A pajzsmirigyzavarok igen gyakoriak, így nem csoda, hogy ma már több vitamin és táplálékkiegészítő létezik, melyek az orvosi kezelés támogatását segítik (rossz esetben annak helyettesítését). Dr. Bérczy Judit , a Budai Endokrinközpont holisztikus szemléletű endokrinológusa elmondta, mi mindenre kell figyelni, ha valaki pajzsmirigyzavarra vitaminokat és ásványi anyagokat szeretne szedni.
Az első és legfontosabb, hogy bár több táplálékkiegészítő nagy segítséget nyújthat a pajzsmirigy betegségek terápiájában, ám nem helyettesíti sem az orvosi konzultációt, sem a gyógyszeres kezelést! Amennyiben a laborértékek alapján valakinél kiderül, hogy pajzsmirigyzavarral küzd, úgy mindenképp keressen fel endokrinológust, hiszen egyrészt további vizsgálatokat rendelhet el (pl. Uh, izotópos vizsgálat, aspirációs citológiai), másrészt vannak olyan állapotok, melyek esetén szükség van gyógyszeres kezelésre is.
A jód sokak fejében úgy él, mint egy aduász pajzsmirigyzavarok esetén, így többen a jódhoz nyúlnak, hogy javítsanak az állapotukon. Pedig érdemes tudni, hogy nem mindenkinek való a jód, mivel vannak olyan zavarok, amikor súlyosbítja a zavart. Ilyen pl. a hyperthyreosisos ( pajzsmirigy túlműködéssel járó állapot). A sokakat érintő Hashimoto betegség esetén igen körültekintően kell eljárni, mer a jód itt nem minden esetben nyújt segítséget, de az utóbbi évtized kutatásai és a gyakorlati tapasztalat alapján a szelénnel kiegyenlített jód bevitele ezen állapotban is segítő lehet. A pajzsmirigy gyulladáskor a pontos diagnózis felállítása szükséges az oki terápia és a kiegészítő vitamin-, ásványianyagpótlás megadásához. Fenti esetekben arra is oda kell figyelni, hogy a vitaminkomplexek összetevőit alaposan el kell olvasni, ugyanis a legtöbb tartalmaz jódot is.
A pajzsmirigy gyógyszereket lehetőleg reggel, éhgyomorra kell bevenni, és kb. 1 órát várjon a reggelivel, kávéval! Ügyeljen arra, hogy ekkor csakis a pajzsmirigy gyógyszert vegye be, és teljen el idő a többi kapszula bevétele előtt, mivel ronthatja a gyógyszer felszívódását- tanácsolja dr. Bérczy Judit, a Budai Endokrinközpont holisztikus szemléletű endokrinológusa.
Nagyon fontos, hogy még mielőtt bármilyen készítményt el kezdene szedni, kérje ki az adott termékről orvosa véleményét! Hiszen látva az adott termék összetevőit, tisztába kerül azzal, hogy milyen hatást fog Önre az gyakorolni.
Véleményeket Dr. Bérczy Juditról itt olvashat >>>
Rendelés típusa:
Rendelés helye: Széna tér
Telefonszám: +36 30 141 4242
További vélemények"Alapos körültekintéssel választottam Őt, és a legtöbb Facebook-os csoportban kíváló referenciákat kaptam. A személyes találkozás tejesen meggyőzött! "
A túlsúly és különösen az elhízás egy összetett állapot, aminek korántsem csak az lehet az oka, hogy valaki túl sok édességet eszik. Szinte minden esetben érdemes a hormonális háztartás egyensúlyát vizsgálni az obezitás hátterében. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista azokra a gyanús jelekre hívta fel a figyelmet, amelyek miatt érdemes endokrinológus bevonásával vizsgálni az elhízás hátterét.
A vér kóros zsírszintje veszélyes állapot, már csak azért is, mert nem okoz tüneteket úgy, hogy a betegnek panaszt okozna, így sokáig rejtve maradhat. Legtöbben egy más okból készített laborvizsgálat kapcsán szembesülnek elsősorban a magas koleszterinszinttel és a magas trigliceridszinttel, amelyek kezelést igényelnek. Prof. Dr. Somogyi Anikó PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, diabetológus, belgyógyász, a zsíranyagcsere-zavarok specialistája arra hívta fel a figyelmet, hogy bár az életmód is jelentősen hozzájárul az emelkedhet magas vérzsír, azaz lipid szintekhez, vannak bizonyos betegségek, amelyek szintén kóros lipidértékekhez, ún. dyslipidaemiához vezethetnek.
November harmadik szombatján rendkívül magas színvonalú szakmai napon vehettek részt mindazok, akik ellátogattak a Prima Medica Egészséghálózat és az Endokrinközpont eseményére, amelyen a szakma jelentős képviselői osztották meg tudásukat, tapasztalataikat fontos, érdekes témákban.