Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor úr!
Ma került a látóterembe Prof. Balázs Csaba, miszerint az említett, neves professzor, kimondottan fontosnak tartja a lélek szerepét a kialakuló betegségekben. Maximálisan egyetértek vele, így a kérdésemet, ha lehet hozzá intézném.
Idén nyáron kezdődött a probléma testi tünetté erősödése, az állítólag autoimmun betegségnek titulált Alopecia-val, amelynek az Universitas változata 2 hét alatt, megszabadított minden sző és hajszálamtól.
Fiatal nőként ezt az állapotot igen nehezen élem meg és nem is kívánok vele hosszú távon együtt élni, viszont az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy sajnos ez egy fekete lyuk az orvostudomány területén. Egyértelműnek tartom, hogy az elmúlt évek nagy fokú stressze és a legyengült immunrendszer közösen okozzák a problémát és próbálom megtalálni a kiváltó okot a szervezetben. A pajzsmirigy normálisan működik, a glutén-intolerancia eredményét most várom, illetve felmerült bennem még, hogy adott környezetben akár a penész allergia is bűnös lehet, amelyre reményeim szerint egy sötétlátóteres-mikroszkópos vizsgálat választ is adhat.
Professzor úr szerint van még esetleg olyan vonal, ahol el lehet indulni a testi okot megkeresni?
Természetesen közben már fölvettem a kapcsolatot pszichológussal és kineziológus szakemberrel is, hogy a lelki okokat is kezeljük, ezáltal elősegítve a test gyógyulását is.
Nagyon bízom benne, hogy Ön tud új irányt mutatni számomra. Várom válaszát. A további munkájához pedig sok sikert és kitartást kívánok! Üdvözlettel: Szilvia
Kedves Szilvia!

Professzor Úr rendelésére magán úton sajnos már csak májusi időpontjaink vannak. Professzor Úr diagnózist csak személyes találkozó során tud felállítani, ahol látja a klinikai képet, tud csinálni ultrahangot és láthatja a labor eredményeket és az előző ambuláns lapokat.

Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt Szakértő!
Fiam 7 éves és vele kapcsolatban lenne kérdésem. Alapbetegsége a Coeliakia. A diétát tartjuk és eredményei jók. Most először nézték nála a pajzsmirigy működését.
Tsh: 0.29 mU/l (0.30-4.00)
FT-4: 11.1 pmol/l (11,5-22.0)
FT-3: 7.2 pmol/l (3.5-8.1).
Ezen értékei kicsit alacsonyak. Vigyem már most gyermek endokrinológushoz? A gasztroenterológusunk azt javasolta várjunk, és 3 hónap után ismételjük a vérvételt, meglátjuk az milyen eredményt mutat.
Mi az Ön véleménye?

Köszönettel. Pencz Ivett
Kedves Ivett!

Amennyiben nincs panasza, várhatnak 3 hónapot és ismételjék meg a laborvizsgálatot.Tanácsolnám, hogy a következő vérvételnél nézessék meg a fenn említett értékek mellett az a-tpo is.

Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt Dnő/ Doktor úr!

Egy hormonális spirál felhelyezése után kezdődtek a tüneteim tavaly májusban. Kezdetben szédülés, vérnyomás kilengés majd fülzúgás és állandósuló fejfájásom valamint látásproblémáim lettek. Tavaly kivizsgáltak a fülészeten, neurológián, koponya MRI-n is voltam de számottevő eltérést nem találtak.6 éve van Hashimoto alulműködésem erre L Tyroxint szedek. Hol jobban vagyok hol rosszabbul. A hormonszintem TSH most legutóbb is megfelelő volt. Menzesz előtt 1 héttel és utána fokozódnak a panaszaim, jobban szédülök és a látásom is ködös mintha függöny mögül néznék. Olyan mintha a ciklusommal lenne összefüggésben ez a kóválygás és fejfájás.Már nem tudom hova kellene elmennem mert sajnos az orvosok nem hiszik el, hogy rosszul vagyok. Összefüggésbe hozhatók ezek a tünetek esetleg a pajzsmirizsbetegségemmel, mi a véleménye?
Köszönöm szépen szíves válaszát, Beáta
Kedves Beáta!

Vérnyomása rendben van?Történt ez irányba kivizsgálás esetleg?
Bővebb hormonkivizsgálás? (prolaktin(fontos),progeszteron,tesztoszteron,ösztradiol,fsh,lh)

Üdvözlettel:Nagy Anett
Kedves Doktornő!

