Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor Úr,

TSH értékem 2,2733 , ez a labor lap szerint alacsonyabb az alsó értéknél. Az orvosom mégis azt mondta tökéletesen egészséges vagyok, ne foglalkozzak vele. Ez az érték valóban normálisnak számít még, és nem indokolt további vizsgálat?

köszönöm válaszát.

üdvözlettel,
Henriett
Tisztelt Henriett!
Minden labornak más a referencia tartománya. Pontos információt az adott labortól tud kérni, ahol végeztette. Synlabos referencia értékek alapján ez rendben van, illetve ha nincsen panasza valóban nincs további teendő.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt Doktornő/ Doktor Úr!

Már közel éve euthyrox nevű gyógyszert, érdekelne, hogyan tudnám étrendemmel még jobban szabályozni pajzsmirigy túlműködésemet? Mely ételeket nem fogyaszthatom? Mi a véleménye a paleolit táplálkozásról?
Tisztelt Ábrahám Izabella!

Dietetikus szakemberek megfelelő étrend összeállításával, mely személyre szabott, tudnak Önnek segíteni. Központunkban Sárga Diána illetve Varga Dóra, akiknek ez a szakterületük.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt Doktor Nő/Úr!

Hashimoto pajzsmirigy gyulladásom van diagnosztizálva! A betegség kezelésére napi 125 mg Letroxot szedek és 2x750mg merkformint az utolsó laboreredmènyemben 0,08 volt a TSH értékem itt a háziorvosom kérte hogy a következő szakorvosi vizsgálatig csökkentsema letrox adagot 100 mg-ra! A problémám a következő körülbelül 1 hónapja a látásom homályossá vált vagy kettőslátás fordul elô hol erôsebb hol gyengébb módon! Az éhgyomri inzulinértékem 7,1! Kérem segítségét! Üdvözlettel :Pádár Mónika
Tisztelt Pádár Mónika!

Keresse fel kezelőorvosát. Magas az inzulin értéke.
Jó estét!
Jelenleg 9 hetes terhes vagyok. A legutóbbi leleten a TSH szintem kevesebb lett. 0,05 (0,25-3). Előző terhességem alatt, sem utána nem volt pajzsmirigy problémám, a családunkban sincs pajzsmirigy beteg. Olvastam, hogy a terhesség elején előfordulhat élettani pajzsmirigy túlműködés. Ön szerint ez még belefér vagy orvoshoz kell fordulnom vele?
Köszönettel
Tisztelt Eszter!

Keressen fel egy endokrinológust a biztonság kedvéért.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt Doktor Úr!/Doktornő!

Pajzsmirigy Uh-gal kapcsolatos kérdést szeretnék feltenni Önnek.A pajzsmirigy UH-os követést javasoltak az idén februárban egy feltételezhető autoimmun megbetegedés miatt.
2016 februárjában az UH lelet:A pajzsmirigy jobb lebenye 20x18x44 mm,volumene 8,3 cm3,a lebeny felső harmadában 22x13 mm-es meszesedéseket,ill.cystosusos területet tartalmazó inhomogén szerkezetű göb látható.Bal lebeny 16x13x46 mm,volumene 4,8 cm3.homogén.Nyaki régióban megnagyobbodott,vagy kóros nyirokcsomó nem látható.
2016.októberben UH:A pajzsmirigy jobb lebenye 19x22x50 mm,volumene 11 cm3,a felső harmadban egy 23x17x16 mm-es echoszegény udvarral körülvett,cystosus felritkulásokat is tartalmazó szolid göb látható,melyen belül egy 10 mm-es,széles hangárnyékot adó echodens képlet is elkülöníthető. A pajzsmirigy bal lebenye nem változott,kórosan megnagyobbodott nyirokcsomó egyik oldalon sem látható.
Lyme-kór miatt voltam orvosnál,aki megjegyezte,hogy nem ártana biopsiát venni a jobb oldali pajzsmirigyemből.
A biopsiát nem igazán szeretném vállalni,kérdésem az lenne,hogy a Dr Deák Pál Ákos által alkalmazott műtéti technika,ami rádiófrekvenciás ablázió alkalmazható lenne-e az én esetemben,szükség van-e műtétre,és megkerülhető-e a biopsia?
A pajzsmirigyem alulműködő,az anti-TPO:210,a T3 és rT3 hányadosa 12. Egyéb laborleleteim,úgy mint a T3,T4,TSH normál tartományban vannak.Testhőmérsékletem 35-35,5 között mozog.
Tisztelt BJ!
Amennyiben RFA kezelést szeretne, elengedhetetlenek az alábbi vizsgálatok: fül-orr-gégészeti vizsgálat, 2x pajzsmirigy biopszia, szcintigráfia, ekg, vérnyomás mérés, illetve a beavatkozás előtti héten labor és a központunkban dolgozó Balázs Csaba Professzor Úr véleménye.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt Doktornő/Úr!

