Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor Úr/Doktor Nő!

Nyár végén egy véletlen folytán kiderült, hogy alacsony az ACTH szintem, 0,22 pmol/L ( Ref: 1,6-13,9) Kontroll leletem is megerősítette az első mérést, és további 2 hormonnál mutat alacsony szintet. Ezek: Re.Cortisol: 0,8 ug/dl (Ref: 3,7-19,4), ACTH: 4,5 pg/mL (Ref: 4,7-48,8), DHEA-szulf: 31,3 ug/dl (Ref: 46,7-247,6). Tüneteim nincsennek, legalábbis amit olvastam, hogy fáradékonyság jellemző ilyen értékeknél, ez nálam egyáltalán nem jellemző ( pl. a hétvégén kertet ástam ). Milyen okok vezethettek ezekhez az értékekhez, és mik lehetnek a következmények? Nagyon köszönöm a választ. Ilosvai Karolin
Kedves Karolin!
Az ACTH egy agyalapi hormon, melynek hatása az, hogy a mellékvese
cortisolt termeljen. Jó jel, hogy tünetmentes. Az ACTH nagyon érzékeny
hormon, a mintavétel során azonnal olvadó jégbe kell állítani,
különben kórosan alacsony szinteket mérünk-lehet, hogy alacsony ACTH
szinteket rossz mintavétellel lehet magyarázni.
A cortisol és DHEA szulf. alacsony szintje további kivizsgálást
igényel- ehhez azonban kórházi befekvés szükséges, mert a cortisolt
reggel és este 11 óra körül is meg kell mérni, továbbá a
mellékvesékről ultrahang ( hasi ultrahang) is készüljön. Sokan
foglalkoznak a fenti problémával a SOTE II. Belgyógyászati Klinikán
is- esetleg szóbajön az ottani endokrin szakambulancia felkeresése is.
Tisztelettel
Koppány Viktória
Tisztelt Doktor/nő. úr.Három éve áll fent a pajzsmirigy problémám szedem a letrox 50 mikrogramos gyógyszert . jobb lebenyem 18X22x39 mm-es,a bal lebenye 19x17x41-mm es alsó harmadába jeleg is látható egy ecohszegény kerettel övezet mérs.echodús göb,mely 12mm szedem a gyógyszert tüneteim nem javulnak és naprol napra rozszabul érzem magam hízok fáradékony vagyok fájnak a szemeim és ami nagyon idegesít állandóan be vanak a nyakamon a nyirok csomóim nagyobbak gyulladva , a torkom fáj a nehezen kapok levegőt amikor megyek a dombon felfele a közérzetem nem jó már a körülöttem levőket mindig megbántom mert rendesen depis vagyok .nem tudom mit egyek .a legutobi vér eredményem már jó volt tsh1,21 nagyon szépen kérem a segítségét köszönettel Ildiko
Kedves KérdezŐ!

A leírtak alapján, részletesebb kivizsgálás szükséges, mely feltárja az alulműködés hátterét.
Amennyiben el tud jönni a rendelésünkre szívesen segítek. Van jó megoldás

Üdvözlettel
Bérczy drnő
Tisztelt Doktor!
36 hetes terhes vagyok. Pajzsmirigy alulműködésem van. Jelenlegi eredményam: TSH:2,6
FT-4:12,1
150 mikrogramm Letroxot szedek jelenleg.
Ezen most kell emelni Ön szerint?
Köszönöm a segítséget!
Makai Andrea
Kedves Kérdező!
A dózis rendben van.
Üdv.
Bérczy drnő
Tisztelt Doktornő!

Szeretném Önt megkérdezni,hogy mit javasol,az életemben miféle változtatások meglépését,amennyiben nálam korai klimax lépett föl.Van egy ikertestvérem,akinél szintén ez a probléma, 43 évesek vagyunk...és sajnos minden orvos csak a hormonok szedését javasolja,amitől mi nagyon tartunk.
Megtisztelő válaszát előre is köszönöm.
Tisztelettel:Csabai Csilla
Kedves Érdeklődő!
Milyen igazolása van ( labor, UH??) a korai Klimaxnak?
Történte-e D vitamin, kortzol, ACTH, Fz3, reverz T3, TSH, anti TPO, inzulin anyagcsere vizsgálat ?

Üdvözlettel
Bérczy drnő
Tisztelt Doktor Úr/ Doktor Nő!

Kérdésem az lenne, hogy hány ng/dl tesztoszteron a normális mennyiség egy 26 éves férfi esetében, illetve mi az a szint ami alatt már tünetek jelentkezhetnek?

Válaszát előre is köszönöm,
Tamás
Kedves Tamás!
A tesztoszteron szint normál tartomànya laboronkènt változik, kb. 250-850 ng/ dl között normális.
Az meg végképp egyénfüggő, hogy milyen alacsony tesztoszteronszintnèl jelentkeznek tünetek. Fenti tartomány szerint alacsony tesztoszteronszint az, amelyik kevesebb, mint 250 ng-dl.
Tisztelettel,
Koppány Viktória
A pajzsmirigyemben egy göböt fedeztek fel nyaki ultrahangos vizsgálat során.Megpróbáltak mintát venni belőle, sikertelenül.Véres volt a vett minta,nem tudták elemezni.Ujabb ultrahangos vizsgálat során megállapitották,hogy kisebb lett a göb.Kell-e a mintavétel,vagy nem kell eröltetni.Azért mentem vizsgálatra,mert az egyik nyaki nyirokcsomóm megduzzadt és több mint egy éve hol kisebb,hol nagyobb.Erre azt mondta az orvosom,hogy nem kell vele foglalkoznom.Valóban nem kell? Engem aggaszt.
Köszönöm megtisztelő bizalmát. Ön nagyon sok információt leírt, és arra komoly szakvéleményt kért. A kérdései világosak és érthetőek, de a választ etikai és szakmai okokból attól kaphatja meg, aki a korábbi vizsgálatokat végezte és a gyógyszeres szedés indikálta, ill. a felvilágosítást adta. Nehéz szívvel mondom és írom, de nemcsak az etikai, de a jogi korlátok is kötnek! Noha e-mailen szakvéleményt és tanácsot adni kényelmi szempontból előnyösebb lenne, mégis azt kell, hogy mondjam, szakmailag nem vállalható. Szakmai véleményt, tanácsot csak úgy tudok felelősen adni, ha nem csak a leírható eredményeket van lehetőségem megítélni, de Önt is láthatom, megvizsgálhatom, és így a klinikai képet, kórtörténetet, labor- és ultrahang eredményeket egyben, egységben holisztikusan értékelhetem. Kérem, hogy keressen fel személyesen, ahol mindent részletesen átnézhetünk, értékelhetünk, a megoldást megtalálhatjuk. A gyorsabb átfutási idő miatt, kérem, hívjon a következő telefonszámon, vagy amennyiben megad egy telefonszámot, felhívjuk időpont-egyeztetés végett. Amennyiben további kérdés merül fel, kérem, forduljon hozzám bizalommal!
Tisztelt Doktor úr/Doktor nő!

Férjem 2 éve pajzsmirigy alulműködésben szenved. A legfrissebb laboreredményei:
TSH: 4,86 mIU/l
T4: 15,88 pmol/l
T3 5,24 pmol/l
Letrox tablettát szed, napi 25 mikrogrammot.
Rengeteget sportol napi szinten fut, kerékpározik, úszik. A betegsége miatt viszont súlya nem csökken, sőt a szinten tartása is nehézkes. Étrendjéből a szénhidrátot szinte tejlesen mellőztük, de így sem sikerül fogynia. Emiatt ingerült, illetve depresszív is lett.
Kérem, segítsen, hogy tudnánk ezen változtatni, javítani az életminőségén.
Jód pótlás indokolt-e?
Köszönettel:
Csiky

Kedves Érdeklődő!
Személyes konzultáció útján tudunk segíteni, ha erre lehetőségük van, van jó megoldás
Üdvözlettel:
Bérczy drnő
Tisztelt Orvos!

