Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor Úr Hölgy!

Aknéval küzdök már kb. 15 éve. Több bőrgyógyásznál jártam már, tavaly nőgyógyász/endokrinológusnál is, de a probléma okát nem sikerult megtalálni. Tavaly készült egy hormonvizsgálatom, de az normális értékeket mutatott. Az aknék/pattanások főleg az áll alatt, a nyakon és a dekoltázsban fordulnak elő. A bőröm ekcémás és seborrhoeas is. Hideget rosszul tűröm. Fáradékony vagyok és feledékeny. Menstruációm rendben van, két éve született gyermekünk. Bárhogy változtattam a táplálkozásom, az aknéimon nem segitett. Terhesség alatt eltűntek teljesen, de szülés után újból visszajöttek. Önök szerint endokrinológusra tartozik-e a problémám? Ha igen, melyik szakorvosukat ajánlják? Köszönettel, Kulcsár Ildikó

Kedves Ildikó!

Az endokrinológiai háttér speciális tisztázása szükséges szívesen segítek, várom a rendelésemen.

Üdvözlettel

Bérczy drnő
Üdvözlöm!

Párom szeretne leadni 8-10 kilót,de nagyon nem megy neki!
Elmondom a sztorit:7 éve amikor megismerkedtünk akkor ő 24 éves volt és kb. 48 kiló (160cm magas).Az elmúlt 7 évben folyamatosan fogamzásgátlót szedett és most kb. 61kiló!Nagyon el van keseredve mert szeretne lemenni legalább 51-52 kilóra!Igaz hogy január óta fut heti 3 alkalommal 20percet,viszont a gyógyszert csak 3 hete hagyta abba és nem tudjuk hogy így majd tud e jobban fogyni!?
A másik dolog hogy este 4-ig dolgozik és nem igazán van ideje terembe járni,,vagy máshová ezért vette otthonra a futógépet!
Ennivaló tekintetében egyáltalán nem eszik sokat,csak úgy eszik mint akkor amikor 48kiló volt,de én mondtam is neki hogy a koplalással csak az energiája lesz kevesebb,tehát enni egyen,viszont csak salátás ennivalókat nem tud enni mert otthon nem tudnak miatta külön többfelé főzögetni.Arra oda szokott figyelni a boltban hogy ha kenyeret vesz akkor teljes kiőrlésű legyen,vagy néha abonettet vesz,de teljesen nem lehet elhagyni mert ha májkrémet vagy parizert vesz ahhoz kenyér kell és mivel hajnal fél 4kor kel délig nem bírja ki egy joghurttal!Azt se hiszem el hogy kajailag annyira sanyargatnia kellene magát mert amikor 48 kiló volt akkor is evett mindent(szalonnát,sütit,üdítőket)persze normális mértékben!Az én gyanúm az hogy mivel most 31 éves és nem 24 és az elmúlt 7 évben gyógyszert is szedet ezért e két dolog változásával jöhetett fel az a 8-10kiló.Arra is gondoltunk nem e orvosi baja van(hormon,pajzsmirigy) vagy valami más amiért nem tudott ennyi hónapja egy kilót se leadni!


Előre is köszönöm!
Kedves Kérdező!

A leírtak alapján a tartós fogamzásgátló szedés felboríthatta az egyensúlyt a hormon rendszerben ennek helyrehozatala segíthet, Van jó megoldás, amennyiben eltudnak jönni a rendelésemre, szívesen segítek

üdvözlettel
Bérczy drnő
Tisztelt Dr.Nő/Úr

11,6 nmol/L a tesztoszteron szintem értéke, ami nem túl magas..herevisszér gyulladásom van és volt, az egyik oldalam már kisebb is.
Ezen úgy tudom már nem tudok változtatni, a sorvadás progresszív.
Mit tegyek? Érdemes tesztoszteron pótlással legalább a hormonszintemen változtatni?

Köszönettel
L.
Kedves Kérdező!
Érdemes andrológushoz fordulni a komplex terápia beállításához.

üdvözlettel:

Bérczy drnő

Érdemes andrológushoz fordulni a komplex terápia beállításához.
Tisztelt Doktor Úr/ Doktornő!
Enyhe pajzsmirigy alulműködést mutatott ki a vérkép ( TSH: 4.37, FT3:4.4, FT4:12.1) Kedden megyek uh-ra. Olvastam, hogy okozhat izületi problémákat. Ez mennyire igaz? Nekem 3 hónapja izületi problémám van a jobb lábfejembe, a 2., 3. lábujjam be van dagadva folyamatosan, és már fáj az egész lábfejem. Kaptam lézeres kezelést, és most iontoforézire járok, de semmi javulás. Lehet összefüggés? Még annyi kérdésem lenne, hogy ilyen értékek mellett van esély teherbe esni? Szeretnénk kistesót. Köszönöm.
Kedves Kérdező!

A pm. alulműködés okozhat ízületi gondokat, a teherbeesés esélyét is csökkenti.
Szívesen segítek amennyiben el tud jönni a rendelésemre.
üdvözlettel
Bérczy drnő
Tisztelt Doktornő!
Nőgyógyász javaslatára keresem fel Önt. Annak idején yadine-t szedtem 2 év 10 hó-n át. De abbahagytam a szedését, mert 2010 nyarán mintegy 20 napon keresztül dőlt belőlem a vér. Utána a vérzéseim rendesen megjöttek, míg 2011 tavaszán 3 hónapig nem volt semmi. 2011 nyarán voltam IR vizsgálaton is a PCOS gyanúm miatt. Diabetológus azt mondta a vércukrom még pont a határértéken belül van, nincs vele gond, nem vagyok cukorbeteg. (kiskoromban kb 5-10 éves koromig csökkent glukóz tolerancia miatt csak diabetikus édességet ettem). E nyáron kiderült, hogy sok kis cisztám van,de nem kezeltem semmivel, hormont nem akartam újra szedni. A vérzéseim ezután rendben megjöttek, mindigis rövid ideig tartott, gyengék voltak, max 4 nap. IR vizsgálat eredményét látva 2012 szeptemberében a kérésemre csináltunk ismét egy belső UH vizsgálatot, amin kiderült, már nincsenek cisztáim. De sajnos október végén, s idén febr-ban eseményutánit kellett bevennem. Az elmúltkb1-2évben nagyfokú szőrösödést figyeltem meg magamon, comb, felkar!, has, bajusz (barna hajú, bőrű vagyok) iszonyúan zavar. Sosem voltam csupasz sajnos, a karom mindigis szőrös volt. Mióta PCOS-t diagnosztizáltak a hajam kb 1/3-a kihullott, gyenge, töredezik. Viszont pattanásaim nincsenek. 50-52 kg vagyok. Ezzel a kétszeri nagy adag hormonnal kialakulhattak újra a cisztáim? Még az escapelle eset előtt önszántamból elmentem terheléses vércukorszint mérésre (4,6; 4,9; 4,6) eredményeket kaptam. Ön szerint milyen vizsgálatokra lenne szükségem? S a fő kérdésem, hogy ezt a túlzott szőrösödést mivel kezelhetném, ami nem hormon?? Ha nem kezelem a cisztáim, lehet, hogy gyereket sosem fogok tudni szülni?? Lézere szőrtelenítést nem tartom hosszú életűnek, s szerintem ilyen esetben nem is érne semmit? Figyelek, h. egészségesen táplálkozzak, alkoholt nem iszom, nem dohányzom, havi2-3szor sportolok, sokat stresszelek. Köszönöm a választ.
Kedves Kérdező!

köszönöm a részletes leírást. feltétlen szükséges az Inzulin szintek meghatározása s amennyiben ez nem történt meg , a leletek alapján úgy tűnik, hogy nem. A TSH, FT3, Ft4, anti TPO szintek is valamint tesztoszteron, kortizol, 17 OH progeszteron is.Ezek fényében lehetséges a helyes terápia meghatározása, gyógyszermentesen
Szívesen fogadom a rendelésemen

üdvözlettel
Bérczy drnő
Kedves Doktor úr/Doktornő!

1,5 éve próbálkozunk a teherbeeséssel, ezért többek között elmentem 3 pontos IR-viszgálatra, és vérvizsgálattal megnézettem a pajzsmirigyet. Ennek értékei az alábbiak:
3 pontos IR:
glükóz 0': 5,1 mmol/L; 60': 4,1; 120': 4,3.
inzulin 0': 4,8 mIU/L; 60': 17,2; 120': 14,0.
HOMA-IR: 1,1

Pajzsmirigy:
TSH: 2,710 mIU/L; T3: 4,12 pmol/L; T4: 10,72 pmol/L.

Ezek az eredmények jelezhetnek-e problémát (inzulinrezisztencia, pajzsmirigy-alulműködés) stb.? Ha igen, gyógyszeresen vagy életmódváltással kezelendő? Jó lenne, ha nem telnének el további évek a gyerekvállalás sikertelenségével - 33 éves vagyok.
Válaszukat köszönöm: Edit
Kedves Edit!

Köszönöm a részletes hormon adatok leírását. A leírtak alapján személyes találkozóra lenne szükség, hogy a megfelelő komplex terápiát, amelyben az életmódváltátsnak is helye lesz , részletesen megbeszéljük, mely segíti a baba programot.

üdvözlettel
Bérczy drnő
Kedves Doktor úr/Doktornő!

A tsh eredményem:30.
A Se anti-TPo 1300.
Ultrahang eltérést,nem mutatott.
Letrox 100-at szedem napi egyet.

Fáradékonyság,gyenge lábak,szédülés,gyors szívverésem van.

Mit tanácsol mit tegyek?
kedves Érdeklődő!

Érdemes lenne az alulműködés hátterének pontosabb tisztázása, így közelebb tudnánk kerülni a pontos beállításhoz.
Amennyiben eltud jönni a rendelésre szívesen segítek( D vitamin, inzulin reziszetncia vizsgálat, biztosan szükséges)
Üdvözlettel
Bérczy drnő
Kedves Doktornő/Doktor úr!

Hideg göb miatt Thyrex 100 ng-ot szedek. Ausztria).

Pár hónapja megmagyarázhatatlan tüneteim jelentkeztek: szapora szívverés, izzadás, alvászavar, nehézlégzés.
Mivel klimaxolok is, magam sem tudom, ösztrogén hiány okozza-e panaszaim, vagy a pajzsmirigy?

Vérvétel eredménye:
TSH 0,26 (0,3-4,00)
T3 4,11 (3,6-5,9)
T4 22,5 (10-20)

FSH és LH postmenopauzális értékeket mutat.

Lehet, hogy most p.mirigy túlműködésem lett? Csökkentsem a gyógyszeradagot?

Köszönöm szíves segítségét, üdvözlettel: Alexandra
Kedves Alexandra!
Igen csökkentse a napi 75 grammra a gyógyszeradagját.

üdvözlettel
Bérczy drnő
Tisztelt Dr. Berczy Judit!

Az Addison betegsegre kerestem ra az interneten, es a kovetkezo link kapcsan talaltam ra az On nevere, mint lektorra.

http://www.hazipatika.com/napi_egeszseg/orvosnal/cikkek/ha_reggel_nem_veszem_be_a_gyogyszert_estere_nagy_baj_lesz/20130226165409

Szeretnem kikerni a velemenyet.

A baratnom neveben irok. mivel O eleg gyenge ehhez. Orvostol orvosig jar, mindenki tovabbkuldi. Egy honapja kezdodott a tortenet, mikor iskolaba menet majdnem osszeesett a magas pulzusa miatt. Ugy segitettek be egy ugyeletre. Adtak neki beta-blokkolot, amivel a pulzusa lement, de a szedulese megmaradt, es egyre csak fogyott, erotlenedett. Kozben elhagyta a beta-blokkolot, ugy gondolta, hogy ennek a mellekhatasa. De megmaradtak a problemak, illetve erosodtek, ujak jelentek meg. Mint a hasmenes, etvagytalansag, nagyon eros hasi fajdalom, hanyinger. Laba, dereka faj, keze, labfeje zsibbad. Szedul, foleg, ha felall es lenez. Vernyomasa ingadozik, de leginkabb alacsony. Testhomerseklete volt 35-36C is.Nogyogyaszati gombas problemak is jelentek meg nala par napja.

Viszont nincs pigmentacios elvaltozasa, es altalanos verkep alapjan az Na:K aranyban nincs kulonosebb elteres. Ennek alapjan kuldozgetik mindenfele, tegnap a mento vitte be ugyeletre, ahonnan pszcihiatriara szerettek volna beutalni. Nekem meggyozodesem, hogy a mellekvesekereg hormonja mukodik alul. Rengeteg cikket olvastam, hogy sem a pigmentfoltok hianya, sem pedig a normalis Na:K arany nem zarja ki az Addisont. Foleg, ha ilyen tunetei vannak.

Rettenetesen el van (vagyunk) keseredve.

Koszonon a mihamarabbi valaszat. Elnezest az ekezet hianyaert.

Tisztelettel:
Simon Milan

--


Simon Milán
Kedves Érdeklődő!

A leírtak számos kérdést és a hormonrendszer mélyebb összefüggéseinek tisztázását vetik fel.. nem kizárólag a mellékvese irányában érdemes vizsgálódni, ez is fontos.
Amennyiben el tud jönni a barátnője a rendelésemre szívesen segítek.

Üdvözlettel

Bérczy drnő
Tisztelt Doktor Úr/Doktornő!
33 éves édesanya vagyok.A kislányomat 2,5 éves koráig szoptattam most 6 éves és még mindig termelődik mindkét mellemben (valószínűleg) tej.Nyomásra érzékelem az előtej szerű váladékot.
Hallottam,hogy előfordul,hogy még szoptatás után pár év múlva is termelődik tej,nehezen apad el és arról is,hogy pajzsmirigy betegség is okozhatja,illetve magas prolaktin szint.Nálam korábban megállapítottak pajzsmirigy túlműködést és magas prolaktin szintet is.Terhességem alatt is megvizsgáltak,akkor minden rendben volt.
Szeretném a segítségét kérni kihez fordulhatok vizsgálatra és ilyen esetben mi a teendő?
Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm!!


Kedves Érdeklődő!

Az említettek szerint endokrinológiai szakrendeléshez forduljon.
Személyes konzultáció esetén szívesen segítek.
Van jó megoldás.

Üdvözlettel
Bérczy drnő

Hírek

Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

A zsíranyagcsere-zavarok (magas koleszterin- és/vagy trigliceridszint) növelik az érelmeszesedés előfordulási valószínűségét és ezzel a szívbetegségek, pl. a szívinfarktus, a stroke és a cukorbetegség kockázatát is. Felismerésük és kezelésük is kiemelt fontosságú. De vajon miben állhat a kezelés? Kizárólag az életmód reformjából, vagy szükség lehet betegségek gyógyszeres kezelésére is? Mindez attól függ, mi a zsíranyagcsere-zavar kiváltó oka, amelyeknek lehetőségeiről Prof. Dr. Somogyi Anikó, az Endokrinközpont endokrinológusa, diabetológus, belgyógyász, a zsíranyagcsere-zavarok specialistája beszélt.

További részletek
Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

A páciensek gyakran a törzsükre rakódott jelentős plusz kilók okainak kutatásakor jutnak el endokrinológushoz, ahol a kivizsgálás után kiderülhet, hogy a kortizol hormon túltermelése, nagy mennyiségű jelenléte okozza ezt a tünetet, más jellegzetességekkel együtt. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista a Cushing szindróma további tipikus tüneteire, a kivizsgálás és a kezelés lehetőségeire hívta fel a figyelmet.

További részletek
A nagyobb mennyiségű testzsír fiataloknál is növeli az inzulinrezisztencia kockázatát

A nagyobb mennyiségű testzsír fiataloknál is növeli az inzulinrezisztencia kockázatát

Egy közelmúltban készült tanulmányban sikerült bizonyítani, hogy a magas testzsír százalék és különösen a hasi elhízás már a tinédzsereknél és a fiataloknál is inzulinrezisztenciához vezethet. Ez pedig beindíthat egy ördögi kört, hiszen az inzulinrezisztencia és az elhízás kölcsönhatásban vannak egymással. Dr. Bérczy Judit, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász arra hívta fel a figyelmet, hogy orvosi segítséggel és életmódváltással a folyamat megállítható.

További részletek

Prima Medica Egészségközpontok