3 eve hagytam abba fogamzasgatlo szedeset, azota a menstruaciom elott 7-5 nappal pecsetelo verzes jelentkezik, neha tobb, neha kevesebb, egyertelmuen nem menstruacio. A menstruaciom teljesen szabalyos, 5 napig tart, közepesen eros, fajdalmamim nagyon ritkan vannak, 28 napos a ciklusom.
A fenti verzeses panasszal fordultam mar nogyogyaszhoz es endokrinologushoz is, tobb alkalommal.
1 eve az ertekeim a kovetkezok voltak: (ciklus 19. napja)
TSH 6.1 mlU/l
Progesteron: 56 nmol/l
Prolactin: 706.7 mlU/l
LH: 6 lU/l
FSH: 3 lU/l
ösztradiol: 692.5 pmol/l

Ezutan endokrinologus tanacsara L-Thyroxint szedtem, fel tablettat 25ugr naponta, ket honapig.

A legutobbi, 2016 augusztusi eredmenyeim a kovetkezok: (ciklus 17. napja)
TSH: 3.21 mlU/l
anti-TPO: 6.22 mlU/l
Progesteron: 65.1 nmol/l
Prolactin: 395 mlU/l
LH: 6.4 lU/l
FSH: 4.9 lU/l
ösztradiol: 444 pmol/l

A verzesem meg mindig ugyanugy, valtozatlanul jelentkezik a menstruacio elott. Ferjemmel lassan gyereket szeretnek, nem szeretnem, ha a verzes vagy az eredmenyek miatt valami baj tortenne.

Önnek mi a velemenye, mit javasol?
Valaszat elore is koszonom
Zsofia
Kedves Zsófia!
A 2016 augusztusi eredmények egyáltalán nem rosszak! :)
Úgy látom a progeszteron szint alapján hogy volt peteérés és a prolaktin is lement. Az anti TPO szint is normális. ( ez kizárja az autoimmun pajzsmirigy gyulladás lehetőségét).
Azonban ott van a vérezgetés a menstruáció előtt, amely felveti azt, hogy esetleg a progeszteron szint túl hamar lecsökken.
A következő a javaslatom: a ciklus 23. napján (pontosan aznap) progeszteron mérés és inzulin rezisztencia vizsgálat készüljön! Ez utóbbi: vércukorterhelés 0-60-120 perce vércukor + inzulin mérést jelent, reggel éhgyomorra végzendő.
Az L-thyroxin napi 25 ug-t csak szedje szépen tovább! A TSH 1.0-2.0 között legyen.
Várrom a fejleményeket,
Üdvözlettel,
Koppány Viktória dr.
Tisztelt Doktornő/Doktor úr!
2-es típusú cukorbeteg vagyok, cukorszintemet rendszeresen mérem.
Egy valamit nem értek: Este 11-kor 6,6 -os cukor szintet mértem, reggel 7-kor pedig 8,8 -t, közben semmit sem ettem. Mi erre a magyarázat? Lehet, hogy a Merckformin nem igazán jó gyógyszer a betegségemre?
Köszönöm válaszát, üdvözlettel:
Zoltán
Kedves Zoltán! Lehet hogy a kezelésen és a diétán állítani kellene!
Hba1c értéket nézzen a háziorvos és lelettel várom ha gondolja!

Koppány Viktória dr.
Tisztelt Szakértő!
Jelenleg 9 hetes terhes vagyok, a következő laborleleteket kaptam:
TSH <0,01 mIU/L * 0,400 - 4,000
Szabad T4 19,59 pmol/L * 7,75 - 15,21
Szabad T3 8,12 pmol/L * 3,80 - 6,00
Az első terhességem alatt, sem szülés után nem volt pajzsmirigy problémám. Ezek az értékek elfogadhatók terhesség alatt vagy mindenképpen kezelni kell?
Mindenképp kezelni kell!
A túlműködés nem jó terhesség alatt!
Várom!

Koppány Viktória dr.
A labor TSH értékem 50.60 uU/mL Kérdezném mi a teendőm,-és mi a normálérték ?
Tisztelt Kelemen Lászlóné!
Ez az érték nagyon magas, kérem keresse fel házi orvosát vagy egy endokrinológus szakorvost.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Jo napot en aszt szeretem kerdezni hogy voltm orvosnal es vetek vert a vetem jo de d vitamin hianytol van de most en mindne nap tosszul erzem magam a szivem gyorsan ver mindne 10 percbe szedulök alig kapok levegot nagyon faj a melkasom es nagyon rossz köz erzem van faj a labom a karom hogy lehet e ettöl valaszt nagyon varom es elore koszonom
Tisztelt Edina!

Keresse fel házi orvosát. Panaszait okozhatja pajzsmirigy eltérés, infekció, kardiológiai probléma...mellkasi panaszok esetén kérje meg házi orvosát végezzen egy ekg vizsgálatot, illetve lássa kardiológus,hogy a kardiológiai betegséget kizárja.

Üdvözlettel:Nagy Anett

Hírek

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

A prolactinoma az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganata, a leggyakrabban előforduló hormont termelő agyalapi mirigy daganat. Olyan tünetek hívhatják fel jelenlétére a figyelmet, mint például a nőknél a szoptatási időn kívül jelentkező tejcsorgás és menstruációs zavarok, illetve a férfiakat sújtó merevedési zavar, impotencia. Prof. Dr. Góth Miklós PhD, az MTA doktora, az Endokrinközpont endokrinológusa erről a csaknem mindig jóindulatú daganattípusról beszélt.

További részletek
Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

A zsíranyagcsere-zavarok (magas koleszterin- és/vagy trigliceridszint) növelik az érelmeszesedés előfordulási valószínűségét és ezzel a szívbetegségek, pl. a szívinfarktus, a stroke és a cukorbetegség kockázatát is. Felismerésük és kezelésük is kiemelt fontosságú. De vajon miben állhat a kezelés? Kizárólag az életmód reformjából, vagy szükség lehet betegségek gyógyszeres kezelésére is? Mindez attól függ, mi a zsíranyagcsere-zavar kiváltó oka, amelyeknek lehetőségeiről Prof. Dr. Somogyi Anikó, az Endokrinközpont endokrinológusa, diabetológus, belgyógyász, a zsíranyagcsere-zavarok specialistája beszélt.

További részletek
Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

A páciensek gyakran a törzsükre rakódott jelentős plusz kilók okainak kutatásakor jutnak el endokrinológushoz, ahol a kivizsgálás után kiderülhet, hogy a kortizol hormon túltermelése, nagy mennyiségű jelenléte okozza ezt a tünetet, más jellegzetességekkel együtt. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista a Cushing szindróma további tipikus tüneteire, a kivizsgálás és a kezelés lehetőségeire hívta fel a figyelmet.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK