Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor Úr/Nő!

Cukorterheléses vizsgálaton a következő eredményem lett:
gl.0' 4,8 mmol/l
60' 3,9
120' 3,9
inz.0' 8,1 mIU/l
60' 34,8
120' 22.
HOMA index 1,73
D vitamin eredményem 60,5 nmol/l.
A TSH és anti TPO eredményeimre nem emlékszem, de arra igen, hogy mindkettő a referenciatartományban volt. A TSH valamivel 2 alatt volt.
Crohn betegségem van, de 4 éve megműtöttek, azóta tünetmentes vagyok. Két missed ab-m volt az elmúlt 3 évben, semmi problémát nem találtak, pedig rengeteg kivizsgáláson voltam (immunológia, hematológia, endokrinológia, lisztérzékenység, gén, kromoszóma).
Kérem, segítsen, hogy a fenti eredmény megfelelő -e, illetve ha nem, mi a teendő.
Köszönöm megtisztelő válaszát!

Kedves Linda!

A leírt eredmények mutatnak eltérést, inzulin rezisztencia irányába. A terápia beállítása személyes konzultációt igényel, mert ez teljesen egyénre szabottan történik. Ha el tud jönni a konzultációra szívesen segítek.

Üdvözlettel
bérczy drnő
Tisztelt Bérczy drnő!

39 éves nő vagyok.Közel 1,5 éve derült ki a göbös pajzsmirigybetegségem. Egy komoly mandulagyulladás alkalmával, megdagadt a nyakam és komoly nyelési panaszaim voltak. Az háziorvos ultrahangra és laborba küldött.
Eredmény : TSH: 1,520 IU/ml,T3: 4,02 pM/l, T4: 14,3 pM/l Uh: 27x18x45 mm (11,6 m3) jobb lebeny benne 32x16x24 mm folyadékot tartalmazó göb. 44x30x60mm (42 cm3) bal lebeny, durva inhomogén szerkezet mellett, echodúsabb és echoszegényebb életlen konturú területek. Jobb oldalihoz hasonló pm szerkezet 1-2 mm vastagságban a periférián különíthető el. Az istmus 8mm vastagságú és a lebenyekkel megegyező szerkezetű göbök töltik ki nagy részét.
Ezek után endokrinológiai szakrendelésen Izotóp vizsgálatra küldtek.
Eredménye: Kp fokban megnagyobbodott lebenyek. Jobb lebeny szabályos alakú, bal lebeny vékonyabb az ellen oldalihoz képest. Jobb lebeny aktivitás felvétele diffuse fokozottabb a balhoz képest, aktivitás eloszlása homogén, benne nodus szcintigráfiásan nem diff. A bal lebeny laterális területén kp. és dist harmadban egy 3,5 cm csökken aktivitást mutató terület sejthető, vs. hideg göb.
Citológia eredménye: Kolloidos háttérben, szabályos csoportokban, típusos follikulus sejtek. Bengius kolloid strumma.
Eddigi laboreredményeimben a TSH mindíg 1,5 IU/ml körül volt. Most a legutolsó (09. hó) 3,513 IU/ml.
Gyógyszereket nem kaptam.
Táplálékkiegészítőket szedek: D-vit,C-vit, Omega3,gyógygomba, szelén, cink, jód.
Kedves doktornő! Mire számíthatok ilyen eredményekkel? Van e bármilyen mód a műtét és a hormonpótlás elkerülésére?
Köszönöm megtisztelő válaszát.

Kedves Kérdező!

Érdemes: továbbá reverz T3, anti TPo, anti Tg, inzulinanyagcsere vizsgálat( vércukor terheléssel 0, 60 120 perces minták cukorra és inzulinra), d vitamin szint meghatározást elvégeztetni. Ezek közelebb visznek a pajzsmirigy állapot változásának a megítéléseében. Az alkoholos kezelést az ezzel a módszerrel foglalkozó specialista tud választ adni, személyes megítélés.
üdvözlettel
bérczy drnő
Tisztelt Doktor Úr/Nő!

Hormonproblémámra keresek megoldást, de sajnos tanácstalan vagyok, ezért szeretném véleményüket kérni.

Egy pár sorban leírom, kérem, ha tud valami megoldást, várom válaszát.

3 és fél éve hajhullással és egyre erősödő szőrnövekedéssel kezdtek el vizsgálni az endokrinológián. Ekkor többszöri vérvétel után a Diana 35-öt írták fel, hogy a hormonjaim helyreálljanak, a hajhullásom megszűnt, de a férfias jellegű szőrösödésem nem lett jobb. 2 évig szedtem ezt a gyógyszert, de mivel semmi pozitív változás nem történt és egyre több tünet jelentkezett a fogamzásgátló mellékhatásai közül ezért abbahagytam a szedését. Fél évre rá újra elkezdett hullani a hajam, tavaly októberében nagyon sok családi probléma volt körülöttem, majd a pánikbetegség is megtalált. És ezután egyre sorba jöttek az újabb és újabb nyavalyák, minden hétre jutott valami, szédülés, szemfájás, állandósult fáradság, gyengeség, húgyhólyag hurut, hüvelyi fertőzések, tüdőgyulladás, magas pulzusszám. Elkezdtem kivizsgálásokra járni, EKG, terheléses EKG, nem találtak komolyabb elváltozást, továbbküldtek pszichiáterhez, aki Frontin nyugtatót írt fel. Közbe szemészeten is jártam, itt is rendben volt minden. Majd felkerestem a nőgyógyászomat, akitől kértem candida szűrést, ez pozitív lett, kaptam rá gombaölő gyógyszert. Közben beutaltak újbóli endokrinológia vizsgálatra, ahol túl vagyok az összes vizsgálaton, pajzsmirigy ultrahang, izotóp vizsgálat, biopszia, hormonvizsgálatok. A végeredmény az lett, hogy minden leletem rendben van, kivéve az shbg hormonom ami extrém alacsony,(kevés tesztoszteron kötődik le) a doktor úr a Yadine hormongyógyszert javasolta, mint egyetlen megoldás. Tanácstalan vagyok, hogy mi tévő legyek, nem szeretnék újból hormont szedni, de mivel a hajhullásom már egy éve folyamatosan tart, és az elmúlt pár hétben már csomókban hullik és a szorongásos problémám is már a mindennapjaimat is megnehezíti, sőt a férfias jellegű szőrösödésem is aggaszt(szőrök az állon, nyakon, arcom két oldalán és a hason), ezért minél hamarabb megoldást szeretnék találni,amennyiben lehetséges természetes hormonpótlással.


Kérem amennyiben tudnak megoldást javasolni levelemben leírtakra, várom mielőbbi válaszukat.

Köszönettel:Lívia
Kedves Kérdező!

A leírtak alapján javasolt. D vitamin, Inzulianyagcsere vizsgálat elvégzése is.
Ennek bírtokában is csak szeméyles konzultácio útján tudunk érdemi tancsadást adni
Üdvözlettel
Bérczy drnő
Tisztelt Drnő!
08.27.-i levelemben írtam, hogy készülnek az eredményeim :
DHEA-S, FSH, INZULINSZINT, INZULINSZINT 120', LH,ÖSZTRIOL,PROLACTIN,TESZTOSZTERON, TSH

akkor írta Ön, hogy még kellene anti TPO, és D vitamin.

Az lenne a kérdésem, hogy célszerű lenne, azt is Győrben megcsináltatnom, mire megyek Önhöz (3 hét múlva), illetve hogy itt is befolyásoló tényező, hogy a ciklusom hányadik napján vesznek vért? Szeretném ha meg lenne minden előzetes vizsgálat, hogy azokkal se vesszen el még több idő.
Köszönettel: Zsuzsanna
kedves Kérdező!
Igen csináltassa meg a fentieket , ez enm ciklus függő- Minden eredménnyel szívesen fogadom a rendelésemen
üdvözlettel
Bérczy drnő
Tisztelt Doktorno /ur A segitseget szeretnem kertni mert mar tejjesen elvagyok keseredve. 10 honapja mar hogy kiderult hogy pajzsmirigy alulmukodesem van.Tudtam mar 9 eve hogy van de nem foglalkoztam vele szules kozben kaptam anno irtak fel gyogyszert de nem szedtem kisem valtottam sajnos!Azota eltelt par ev kozben ki koltoztem Londonba es tavaly oktoberben rosszul lettem felment a vernyomasom 220-ra be vittek a korhazba de semmit nem csinaltak velem. 3nap utan hazamentem Magyarorszagra es rokton vittek a korhazba ott pillanatok alatt levittek a vernyomasomat vettek vert es kiderult hogy 10 szeresen rosszabb a TSH esem mind ahogyan lennie kellene. Irtak fel gyogyszeret L-THYROKSZINT 25 TEL KEZDTEM most mar 120- at szedek sokat javultam kozben mar itt Angliaban jarok orvoshoz.Meg otthol kiderult hogy gond van az agyalapi mirigyemmel is ugyanis jon a tej a mellembol mar 1 eve. Voltam koponya emerin de nem mutatott ki semmit legalabbis ezt mondtak itt Londoban. Meg mindig nem erzem jolmagam a vernyomasom ingadozo lett a pulzusom 120 szokott lenni es olyankor lekell fekudni mert rosszul vagyok meg mindig nemtudok dolgozni mert ha kicsit gyorsabban megyek vagy mozgom azonnal kiakar ugorni a szivem a helyerol. Kedvtelen vagyok sott mar ugy erzem depis is vagyok kozben kaptam egy panik betegseget is amit mar nagyon jol kezelek.Otthol Magyarban irtak felnekem nyugtatot rivotrilt 0,5- oset napi 2 kellene szednem de en csak feleket szedek van mikor napi 3- mat.Az lenen a kerdesem hogy a pulzusom az a pajzsmirigytol van e vagy mastol mert mar nagyon unosm elni sincs kedvem, mindig egyedul akarok lenni. Annyira szeretnek mar menni dolgozni de sajna nem tudok meg mert az izmaim is meg gyengek. Nalam minden tunet meg volt ami letezik a pajzsmirigy alulmukodesenel.Mennyi ennek a gyogyulasi ideje?Mikor tudok mar menni dolgozni?Nagyon meg koszonnem ha valaszolna nekem!Egy elkeseredett asszony!Tisztelettel Karolina!
Kedves Kérdező!