IVF kezelésben veszek részt. Hashimotos vagyok, és szedem a Letroxot. Smoflipid infúziót is fogok kapni, mert magas az NK sejtarányom.

Azt szeretném kérdezni, hogy a smoflipid lehet jó hatással a pajzsmirigyemre is? Magasak voltak az anti-TPO értékeim is (>1000

Nagyon köszönöm a segítségét:

Zs.
Nem valószínű hogy hat rá, de azt várjuk hogy csökkenjen

Koppány Viktória dr.
Jó napot kívánok. Doktornő Koppány Viktória kijelölte az alábbi gyógyszereket- merckformin xr ( 500 mg 2/napra) L-tiroxin 50, mert PCOS vagyok. Már 2 hónapja szedem. Még Inofolicot, Ladeevitet szedem. Most a következő ciklusban szeretnék ismételni le adni a hormonokat. És azt szeretnék kérdezni doktornő ,hogy mehetek az ezeket gyógyszereket szedés alatt hormon vizsgálótok végezni??? Vagy be kell fejeznem??
Kedves Ivanna!

jöhet a vérvételre, de aznap reggel nem vegye be a gyógyszereket.

üdvözlettel:Nagy Anett
Üdv. 2 éve diagnosztizáltak nàlam pcos-t. Körülbelül másfél, két évig kezeltek. De egy kicsitsem láttak javulás. Az első vizsgálataim után megkérdezték hogy szeretnék e babát. Én azt válaszoltam hogy igen. De szerintem ezzel nem is foglalkoztak mert fogamzás gátlót irtak fel. Ami számomra csak a végén derült ki. Bár orvosok honlapjairól olvastam hogy ilyenkor ezt nem szabadna. Egy idő után az orvosom is folyamatosan lerázott azzal a címszóval hogy nem ér rá. Ezért többet nemis mentem vissza. Ezért érdeklődnék hogy hogyan kezelnének milyen vizsgálatokra lenne szükség. Csakhogy az anyagi részeket tu. djam. Köszönöm előre is válaszukat
Kedves Szandra!

Központunkban Koppány Viktória doktornő foglalkozik a PCO-syndromával.Vizit díja 14.500 ft, a kontroll 12.500 ft. Szükség setén végezhető nálunk labor vizsgálat, melynek pontos összegét sajnos nem tudom, mert tételesen számolja ki a rendszerünk, de a vizit után,amennyiben szeretne jönni a doktornőhöz, megtudjuk nézni mennyibe kerül és szeretné e a vizsgálatot megcsináltatni.

Üdvözlettel:Nagy Anett
Kedves Doktor Úr vagy Nő
Voltam teljes vervetelen . A Tsh -m 4,32 lett. Haziorvosom nem csinal semmit. Azt mondta az meg jo. Mert a masik 2 ertek normal tartomanyban van. Normalis ez? En szereztem letrox 75 tablettat. Elkezdem szedni akarki akarmit mond. Kerdes csak az hogy mennyi legyen a napi adagom? Mivel 1 ev alatt 15 kg hiztam. Nem eszem sokat mozgok. Szoval ezert es mert kisbabat szeretnenk. Koszonom a valaszat
Kedves Mónika!

Mindenképpen szükséges lenne egy endokrinológus szakvélemény, mivel a babatervezésnél az 1 körüli TSH érték a megfelelő.
Normál tartománya 2-3 között mozog.

Üdvözlettel:Nagy Anett
Udv
Olyan problemam lenne hogy kertem a haziorvosomtol teljes kivizsgalasra beutalot. Megjott az eredmeny . Amiben a thc szintem 4,32 lett. Egyebkent hizok csak nem tudom mitol. Faradekonysag . Ingerlekenyseg tehat minden tunetem passzol a pajzsmirigy alulmukodeshez. Ja es szeretnek kistesot a 13 honapos kislanyunknak ez idaig sikertelenul. Nem szoptatok nem is szoptattam es nem is vedekezunk 13 honapja. Vissza mentem a haziorvoshoz hogy megnezze. Gondoltam tovabb kuld orvoshoz. Hat nem. Aut mondta hogy a masik 2 ertek a pajzsmirigynel nem tudom mi a neve mert a papirt elvette . Normal tartomanyban van es hogy addig nem kell foglalkozni a majdnem duplaja a normal tartomanynak ths -el. Nem tudom mit tegyek . Normalis ez hogy nem csinal velem semmit sem? Ugye szakrendelesre endokrinilogiara hiaba megyek beutalo nelkul. Es azt sem szeretnem ha csunyan neznenek ram emiatt . Mert oda megyek beutalo nelkul. Viszont Esztergomban nem talaltam meg eddig magan endokrinilogust. Ezert fordulok Onhoz. Kerem irja meg hogy mit tegyek? Koszonom. Tisztelettel: Olah Monika
Kedves Mónika!

A TSH normál értéke 2 és 3 között mozog, gyermekvállalásnál a kedvező érték 1.
Panaszai alapján mindenképpen felmerül a pajzsmirigy gyulladás.
Koppány Viktória drnőt javaslom .

Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt Doktorúr/nő!

érdeklődni szeretnék, hogy az alábbi vércukor és inzulinértékek utalhatnak-e inzulinrezisztenciára, amely vizsgálatra PCO gyanu miatt küldtek:

Glükóz 0': 4,6 mmol/l
60': 5,9 mmol/l
120': 6,2 mmol/l

Inzulin 0': 6,4 mu/l
60': 26,1 mu/l
120': 21,4 mu/l

Válaszát erlőre is köszönöm!

Tímea
Kedves Tímea
Nincs inzulin rezisztencia, normál leletek.

Koppány Viktória dr.

Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!

Érdeklődni szeretnék, hogy átlagban 24-25 napos ciklus esetén teljes női hormonvizsgálatot melyik napokon célszerű elvégeztetni 3-as vizsgálat esetén?
Illetve MTHFR C677T heterozigóta mutáció esetén folsav vagy aktív folát szedése javasolt? Úgy tudom, a folát jobban hasznosul, mint a folsav.

Köszönettel:

Kacsurné Bianka
Kedves Bianka!
A Női hormonok kivizsgálását korrekt módon a nőgyógyász-endokrinológus tudja elvégezni, hiszen nem csak a petefészek által termel hormonokat, hanem az agyalapi mirigy, mellékvese és pajzsmirigy hormonok meghatározása is fontos, továbbá D vitamin, az inzulin rezisztencia kivizsgálására is szükség van.
A folsav hasznosulását sok tényező befolyásolja. Az MTHFR C677T heterozigóta állapot önmagában nem befolyásolja a folsav anyagcserét.
Üdvözlettel:

Hírek

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

A prolactinoma az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganata, a leggyakrabban előforduló hormont termelő agyalapi mirigy daganat. Olyan tünetek hívhatják fel jelenlétére a figyelmet, mint például a nőknél a szoptatási időn kívül jelentkező tejcsorgás és menstruációs zavarok, illetve a férfiakat sújtó merevedési zavar, impotencia. Prof. Dr. Góth Miklós PhD, az MTA doktora, az Endokrinközpont endokrinológusa erről a csaknem mindig jóindulatú daganattípusról beszélt.

További részletek
Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

A zsíranyagcsere-zavarok (magas koleszterin- és/vagy trigliceridszint) növelik az érelmeszesedés előfordulási valószínűségét és ezzel a szívbetegségek, pl. a szívinfarktus, a stroke és a cukorbetegség kockázatát is. Felismerésük és kezelésük is kiemelt fontosságú. De vajon miben állhat a kezelés? Kizárólag az életmód reformjából, vagy szükség lehet betegségek gyógyszeres kezelésére is? Mindez attól függ, mi a zsíranyagcsere-zavar kiváltó oka, amelyeknek lehetőségeiről Prof. Dr. Somogyi Anikó, az Endokrinközpont endokrinológusa, diabetológus, belgyógyász, a zsíranyagcsere-zavarok specialistája beszélt.

További részletek
Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

A páciensek gyakran a törzsükre rakódott jelentős plusz kilók okainak kutatásakor jutnak el endokrinológushoz, ahol a kivizsgálás után kiderülhet, hogy a kortizol hormon túltermelése, nagy mennyiségű jelenléte okozza ezt a tünetet, más jellegzetességekkel együtt. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista a Cushing szindróma további tipikus tüneteire, a kivizsgálás és a kezelés lehetőségeire hívta fel a figyelmet.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK