Ezekre figyeljen, ha pajzsmirigybetegként vitaminokat szed

Ezekre figyeljen, ha pajzsmirigybetegként vitaminokat szed

Dr. Bérczy Judit Módosítva: 2019.09.06 14:32

A pajzsmirigyzavarok igen gyakoriak, így nem csoda, hogy ma már több vitamin és táplálékkiegészítő létezik, melyek az orvosi kezelés támogatását segítik (rossz esetben annak helyettesítését). Dr. Bérczy Judit , a Budai Endokrinközpont holisztikus szemléletű endokrinológusa elmondta, mi mindenre kell figyelni, ha valaki pajzsmirigyzavarra vitaminokat és ásványi anyagokat szeretne szedni.

Nem helyettesíti az orvosi konzultációkat és kezelést

Az első és legfontosabb, hogy bár több táplálékkiegészítő nagy segítséget nyújthat a pajzsmirigy betegségek terápiájában, ám nem helyettesíti sem az orvosi konzultációt, sem a gyógyszeres kezelést! Amennyiben a laborértékek alapján valakinél kiderül, hogy pajzsmirigyzavarral küzd, úgy mindenképp keressen fel endokrinológust, hiszen egyrészt további vizsgálatokat rendelhet el (pl. Uh, izotópos vizsgálat, aspirációs citológiai), másrészt vannak olyan állapotok, melyek esetén szükség van gyógyszeres kezelésre is.

Nem minden esetben tesz jót a jód

pajzsmirigyzavar, vitaminA jód sokak fejében úgy él, mint egy aduász pajzsmirigyzavarok esetén, így többen a jódhoz nyúlnak, hogy javítsanak az állapotukon. Pedig érdemes tudni, hogy nem mindenkinek való a jód, mivel vannak olyan zavarok, amikor súlyosbítja a zavart. Ilyen pl. a  hyperthyreosisos ( pajzsmirigy túlműködéssel járó állapot). A  sokakat érintő Hashimoto betegség esetén igen körültekintően kell eljárni, mer  a jód itt  nem minden esetben nyújt segítséget, de az utóbbi évtized kutatásai és a gyakorlati tapasztalat alapján a szelénnel kiegyenlített  jód bevitele ezen állapotban is segítő lehet. A pajzsmirigy gyulladáskor a pontos diagnózis felállítása szükséges az oki terápia és a kiegészítő vitamin-, ásványianyagpótlás megadásához. Fenti  esetekben arra is oda kell figyelni, hogy a vitaminkomplexek összetevőit alaposan el kell olvasni, ugyanis a legtöbb tartalmaz jódot is.

Ne egyszerre vegye be a pajzsmirigy gyógyszerrel

vitaminok pajzsmirigyzavar eseténA pajzsmirigy gyógyszereket lehetőleg reggel, éhgyomorra kell bevenni, és kb. 1 órát várjon a reggelivel, kávéval! Ügyeljen arra, hogy ekkor csakis a pajzsmirigy gyógyszert vegye be, és teljen el idő a többi kapszula bevétele előtt, mivel ronthatja a gyógyszer felszívódását- tanácsolja dr. Bérczy Judit, a Budai Endokrinközpont holisztikus szemléletű endokrinológusa.

Kérje ki orvosa véleményét

Nagyon fontos, hogy még mielőtt bármilyen készítményt el kezdene szedni, kérje ki az adott termékről orvosa véleményét! Hiszen látva az adott termék összetevőit, tisztába kerül azzal, hogy milyen hatást fog Önre az gyakorolni.

 

Téma szakértője

  • Dr. Bérczy Judit

  • Szakterületek:
    • endokrinológus, belgyógyász
  • Specialitások:
    • belső elválasztású mirigyek centrális szabályozásának vizsgálata,
    • elhízás kezelése
    • meddőség
    • mellékvese betegségek
    • holisztikus szemléletű gyógyítás 

     

    Véleményeket Dr. Bérczy Juditról itt olvashat >>>

     

    Rendelés típusa:

    • személyes, rendelői vizit
    • távkonzultáció (skype) - kontroll vizit keretein belül
    • kizárólag felnőtt ellátás (18 éves kor felett)
    • kizárólag magyar nyelvű ellátás

     

    Rendelés helye: Széna tér

    Telefonszám: +36 30 141 4242 

     

    Online bejelentkezés

Orvos válaszol

nekem strumat allapitott meg az orvos,de az utolso kontrolon mar csomot talalt kb 2centimetereset,azt mondta hogy operalni kellene,de en most nem egyeztem bele szeretnem tudni hogy mindenkeppen szukseg e van operaciora,most szedek tabletat az euthyrox125 valaszukat koszonom

Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus
Kedves Kérdező!
Az információ alapján nem lehet megítélni, hogy valóban orvos-szakmailag indokolt-e a műtét.
Személyes konzultációval biztonságos választ tudok adni és olyan terápiás tervet, amely segítheti a műtét elkerülését.
Várim a rendelésemre,van jó megoldás.
üdvözlette
Dr Bérczy Judit

Kapcsolódó oldalak

Páciensek mondták

Nyitott és figyelmes

"Köszönöm a doktornő munkáját, nagyon figyelt rám, nyitott volt az én ötleteimre is. Minden általam közölt információt szívesen fogadott, és meghallgatott. "

További vélemények

Hírek

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

A pajzsmirigy optimális működéséhez elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű jód bevitele, különösen nyáron, amikor a fokozott izzadás miatt a szervezet több jódot veszíthet. A jódhiány pajzsmirigy alulműködéshez vezethet, míg a túlzott bevitel fokozhatja a pajzsmirigy gyulladását, túlműködését. A jódbevitel tehát fontos kérdés a pajzsmirigybetegeknek, azonban dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont – Prima Medica endokrinológusa, belgyógyász, egyetemi docens arra hívja fel a figyelmet, hogy a megfelelő mennyiség beállításához mindenképp orvossal kell konzultálni.

További részletek
Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Amikor egy nő azt veszi észre, hogy sötét szőrszálak nőttek a mellbimbója körül, az állán, a bajusz területén, meglehetősen kellemetlennek találhatja azt, hiszen ezek klasszikusan férfias megjelenésre utalnak. Azonban mielőtt bárki úgy gondolná, elég csak kitépkedni a zavaró szőrszálakat, érdemes utánajárni, mi okozhatja ezt a jelenséget. Dr. Borus Hajnal, az Endokrinközpont – Prima Medica belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus beszélt a lehetséges okokról.

További részletek
Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK