Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Kedves Doktor Nő/Úr,

Én egy 28 éves nő vagyok,augusztus végén voltam labor vizsgálaton (évente szoktam végeztetni)és a TSH szintem eléggé magas volt, 5,6
ellenben a T3: 3,65 , T4:1,165 ezekben nem volt eltérés,ott azt mondták a stressztől is emelkedhet,ne foglalkozzak vele.
Közben várandós lettem(5 hetes) ,úgy tudom nem a legjobb az emelkedett TSH szint a magzatnak.
Hétfőn megyek egy újabb labor vizsgálatra.Érdekelne mi az az érték ami jelen esetben kezelést igényel?
Válaszát nagyon köszönöm,
Tisztelettel : B.Alexandra
Tisztelt B. Alexandra!

Terhesség esetén a legideálisabb érték 1 és 2 között mozog, így gyógyszeres kezelésre midnenképpen szükség lehet.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt Doktornő!

A véleményét szeretném kérni, a laboreredményeim a következők :
Glukóz 0,60,120 perc
5.5
10.2
8.9

Inzulin 0,60,120 perc:
8.6
100.3
124.1

Köszönöm segítségét!
Bernadett
Tisztelt Bernadett!

Keressen fel egy endokrinológus szakorvost, mert magasak az értékei.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Üdvözlöm !
11 éves kislányomnak pajzsmirigy gyulladása van ...Heim Pál kórházba járunk.
Az orvos nem ad rá semmit ..nem kezelhető mondja!
TPO : 99
Mit tehetek ???
Válaszát köszönöm ! Olah Mariann
Tisztelt Mariann!

Központunkban Dr. Tar Attila Főorvos Úr rendel gyermek endokrinológusként. Szerdai napokon rendel 14 órától, és a fenti számon (+36/70-431-9728-as számon) be tud esetleg jelentkezni.

Üdvözlettel:Nagy Anett
Üdvözlöm!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a pajzsmirigy érték ingadozása normális, illetve lehet ennek köze ahhoz, hogy a menstruációs ciklus különböző napjain nézték az értékeket?

május 6 (ciklus 28. napja): TSH: 3,99 anti TPO: <0,25
május 25 (ciklus 17. napja) TSH: 1,947
október 9. (ciklus 28.napja) TSH: 3,542 szabad t3: 5,89 pmol szabad t4: 10,83 pmol

a glükóz:
május 6: 8,2 mmol (éhgyomor)
május 25: 5,3 mmol (éhgyomor) 30 gr ch 120 perccel később: 4,8 mmol
október 9: 4,5 mmol (éhgyomor)

Lehet pajzsmirigy problémám?

Válaszát előre is köszönöm!

Üdv: Lilla
Tisztelt Hantó Lilla!

Pajzsmirigy értékeit nem befolyásolja a menstruációs ciklus,de célszerű lenne egy endokrinológus szakorvost felkeresni a leletei eredményével.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt Dr Úr/Hölgy!
27 éves pcos nő vagyok 11 éve élek a férjemmel.
2 éve derült ki a betegségem és kaptam meforal gyógyszert.
Mivel mindig túlsúlyos voltam 2 év alatt csak 13 kg ment le,így is 112kg vagyok ,sajnos már nagyon hullik a hajam és szőrös vagyok.
folyamatosan fogyókúrázok és tornázok is ,már elkezdett megjönni folyamatosan pár hónapig a menstruációm is de mostanában volt olyan hogy kimaradt 2 hónapra és volt olyan is hogy csak 2 napra jött meg.
Az lenne a fő kérdésem mivel 27 éves vagyok és 11 éve élek a párommal már nehezen tudunk várni a babára mi lenne a következő lehetőségünk. Sajnos eddig számomra minden állami orvos azt mondta ennél többet nem tud tenni, vagy hogy nincs probléma szedjek vitamint,senki nem ajánlott vizsgálatot senki műtétet mindenki azt mondja majd rendbe jövök csináljam tovább a fogyást, Fél vállon vesznek és mint ha semmi baj nem lenne.
Sokat olvasok sajnos már őrült módon a betegségről.kilátástalan vagyok.
És még az árakról sem tudok semmit és azt sem kihez lehetne fordulni,félek ,hogy nagyobb bajom lenne mint van.
Én csak egy saját gyermeket szeretnék aki egészséges.
Mit javasolna hova mehetek és milyen vizsgálatokra lenne szükség,hogy sikerüljön a baba.
Tisztelt Jusztina!

Központunkban több szakorvos is rendel, akik tudnának segíteni Önnek. Polyák Annamária, Czégeni Anna vagy Koppány Viktória drnőt tudom javasolni, szakterületük az endokrinológián belül az inzulinrezisztencia, diabetesz, meddőség, Pco-sy, így egy személyes konzultsáció során átbeszélhetik milyen vizsgálatokra van szüksége a panaszai alapján. Első körben biztosan szükséges lesz vércukor és inzulin terhelés, pajzsmirigy labor, d-vitamin szint esetleg női nemi hormonok és prolaktin vizsgákata.

Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelettel kérdezném fruktóz malabszorcióval küzd a lányom tudnak.-e segiteni ebben a témában 6,5 éves iskolás.Köszönöm előre is
Tisztelt Balog Józsefné!

Varga Dóra dietetikust tudom javasolni esetleg, aki a megfelelő diéta elkészítésével tud Önöknek segíteni.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt Doktornő.
Azt szeretném kérdezni, hogy orvosi zsálya teát lehet fogyasztani fogamzásgátló szedése mellett? Tényleg igaz, hogy ez a gyógynövény fito ösztrogént tartalmaz és ezért üti a gyógyszert?
Kedves Rita!

Nincs tapasztalatom az orvosi zsálya és a fogamzásgátló tabletta együttes szedésére. De nem gondolnám, hogy bármely gyógynövény normál mennyiségű alkalmazása felfüggesztené a fogamzásgátló tabletta hatását.

Üdvözlettel,
Polyák Annamária Dr.
Tisztelt Doktornő/ Doktor úr!
1 év próbálkozás után mentem el kivizsgálásra, hogy megtudjam mi miatt nem jöhetett össze kistestvér.
A TSH értéken (6,9) kívül minden más jó tartományban volt a 3. napi vérvételen. Úgy tudom teherbeeséshez az 1-2 a jó.
Már elmentem pm. ultrahangra is és bejelentkeztem endokrinológushoz, de egy kis segítséget szeretnék kérni megnyugtatásképpen.
Az UH eredmények is ijesztőek számomra, fél mm göb van az egyik lebenyben és az alapállomány inhomogén, finoman szemcsés, echoszegény területek vannak. Az interneten rémtörténetek találtam ezekre a szakszavakra.. :( Thyreoiditis lehetőségét írták a papíromra. Nem tudom ezek a tünetek ezt bizonyíthatják-e a pajzsmirigy alulműködést: hízékonyság, hangulatingadozás, erős izzadékonyság.

Kérem leírná véleményét, mennyire kell aggódnom ill. ha erre esetleg kapok hormon gyógyszert és sikerülne teherbe esnem hogyan hatna az a babára? Testvérem is pm. beteg bár régóta szed rá gyógyszert mégis össze vissza ingadozott ez a TSH érték, ijesztgették, hogy beteg is lehet a baba emiatt. De szerencsére egészséges a gyermeke, de aggódom, hogy ha nálam is így ingadozik az érték és újra kialakul terhességi toxémia is, mint az első gyermekemnél nagy bajban leszek / leszünk?

Illetve ha a kockázatok miatt nem próbálkozunk kistestvérrel, abban az esetben is kezelendő ez a magas TSH érték és az UH lelet alapján a betegség?
Köszönöm előre is a segítségét!
Kedves Somogyiné Varga Nikolett!

Az Ön által megadott információk alapján nagy a valószínűsége, hogy autoimmun thyreoiditise van.
A diagnózishoz szükséges lenne a laborban aTPO, fT3, fT4 érték meghatározására is.
Ha ez a diagnózis igazolódik Önnél, akkor is kezelendő, ha nem tervez újabb terhességet. Megfelelő gyógyszeres kezelés után azonban reális esélye van a normál terhesség és egészséges gyermek szülésére.

Üdvözlettel,
Polyák Annamária Dr.
Tisztelt Doktor úr/ Doktornő!

36 éves vagyok, augusztus elején volt missed ab műtétem (9 hetes terhességet veszítettem el). Lassan újra próbálkoznánk, ehhez a nőgyógyász kérésére elvégeztettem a ciklus elején esedékes laborvizsgálatokat, ami az alábbi eredményekkel zárult:

FSH- 16,80 U/L
LH- 7,12 U/L
Ösztradiol: 73 pmol/L
TSH: 1, 066
Prolaktin:459,9 mIU/L

AMH: 0,99 ng/ml

még hátravan a 21. napon lévő tesztoszteron, progeszteron mérés, de az eddigi eredményekkel kapcsolatban kérdezném, hogy lehetséges-e, hogy a vetélés/műtét után így megborulnak a hormon értékek? pár hónappal ezelőtt még az FSH, Ösztradiol teljesen rendben volt, vagy ez már esetleg a petefészek kimerülésére utalhat?
Van-e bármilyen módja ezeknek a hormonszinteknek a kezelésére, érdemes-e többször nézetni? Egyáltalán, mennyire súlyos az eltérés, mennyiben befolyásolhatja Ön szerint a sikeres teherbeesést?

Előre is köszönöm a válaszát,
Üdvözlettel:
Franciska
Kedves Franciska!

