Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő!
Az Ön által felsorolt vizsgálatok egyike sem történt. Szemrevételezték a testalkatot és normálisnak találták (bár inkább túlsúlyosnak nevezhető), volt here UH és manuális urológiai vizsgálat, valamint spermium laboratóriumi vizsgálata (6M/ml). Lombik programot javasoltak.
Várom Bérczy doktornő véleményét, mit tanácsol?
Tisztelettel: Anikó
Köszönöm megtisztelő bizalmát. Ön nagyon sok információt leírt, és arra komoly szakvéleményt kért. A kérdései világosak és érthetőek, de a választ etikai és szakmai okokból attól kaphatja meg, aki a korábbi vizsgálatokat végezte és a gyógyszeres szedés indikálta, ill. a felvilágosítást adta. Nehéz szívvel mondom és írom, de nemcsak az etikai, de a jogi korlátok is kötnek! Noha e-mailen szakvéleményt és tanácsot adni kényelmi szempontból előnyösebb lenne, mégis azt kell, hogy mondjam, szakmailag nem vállalható. Szakmai véleményt, tanácsot csak úgy tudok felelősen adni, ha nem csak a leírható eredményeket van lehetőségem megítélni, de Önt is láthatom, megvizsgálhatom, és így a klinikai képet, kórtörténetet, labor- és ultrahang eredményeket egyben, egységben holisztikusan értékelhetem. Kérem, hogy keressen fel személyesen, ahol mindent részletesen átnézhetünk, értékelhetünk, a megoldást megtalálhatjuk. A gyorsabb átfutási idő miatt, kérem, hívjon a következő telefonszámon, vagy amennyiben megad egy telefonszámot, felhívjuk időpont-egyeztetés végett. Amennyiben további kérdés merül fel, kérem, forduljon hozzám bizalommal!
Tisztelt Bérczy Doktornő! A lányom 28 hetes kismama. Ezt megelőzően és a kismamaság első heteiben is Merckformint szedett, mivel PCOS volt. A mostani cukorterhelés eredménye:
glukóz éhgyomorra: 3,4 (norm.tart:3,8-6,1)
glukóz 2h terhelés: 6,0 (norm.tart:3,8-7)
Szeretném újból kikérni a véleményét és tanácsát, mivel terhesség alatt a merckformin szedését abba kellett hagyni. Köszönöm válaszát:Sz.Adrienne
Kedves Szucskó Adrienne!

Tekintettel, hogy csak cukor meghatározás történt, s az eredmény a normál tartományban van, ez megfelelő, de az inzulin anyagcseréről ez nem ad információt.

Üdvözlettel:
Dr. Bérczy Judit
Kivizsgáltattam magamat teljes körűen belgyógyásznál, nőgyógyásznál, mert 46 éves nőként kb 3 éve folyamatosan hízok. Petefészkem egyike és epehólyag műtétem volt, de ezek 18 évvel ezelőtt. Kissé emelkedett az inzulinrezisztencia-szintem, az Anti TPO- eredményem viszont nagyon magas, a pajzsmirigy többi eredménye normális. Endokrinológián legyintenek és a változókorra fognak mindent, illetve a Mirena spirálra mutogatnak, amit viszont nőgyógyászom nem szeretne levenni, indokolt a múltbéli vérzésproblémám miatt. Kérdésem: Ki és milyen gyógyszert fog felírni? Ezek hormonok, amik további hízást okoznak? Mintaszerűen étkezem-sportolok, ez kevésnek tűnik. Kérem őszinte válaszukat. Enikő
Kedves Enikő!

A leírtak alapján a leveles konzultáció kevés.
Rendelésemen mindent figyelemeb vevő egyedi terápia beállítás zajlik, amennyiben el tud jönni személyes konzultációra, szívesen segítek.

Üdvözlettel:
Dr.Bérczy Judit
Kedves Doktornő!

Segítségét szeretném kérni, mert már egyre inkább el vagyok keseredve.
Hajhullással küzdök egy ideje és azt vettem észre, hogy egyre kevesebb a hajam, de szerencsére nem foltokban hullik, viszont gyenge és sokkal kevesebb, mint eredetileg volt. A hajhullás mellett még lassú az anyagcserém és soxor puffadással is küzdök.
Milyen vérvételre és vizsgálatokra lenne szükség hogy utána járjunk a hajhullás okának? Nem szeretném az összes hajamat elveszíteni:(

A másik pedig, hogy babát szeretnénk a párommal.
Idén februárban voltam hormonvizsgálaton, az
eredményeim a következők lettek:
3. napi vérvétel:
Ösztradiol: 154, 0 pmol/L
Follikuláris: 0-308,4
Totál Tesztoszteron: 1,010nmol/L
SHBG: 35,0 nmol/L
Prolactin: 297,00 mlU/L
TSH: 2,6700 mIU/L
Szabad T4: 13,6 pmol/L
szabad T3: 5,96 pmol/L
DHEA-S: 6,43 umol/L

22. napi
Glukóz: 4,11 nmol/L
Progeszteron: 12,500 nmol/L
Prolactin: 252,00 mIU/L

A nőgyógyászom szerint ezek az értékek rendben vannak, az alacsonyabb progeszteron szintre Premens tabletta szedését javasolta 3 hónapig. Ez most fog letelni. Szeptemberben eü küretet végeztek rajtam méhpolip miatt.
A TSH értékemet 3-4 alkalommal nézték már és csupán 1x volt 2 alatti (1,97) Ez a TSH érték megfelelő a babavállaláshoz?
Milyen vérvétel/vizsgálat elvégzését javasolja még?

Válaszát előre is köszönöm!
Üdvözlettel: Mónika
Tisztelt Mónika!

A hajhullásnak sok oka lehet. Az Ön leleteiben a pajzsmirigy működése rendben van, ezzel a TSH lelettel vállalhat babát. A 22. napi progeszteron szintet alacsonynak tartom, kontrollja szükséges - szintén a 22. ciklusnap körül.
Hajhullás miatt vérkép és vas mérését is javasolom.
Amennyiben el tud jönni személyes konzultációra, szívesen segítek.

Üdvözlettel:
Dr. Koppány Viktória
Kedves Doktornő!

kérdésem a következő lenne!
inzulin 0 :3,3uIU/ml
inzulin 60:63.7
inzulin 120:36.1

a hatvan perces mérés helyet kb 80 perc lett,félreértés végett..tehát nem egy óra mú
lva mentem be hanem kb másfél..ezt leszámítva milyenek ezek az eredmények?nagypn köszönöm :Regina
Tisztel Regina!

Van Inzulin rezisztencia, kezelést igényel.
A helyes terápia beállításban szívesen segítek.

Üdvözlettel:
Dr Bérczy Judit
Tisztelt Doktornő/Úr,

Azt szeretném megtudni, mi okozhat egy 30 éves férfi esetében spermium szám csökkenést? Egy meddőségi centrumban ezt állapították meg, de az okát nem tudták megmondani, szervi elváltozást nem találtak. Van tanácsa a hogyan továbbra?

Köszönettel: Anikó
Tisztelt Sipos Anikó!

Milyen vizsgálatok történtek: hormonok, inzulin anyagcser, D vitamin? Ezek fontosak, ha több adatot adna meg , akkor kaphat precízebb választ.

Üdvözlettel:
Dr. Bérczy Judit
Tisztelt doktor nő!Autóimmun beteg vagyok ,erre a betegségre van valami vitamin gyógyszer ami segítene renbe hozni az immun rendszert? A választ nagyon szépen köszönöm....
Köszönöm megtisztelő bizalmát. Ön nagyon sok információt leírt, és arra komoly szakvéleményt kért. A kérdései világosak és érthetőek, de a választ etikai és szakmai okokból attól kaphatja meg, aki a korábbi vizsgálatokat végezte és a gyógyszeres szedés indikálta, ill. a felvilágosítást adta. Nehéz szívvel mondom és írom, de nemcsak az etikai, de a jogi korlátok is kötnek! Noha e-mailen szakvéleményt és tanácsot adni kényelmi szempontból előnyösebb lenne, mégis azt kell, hogy mondjam, szakmailag nem vállalható. Szakmai véleményt, tanácsot csak úgy tudok felelősen adni, ha nem csak a leírható eredményeket van lehetőségem megítélni, de Önt is láthatom, megvizsgálhatom, és így a klinikai képet, kórtörténetet, labor- és ultrahang eredményeket egyben, egységben holisztikusan értékelhetem. Kérem, hogy keressen fel személyesen, ahol mindent részletesen átnézhetünk, értékelhetünk, a megoldást megtalálhatjuk. A gyorsabb átfutási idő miatt, kérem, hívjon a következő telefonszámon: 0630/631-9309, vagy amennyiben megad egy telefonszámot, felhívjuk időpont-egyeztetés végett. Amennyiben további kérdés merül fel, kérem, forduljon hozzám bizalommal!
Kedves Doktornő/Doktor úr!

Ma a nagymamámmal voltam pajzsmirigy ultrahangon (86 éves) alábbi lett az eredménye:

A pajzsmirigy norm. nagyságú, durvább echomintázatú. A bal lebenyben több apró, a jobb lebenyben egy 16 mm-es, echoszegény gyűrűvel határolt, meszesedéseket is tartalmazó, inhomogén göb van. Kóros nyaki nyirokcsomó nem látszik. Tsh 16,44 uIu/ml.

A háziorvos tovább akarja küldeni izotópos vizsgálatra, gyógyszert még nem kapott. Mi a tehenőnk, a nagymamám a korára való tekintettel már nagyon nem akar további vizsgálatokra menni.

Válaszukat előre is nagyon szépen köszönjük.

Rábai Ilona


Kedves Érdeklődő!

Az Ft3, Ft4 érték is fontos lenne, készült-e?
Gyógyszereket szed-e a nagymama?
Ezektől függően kellene elkezdeni a pm. működés támogatását.
Megértem, hogy további kivizsgálást nem akar.

Üdvözlettel:
Bérczy drnő
Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!

Pajzsmirigy vizsgálaton az alábbiak lettek az eredményeim:
TSH 18.660 mlU/l
szabad T4 11.3 p,ol/l
Thyr.pero.Ap (TPO) 119,6 IU/ml
A háziorvosom 50 mikrogrammos Letroxot írt fel, másfél hete szedem. Múlt hét közepe óta egyre többször szédülök naponta többször is. Azt szeretném kérdezni, hogy véleménye szerint szükséges-e további vizsgálatok elvégzése ("csak" vérvételen voltam), illetve lehetséges-e, hogy a gyógyszer mellékehatása a szédülés, amennyiben igen, van rá megoldás, hogy elmúljon.

Nagyon szépen köszönöm a segítségüket!

Köszönettel: Dzs
Kedves Zsuzsanna!

Leletei alapján a diagnózisom: autoimmun pajzsmirigy gyulladás miatt kialakult pajzsmirigy alulmüködés ( hypothyreosis).
1. Gyógyszeres kezelés mindenképpen szükséges a pajzsmirigy hormonlelete miatt.
2. Lehet, hogy a gyógyszer okozza a szédülést, próbálja meg reggeli közben bevenni- bár így csökken a hatása, de hátha megszûnik a szédülés.
3. Pajzsmirigy ultrahang vizsgálat is szükséges.

Üdvözlettel:
Dr. Koppány Viktória
Tisztelt Doktorno!

Hat eve szenvedek egy betegsegtol, de a furcsa tuneteim miatt senki nem vesz komolyan.
Most magan uton csinaltattam par specifikus laborvizsgalatot es szeretnem ha tanacsot adna es elmondana, hogy milyen betegseg(ekre) vagy melyik szerv(ek) rendellenessegeire utalnak. Termeszetesen, nem varom el, hogy diagnosztizaljon ezek alapjan. Ezek lettek pozitivak:

anti-TPO: 558 U/ml (0-9)
TG: 146 microgramm/ml (1.10-35.0)
ACTH: 0.37 pmol/L (1.60-13.90)
A kortizolt azt mashol csinaltattam korabban: 323 nmol/l (0-100) (A vervetel 13h-kor volt, a normal tartomany ennek megfelelo.)
AFP: 8.5 microgramm/L (0-6)
NSE: 18,7 microgramm/L (0-16.3)
CV2 CRMP5: gyengen pozitiv

Koszonom!
Kedves Zsóka!

A leletek alapján autoimmun pajzsmirigy gyulladása van. Magas az AFP érték is.
Mik a tünetei?
Várom válaszát!

Üdvözlettel:
dr Koppány Viktória

Hírek

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

A prolactinoma az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganata, a leggyakrabban előforduló hormont termelő agyalapi mirigy daganat. Olyan tünetek hívhatják fel jelenlétére a figyelmet, mint például a nőknél a szoptatási időn kívül jelentkező tejcsorgás és menstruációs zavarok, illetve a férfiakat sújtó merevedési zavar, impotencia. Prof. Dr. Góth Miklós PhD, az MTA doktora, az Endokrinközpont endokrinológusa erről a csaknem mindig jóindulatú daganattípusról beszélt.

További részletek
Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

A zsíranyagcsere-zavarok (magas koleszterin- és/vagy trigliceridszint) növelik az érelmeszesedés előfordulási valószínűségét és ezzel a szívbetegségek, pl. a szívinfarktus, a stroke és a cukorbetegség kockázatát is. Felismerésük és kezelésük is kiemelt fontosságú. De vajon miben állhat a kezelés? Kizárólag az életmód reformjából, vagy szükség lehet betegségek gyógyszeres kezelésére is? Mindez attól függ, mi a zsíranyagcsere-zavar kiváltó oka, amelyeknek lehetőségeiről Prof. Dr. Somogyi Anikó, az Endokrinközpont endokrinológusa, diabetológus, belgyógyász, a zsíranyagcsere-zavarok specialistája beszélt.

További részletek
Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

A páciensek gyakran a törzsükre rakódott jelentős plusz kilók okainak kutatásakor jutnak el endokrinológushoz, ahol a kivizsgálás után kiderülhet, hogy a kortizol hormon túltermelése, nagy mennyiségű jelenléte okozza ezt a tünetet, más jellegzetességekkel együtt. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista a Cushing szindróma további tipikus tüneteire, a kivizsgálás és a kezelés lehetőségeire hívta fel a figyelmet.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK