán megtörténik akkor az ember ismét jól, vagy jobban érezheti magát! Üdvözlettel:Erzsébet
Kedves Kérdező!

Jelenleg részesül-e a Hashimoto betegség miatt terápiában?
A nehézfém kivezetés könnyítheti a szervezetet, a chlorella algának van ilyen hatása.
Mit reggelizik hánykor és mit szokott vacsorázni.
mennyi folyadékot és milyet iszik?
Üdvözlettel
Dr Bérczy Judit
Tisztelt Balázs professzor Úr!
2007. novemberében pajzsmirigy túlműködést állapítottak meg nálam, melyre a Metothyrin nevű gyógyszert kaptam, mely mellet értékeim jók voltak és jól is éreztem magam. Azonban a munkahelyemen az orvos elküldött egy endrokrinológushoz, aki megállapította, hogy túl hosszú ideje szedem ezt a gyógyszert és ezt nem szabad, így azt javasolta, hogy vagy megműttetem magam, vagy van egy izotópos gyógyszer ami segít a túlműködő pajzsmirigy problémán. Ez utóbbi kezelést választottam, 2009. szeptember 16-án megkaptam az izotópos gyógyszert,(550MBq kapszulát), 2 hónapig jól is voltam de ez után átment alul-működésbe a pajzsmirigyem, mely abban mutatkozott meg,hogy nagyon kiszáradt a bőröm, fáztam állandó jelleggel, valamint a szemeim alatt lévő rész illetve a kezeim ödémásak lettek. Ekkor a háziorvosom adta az L-thyrokszin nevű gyógyszert, mely adagolását változtatta, de mivel nem akart beállni a pajzsmirigy értékem így tovább küldött szakorvoshoz. Ott különböző adagokban kaptam euthyrox illetve letrox gyógyszert, sokáig jól is voltam még egy kicsit híztam is, de 2012. áprilisától elkezdtem fogyni kb. 17kg-ot adtam le és nem tudják, hogy mi az oka, mivel eredményeim jók voltak. Készítettek ultrahangos vizsgálatot, tükrözéseket, vérvételt. Jelenleg 75ug letrox gyógyszert szedek, de sokat van hasmenésem nincs étvágyam és megint fogyok. Nőgyógyászati panaszaim is vannak s ezek is a pajzsmirigy rossz működése után jelentkeztek először. Az utolsó vérvételem eredménye: Vas 9,9;CRP ultraszenzitív 6,45; Triglicerid 0,71; Karbamid 2,7; Húgysav 112umol/l; TSH 2,4600mU/l; T 410,93pmol/l; T3 2,87pmol/l(ez a vérkép 2012.09.18-án készült), s legközelebb december közepére hívott vissza az orvos és előtte kell vérvételt csináltatni. Mivel állapotom nem mondható jónak ezért gondoltam, hogy megírom a problémámat és kérem Önt, hogy őszintén írja meg véleményét, hogy hol lehet a probléma és merre induljak tovább, hogy ne legyen nagyobb baj. Annyit még hozzá kell tennem, hogy 2007-ben megállapították, hogy lisztérzékeny vagyok, s azóta tartom a diétát, már többször tükröztek és ezen a területen azt mondta az orvos, hogy minden rendben van. Várom véleményét.
Válaszát köszönöm.

Tisztelettel: Ködbaum Józsefné
Tisztelt Ködbaum Józsefné!



Köszönöm megtisztelő bizalmát. Ön nagyon sok információt leírt, és arra komoly szakvéleményt kért. A kérdései világosak és érthetőek, de a választ etikai és szakmai okokból attól kaphatja meg, aki a korábbi vizsgálatokat végezte és a gyógyszeres szedés indikálta, ill. a felvilágosítást adta. Nehéz szívvel mondom és írom, de nemcsak az etikai, de a jogi korlátok is kötnek! Noha e-mailen szakvéleményt és tanácsot adni kényelmi szempontból előnyösebb lenne, mégis azt kell, hogy mondjam, szakmailag nem vállalható. Szakmai véleményt, tanácsot csak úgy tudok felelősen adni, ha nem csak a leírható eredményeket van lehetőségem megítélni, de Önt is láthatom, megvizsgálhatom, és így a klinikai képet, kórtörténetet, labor- és ultrahang eredményeket egyben, egységben holisztikusan értékelhetem. Kérem, hogy keressen fel személyesen, ahol mindent részletesen átnézhetünk, értékelhetünk, a megoldást megtalálhatjuk. A gyorsabb átfutási idő miatt, kérem, hívjon a következő telefonszámon: 0630/631-9309, vagy amennyiben megad egy telefonszámot, felhívjuk időpont-egyeztetés végett. Amennyiben további kérdés merül fel, kérem, forduljon hozzám bizalommal!

Jó egészséget kívánok, tisztelettel:
Prof. Dr. Balázs Csaba
Tisztelt Doktornő!
Pajzsmirigy alulműködésem van, a legutóbbi vérvételem eredméyem: Se. calcium: 2.24 mmol/l, anorganikus foszfát: 0.98 mol/l, szenzitiv TSH: 16.493, T4 szabad frakció: 0.87, anti-TPO: 1000, parathormon: 4.7, calcitonin: 2.
Ezek a vizsgálatok most októberben készültek. Az a problémám, hogy sajnos sokat vagyok ideges, de sokszor nincs miért, nem tudom kezelni. A torkomban folyamatosan gombócérzés van, olyan a nyelés, mintha nem menne le a váladék sem. E miatt nagyon rossz a közérzetem és kedvem is. Fül-orr gégész nem talált eltérést.
Szíveskedjék megírni mit tehetek? Szedem az L-thyroxint 50 mg-osat, reggel másfél szemet, 1 szem nebiletel, valamint Béres szelént, reggelente 1 szemet. Mivel magas vérnyomásban is szenvedek, így az arra való gyógyszereket is szedem, plusz a hilaruin tablettát az izületeimre, ami nagyon jó, megszüntek a lábfájdalmaim.
A pajzsmirigy problémáról szeretnék inkább felvilágosítást kérni és főleg ez az anti-TPO magasság izgat.
Sokat sportolok, főleg úszom és 68 éves vagyok.
Köszönettel: Dr. Ugrin Béláné
Válaszát nagyon várom.
Kedves Kérdező!
Köszönöm a bizalmát, hogy leírta panaszait, eredményeit.
Az anti TPO magas eredménye jelzi, hogy a pajzsmirigyben chr. gyulladásos folyamat zajlik.Amennyiben személyesen tudunk talákozni további segítséget tudok adni, ha ki tudjuk egészíteni a még szükséges vizsgálatokkal a pajzsmirigy működés normalizálását szolgáló oki terápiát.

Üdvözlettel
Dr Bérczy Judit
Tisztelt Dr. Nő!

Kistestvért szeretnénk a kisfiunknak, de a vizsgálatok során kiderült, hogy pm alulműködésem van, megkezdődött a gyógyszeres kezelés Letrox 50 formájában. Első controll nov. vége!
Viszont kaptam olyan tanácsot, hogy kiegészítő terápiaként szedjem méhpempőt. Szedhető pm alulműködés esetén a Letrox tabletta mellé?

Várom megtiszetelő válaszát!

Pásti Tímea
Kedves Tímea!
Igen fogyaszthat a gyógyszer mellett.
Üdvözlettel:
dr.Bérczy Judit

Hírek

Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

A zsíranyagcsere-zavarok (magas koleszterin- és/vagy trigliceridszint) növelik az érelmeszesedés előfordulási valószínűségét és ezzel a szívbetegségek, pl. a szívinfarktus, a stroke és a cukorbetegség kockázatát is. Felismerésük és kezelésük is kiemelt fontosságú. De vajon miben állhat a kezelés? Kizárólag az életmód reformjából, vagy szükség lehet betegségek gyógyszeres kezelésére is? Mindez attól függ, mi a zsíranyagcsere-zavar kiváltó oka, amelyeknek lehetőségeiről Prof. Dr. Somogyi Anikó, az Endokrinközpont endokrinológusa, diabetológus, belgyógyász, a zsíranyagcsere-zavarok specialistája beszélt.

További részletek
Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

A páciensek gyakran a törzsükre rakódott jelentős plusz kilók okainak kutatásakor jutnak el endokrinológushoz, ahol a kivizsgálás után kiderülhet, hogy a kortizol hormon túltermelése, nagy mennyiségű jelenléte okozza ezt a tünetet, más jellegzetességekkel együtt. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista a Cushing szindróma további tipikus tüneteire, a kivizsgálás és a kezelés lehetőségeire hívta fel a figyelmet.

További részletek
A nagyobb mennyiségű testzsír fiataloknál is növeli az inzulinrezisztencia kockázatát

A nagyobb mennyiségű testzsír fiataloknál is növeli az inzulinrezisztencia kockázatát

Egy közelmúltban készült tanulmányban sikerült bizonyítani, hogy a magas testzsír százalék és különösen a hasi elhízás már a tinédzsereknél és a fiataloknál is inzulinrezisztenciához vezethet. Ez pedig beindíthat egy ördögi kört, hiszen az inzulinrezisztencia és az elhízás kölcsönhatásban vannak egymással. Dr. Bérczy Judit, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász arra hívta fel a figyelmet, hogy orvosi segítséggel és életmódváltással a folyamat megállítható.

További részletek

Prima Medica Egészségközpontok