Érdemes az alábbi vizsgálatokat is elvégezni: Inzulin anyagcsere vércukor terheléssel ( 0, 60 120 perces minták cukorra és inzulinra(, D vitamin, PRL,makroprolaktin, ACTH, kortizol.Milyen a friss TSH eredmémye?

üdvözlettel
Bérczy drnő
Kedves Bérczy Judit!

Az év elején voltam Önnél teljes pm kivizsgáláson, mely magába foglalta a D vitamin és terheléses vércukorvizsgálatot is.
Most olyan probléma merült fel, hogy a vérnyomásom 150/86. Hajnalban olykor szívdobogásérzésem van.
Mit javasol?
Jelenleg 150mg Euthyroxot szedek. Nemrég megnézettem magánúton a TSH-mat és 0,650 volt az eredménye.
Válaszát előre is köszönöm.
Nerhof Anikó
Kedves Paciensem!
A 125 gram Euthyrox-szal folytassa.
üdvözlettel
Bérczy drnő
Tisztelt Doktor Úr/Nő! 39 éves vagyok, Pajzsmirigy túlműködéssel műtöttek 20 éve, (basedow) kivették 93%-át, majd alacsony TSH mellett viszonylag normál ( a felső határon mozgó )T4-et mértek a kontrollok alkalmával. 4 éve szültem, utána megfordultak az értékeim, a legutóbbi TSH 12, FT4 9 értéket mutatott. Az alulműködés sok tünetét hozom, hízás, rossz memória, zavar a mentsruációban, izom/csontfájdalmak, gyengeség. Euthirox-ot kezdtem szedni 50mg-ot reggel éhgyomorra. A kérdésem, hogy mást is érdemes lenne-e kivizsgáltatnom, vagy csupán ezek az értékek a mérvadóak, ha jobban érzem magam, ha nem. Köszönettel a válaszáért!
Kedves Kérdező!
Érdemes megnézetni:D vitamin szintet és az inzulin rezisztencia vizsgálat elvégzése is javasolt.
Üdvözlettel
Bérczy drnő
Tiszelt Doktor Úr/Nő!
26 éves vagyok, és 8 hónap alatt két vetélésem volt. Mindkét terhességemnél a hatodik héttől pecsételő vérzés jelentkezett és a 9 héten befejeződött a terhesség. Az elsővel műszeres befejezés szükségeltetett, a második otthon zajlott le, mire a kórházba értünk, már kitisztultam, csak bent tartottak megfigyelésen. Fehérgyarmaton volt mindkettő.
A második vetélés után már mindenre gondoltam, leadtam vért macskavírusra, és pajzsmirigyre, mivel édesapámnak pajzsmirigy alulműködése van.
Az eredmények azt mutatták, hogy a T4 szabad magas és a TTG, és az antitestek is nagyon magasak, 6 hónapja szedek Eutirox nevű gyógyszert (75 mikrogramot)és a T4 szabad értékem 18-ról 0,87-re csökkent.
Lehet már próbálkozni? Nagyon feléek egy esetleges újabb vetéléstől! Köszönöm szépen!
Kedves Kérdező!
Valamit rosszul írhatott, mert az Euthyrox mellett a FT4 nem csökkenhet??
nézze meg és írja le több pajzsmirigy véreredményt.
üdvözlettel
Bérczy drnő
Tisztelt szakértő!
Férjemmel 2 éve próbálkozunk, hogy gyermekünk legyen. (én 26, a párom 28 éves) Úgy gondoltuk, hogy elérkezett az idő a kivizsgálások elkezdésének. Több helyen olvastam, hogy a sikertelen teherbeesés mögött inzulinrezisztencia is állhat. Tüneteim: gyakori hangulatingadozás, erős menstruációs fájdalom, hasi elhízás, pattanásos bőr,ingerültség, ha nem ehetek akkor, mikor éhes vagyok, akkor is leginkább édesség elfogyasztása után nyugszom meg. Ön szerint lehetséges, hogy inzulinrezisztencia áll fenn nálam?
Válaszát előre is köszönöm!
Igen érdemes az inzulin rezisztencia vizsgálatot elvégeztetni kiegészítve a D vitaminnal és TSH, anti TPO.
Szívesen segítek, ha az eredményekkel el tud jönni a rendelésemre
üdvözlettel
Bérczy drnő
Tisztelt Doktornő/úr!