20(f) eves vagyok es mar par eve es mar 2 eve problemam van a hajammal gyengebb lett es egy reszen megritkult, voltam full-orr-gegeszeten ott nem talaltak problemat.Utana kerestem es azt lattom hogy mivel nagyon izadok illetve a haj problemam a pajzsmirigy problema gyanujat hozta fel bennem.Az lenne a kerdesem ,hogy mit erdemes ilyen problemanal szednem illetve ,hogy ki tudom e derideti endokrinologiai vizsgalattal ,hogy ez az oka a hajhullasomnak.
Kedves Kérdező!
Igen kiderítheti, vérvételek: TSH, anti TPO, Ft3, fT4, reverz T3, vércukor terhelés inzulin rezisztencia vizsgálat ( 0,l 60 120 p minták cukorra és inzulinra), D vitamin meghatározás

Üdv,
Bérczy drnő

Kedves Bérczy doktornő!
Segítségét szeretném kérni,évek óta hullik a hajam,szőrösödöm ,pattanásos zsíros a bőröm,mellfeszülésem és időnként tejcsorgásom is van.Rettentően sok édességet eszek állandó édesség utáni vágyam van.Elmentem magán laborba mert azt gondoltam inzulinrezisztenciám van,az értékek a következők:
Glukoz:5,6
60p:7,2
120p:6,6
inzulin:5,9
60p:33,2
120p:19,0
Ön szerint ez lehet az oka a sok tünetemnek?
Köszönöm válaszát:Kata
Kedves KAta!

Az inzulin rezisztencia enyhe-közepes szerepe van, megnézték-e D vitamin, PRL, anti TPO, TSH?
Üdv,
Bérczy drnő
Tisztelt Doktor Úr/Nő!

Cukorterheléses vizsgálaton a következő eredményem lett:
gl.0' 4,8 mmol/l
60' 3,9
120' 3,9
inz.0' 8,1 mIU/l
60' 34,8
120' 22.
HOMA index 1,73
D vitamin eredményem 60,5 nmol/l.
A TSH és anti TPO eredményeimre nem emlékszem, de arra igen, hogy mindkettő a referenciatartományban volt. A TSH valamivel 2 alatt volt.
Crohn betegségem van, de 4 éve megműtöttek, azóta tünetmentes vagyok. Két missed ab-m volt az elmúlt 3 évben, semmi problémát nem találtak, pedig rengeteg kivizsgáláson voltam (immunológia, hematológia, endokrinológia, lisztérzékenység, gén, kromoszóma).
Kérem, segítsen, hogy a fenti eredmény megfelelő -e, illetve ha nem, mi a teendő.
Köszönöm megtisztelő válaszát!

Kedves Linda!

A leírt eredmények mutatnak eltérést, inzulin rezisztencia irányába. A terápia beállítása személyes konzultációt igényel, mert ez teljesen egyénre szabottan történik. Ha el tud jönni a konzultációra szívesen segítek.

Üdvözlettel
bérczy drnő

Hírek

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

A prolactinoma az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganata, a leggyakrabban előforduló hormont termelő agyalapi mirigy daganat. Olyan tünetek hívhatják fel jelenlétére a figyelmet, mint például a nőknél a szoptatási időn kívül jelentkező tejcsorgás és menstruációs zavarok, illetve a férfiakat sújtó merevedési zavar, impotencia. Prof. Dr. Góth Miklós PhD, az MTA doktora, az Endokrinközpont endokrinológusa erről a csaknem mindig jóindulatú daganattípusról beszélt.

További részletek
Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

A zsíranyagcsere-zavarok (magas koleszterin- és/vagy trigliceridszint) növelik az érelmeszesedés előfordulási valószínűségét és ezzel a szívbetegségek, pl. a szívinfarktus, a stroke és a cukorbetegség kockázatát is. Felismerésük és kezelésük is kiemelt fontosságú. De vajon miben állhat a kezelés? Kizárólag az életmód reformjából, vagy szükség lehet betegségek gyógyszeres kezelésére is? Mindez attól függ, mi a zsíranyagcsere-zavar kiváltó oka, amelyeknek lehetőségeiről Prof. Dr. Somogyi Anikó, az Endokrinközpont endokrinológusa, diabetológus, belgyógyász, a zsíranyagcsere-zavarok specialistája beszélt.

További részletek
Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

A páciensek gyakran a törzsükre rakódott jelentős plusz kilók okainak kutatásakor jutnak el endokrinológushoz, ahol a kivizsgálás után kiderülhet, hogy a kortizol hormon túltermelése, nagy mennyiségű jelenléte okozza ezt a tünetet, más jellegzetességekkel együtt. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista a Cushing szindróma további tipikus tüneteire, a kivizsgálás és a kezelés lehetőségeire hívta fel a figyelmet.

További részletek

Prima Medica Egészségközpontok