Még rövid idő telt el az előző terhessége óta, türelemre kérném.
Az AMH értéke a petefészek kimerülése ellen szól.
Mindent figyelembe véve azt javasolnám, vegye fel a kapcsolatot egy endokrinológussal, a hormonok dinamikáját figyelembe véve dolgozzanak ki az Ön számára hatékony terápiát.

Üdvözlettel,
Polyák Annamária Dr.
Kedves Doktornő!

33 éves inzulinrezisztens nő vagyok, még nem szültem. Enyhe inzulinrezisztenciát állapítottak meg 3 évvel ezelőtt, magas kortzolszinttel együtt, az agyalapi mirigy értéke rendben volt, a prolaktin csak enyhén volt emelkedett. Az enhye eltérés miatt gyógyszeres kezelést nem kaptam, csak diétát és mozgást írtak elő, amit sajnos azóta sem tartok be. Azóta kontrollmérésen-vizsgálaton nem jártam, viszont 2 hónapja nagyon kihullott a hajam, illetve 1 hónapja a bal mellem feszít, főleg körbe, mintha izomlázam lenne, amihez lapocka, hátfájás is párosul. Néha közvetenül a bordámban, a mellem alatt fura nyomó, húzó érzést érzek, konkrétan a bordám fáj. Sajnos doktorandusz hallgatóként nincs időm mozogni, egész nap ülök, ezért évek óta van már nyak és hátfjásom. Alapvetően szorongós típus vagyok, pánibetegséggel is kezeltek egy időben, illetve reflux betegségem is vannak évek óta, amire semmit nem szedek, sokszor érzem is magam savasnak. Kértem időpontot mellultrahangra. Esetleg hormonális alapon is fájhat a mellem? Vagy számításba kell venni egyéb betegségeket is, kardiológia, gyomorprobléma? 10 éve szedek fogamzásgátlót, 7 évig Diane 35-öt szedetm, most pedig Volinát szedek, amit néha kevésnek érzek, mert így is fájdalmasak a menstruációim, és előjönnek pattanások. A menstruációm 5 napról lacsökkent 2-3 napra, és nagyon darabos, ami a nőgyógyászom szerint nem probléma. Tavaly ultrahanagon egy 0,5 cm miómát is találtak, amivel orvosi utasításra nem kell foglalkoznom. A fogamzásgátló miatt megszoktam már, hogy érzékenyek a melleim, de most a bal sokkal intenzívebben. Hormonális alapon is létezik egyoldali mellfájdalom?Nagyon köszönöm a válaszát!
Kedves Kállai Krisztina!

Meg kellene ismételni az összes hormonális vizsgálatot, amit már 3 éve elvégeztek Önnél.
Nem lehet tudni, 3 év alatt milyen hormonális változások következtek be a szervezetében, amelyek okozhatják a panaszait.

Üdvözlettel,
Polyák Annamária Dr.

Hírek

Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

A zsíranyagcsere-zavarok (magas koleszterin- és/vagy trigliceridszint) növelik az érelmeszesedés előfordulási valószínűségét és ezzel a szívbetegségek, pl. a szívinfarktus, a stroke és a cukorbetegség kockázatát is. Felismerésük és kezelésük is kiemelt fontosságú. De vajon miben állhat a kezelés? Kizárólag az életmód reformjából, vagy szükség lehet betegségek gyógyszeres kezelésére is? Mindez attól függ, mi a zsíranyagcsere-zavar kiváltó oka, amelyeknek lehetőségeiről Prof. Dr. Somogyi Anikó, az Endokrinközpont endokrinológusa, diabetológus, belgyógyász, a zsíranyagcsere-zavarok specialistája beszélt.

További részletek
Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

A páciensek gyakran a törzsükre rakódott jelentős plusz kilók okainak kutatásakor jutnak el endokrinológushoz, ahol a kivizsgálás után kiderülhet, hogy a kortizol hormon túltermelése, nagy mennyiségű jelenléte okozza ezt a tünetet, más jellegzetességekkel együtt. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista a Cushing szindróma további tipikus tüneteire, a kivizsgálás és a kezelés lehetőségeire hívta fel a figyelmet.

További részletek
A nagyobb mennyiségű testzsír fiataloknál is növeli az inzulinrezisztencia kockázatát

A nagyobb mennyiségű testzsír fiataloknál is növeli az inzulinrezisztencia kockázatát

Egy közelmúltban készült tanulmányban sikerült bizonyítani, hogy a magas testzsír százalék és különösen a hasi elhízás már a tinédzsereknél és a fiataloknál is inzulinrezisztenciához vezethet. Ez pedig beindíthat egy ördögi kört, hiszen az inzulinrezisztencia és az elhízás kölcsönhatásban vannak egymással. Dr. Bérczy Judit, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász arra hívta fel a figyelmet, hogy orvosi segítséggel és életmódváltással a folyamat megállítható.

További részletek

Prima Medica Egészségközpontok