Májusban volt egy korai vetélésem, azt követően autoimmun eredetű pajzsmirigy alulműködést állapítottak meg, és gyógyszeres kezelésben részesülök (25 mikrogramm letrox).

Szeptember 2-án elmentem TSH ellenőrzésre, ami 2,42 lett. Rá két nappal (szept.4-én) pozitív lett a terhességi tesztem, ezt követően újabb vérvételre mentem az FT3 és FT4 értékek miatt.

Szeptember 6-ai vérvételem eredménye TSH 3,71 mIU/l, az FT4 14,16 pmol/l, FT3 5,16 pmol/l.
Szeptember 6-tól a 50 mikrogramm Letrox-ot szedek, de a vérvétel előtt még nem vettem be. (Máskor mindig reggel, egy korty vízzel, fél órával az étkezés előtt veszem be.)

Ön szerint elegendő az 50 mikrogramm Letrox szedése a vetélés megelőzése érdekében? Mennyi idő szükséges a gyógyszernek, hogy kifejtse hatását?
Válaszát előre is köszönöm,

K. Zsuzsa
Kedves Kérdező!
Egyéni érzékenység miatt a megemelt adag ( 50 ugramm)után 2 héttel érdemes atSh-t ellenőrizni s annak birtokában kialakítani a megfelelő adagot
üdvözlettel
Bérczy drnő

Hírek

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

A prolactinoma az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganata, a leggyakrabban előforduló hormont termelő agyalapi mirigy daganat. Olyan tünetek hívhatják fel jelenlétére a figyelmet, mint például a nőknél a szoptatási időn kívül jelentkező tejcsorgás és menstruációs zavarok, illetve a férfiakat sújtó merevedési zavar, impotencia. Prof. Dr. Góth Miklós PhD, az MTA doktora, az Endokrinközpont endokrinológusa erről a csaknem mindig jóindulatú daganattípusról beszélt.

További részletek
Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

A zsíranyagcsere-zavarok (magas koleszterin- és/vagy trigliceridszint) növelik az érelmeszesedés előfordulási valószínűségét és ezzel a szívbetegségek, pl. a szívinfarktus, a stroke és a cukorbetegség kockázatát is. Felismerésük és kezelésük is kiemelt fontosságú. De vajon miben állhat a kezelés? Kizárólag az életmód reformjából, vagy szükség lehet betegségek gyógyszeres kezelésére is? Mindez attól függ, mi a zsíranyagcsere-zavar kiváltó oka, amelyeknek lehetőségeiről Prof. Dr. Somogyi Anikó, az Endokrinközpont endokrinológusa, diabetológus, belgyógyász, a zsíranyagcsere-zavarok specialistája beszélt.

További részletek
Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

A páciensek gyakran a törzsükre rakódott jelentős plusz kilók okainak kutatásakor jutnak el endokrinológushoz, ahol a kivizsgálás után kiderülhet, hogy a kortizol hormon túltermelése, nagy mennyiségű jelenléte okozza ezt a tünetet, más jellegzetességekkel együtt. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista a Cushing szindróma további tipikus tüneteire, a kivizsgálás és a kezelés lehetőségeire hívta fel a figyelmet.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK