Ezekre figyeljen, ha pajzsmirigybetegként vitaminokat szed

Ezekre figyeljen, ha pajzsmirigybetegként vitaminokat szed

Dr. Bérczy Judit Módosítva: 2019.09.06 14:32

A pajzsmirigyzavarok igen gyakoriak, így nem csoda, hogy ma már több vitamin és táplálékkiegészítő létezik, melyek az orvosi kezelés támogatását segítik (rossz esetben annak helyettesítését). Dr. Bérczy Judit , a Budai Endokrinközpont holisztikus szemléletű endokrinológusa elmondta, mi mindenre kell figyelni, ha valaki pajzsmirigyzavarra vitaminokat és ásványi anyagokat szeretne szedni.

Nem helyettesíti az orvosi konzultációkat és kezelést

Az első és legfontosabb, hogy bár több táplálékkiegészítő nagy segítséget nyújthat a pajzsmirigy betegségek terápiájában, ám nem helyettesíti sem az orvosi konzultációt, sem a gyógyszeres kezelést! Amennyiben a laborértékek alapján valakinél kiderül, hogy pajzsmirigyzavarral küzd, úgy mindenképp keressen fel endokrinológust, hiszen egyrészt további vizsgálatokat rendelhet el (pl. Uh, izotópos vizsgálat, aspirációs citológiai), másrészt vannak olyan állapotok, melyek esetén szükség van gyógyszeres kezelésre is.

Nem minden esetben tesz jót a jód

pajzsmirigyzavar, vitaminA jód sokak fejében úgy él, mint egy aduász pajzsmirigyzavarok esetén, így többen a jódhoz nyúlnak, hogy javítsanak az állapotukon. Pedig érdemes tudni, hogy nem mindenkinek való a jód, mivel vannak olyan zavarok, amikor súlyosbítja a zavart. Ilyen pl. a  hyperthyreosisos ( pajzsmirigy túlműködéssel járó állapot). A  sokakat érintő Hashimoto betegség esetén igen körültekintően kell eljárni, mer  a jód itt  nem minden esetben nyújt segítséget, de az utóbbi évtized kutatásai és a gyakorlati tapasztalat alapján a szelénnel kiegyenlített  jód bevitele ezen állapotban is segítő lehet. A pajzsmirigy gyulladáskor a pontos diagnózis felállítása szükséges az oki terápia és a kiegészítő vitamin-, ásványianyagpótlás megadásához. Fenti  esetekben arra is oda kell figyelni, hogy a vitaminkomplexek összetevőit alaposan el kell olvasni, ugyanis a legtöbb tartalmaz jódot is.

Ne egyszerre vegye be a pajzsmirigy gyógyszerrel

vitaminok pajzsmirigyzavar eseténA pajzsmirigy gyógyszereket lehetőleg reggel, éhgyomorra kell bevenni, és kb. 1 órát várjon a reggelivel, kávéval! Ügyeljen arra, hogy ekkor csakis a pajzsmirigy gyógyszert vegye be, és teljen el idő a többi kapszula bevétele előtt, mivel ronthatja a gyógyszer felszívódását- tanácsolja dr. Bérczy Judit, a Budai Endokrinközpont holisztikus szemléletű endokrinológusa.

Kérje ki orvosa véleményét

Nagyon fontos, hogy még mielőtt bármilyen készítményt el kezdene szedni, kérje ki az adott termékről orvosa véleményét! Hiszen látva az adott termék összetevőit, tisztába kerül azzal, hogy milyen hatást fog Önre az gyakorolni.

 

Téma szakértője

  • Dr. Bérczy Judit

  • Szakterületek:
    • endokrinológus, belgyógyász
  • Specialitások:
    • belső elválasztású mirigyek centrális szabályozásának vizsgálata,
    • elhízás kezelése
    • meddőség
    • mellékvese betegségek
    • holisztikus szemléletű gyógyítás 

     

    Véleményeket Dr. Bérczy Juditról itt olvashat >>>

     

    Rendelés típusa:

    • személyes, rendelői vizit
    • távkonzultáció (skype) - kontroll vizit keretein belül
    • kizárólag felnőtt ellátás (18 éves kor felett)
    • kizárólag magyar nyelvű ellátás

     

    Rendelés helye: Széna tér

    Telefonszám: +36 30 141 4242 

     

    Online bejelentkezés

Orvos válaszol

Tisztelt Doktornő!

Pajzsmiríggyel kapcsolatos problémám eddig még nem volt, ill. a TSH. is normális határon mozgott. Most készült UH.vizsgálat alapján a jobb lebeny 12x12x33 mm. a bal 14x13x33mm.Az isthmus nem szélesebb.Szerkezete kifejezetten inhomogén, de körülírt góc nem különül el benne.
Vélemény: Thyreoiditis chr.

Szeretném kérdezni, van e köze mindehhez, hogy negyedévenként Bonviva vénás injekiót kapok,(eddig már két alkalommal)? Ez előtti vérképvizsgálatomon a TSH. érték normális volt.
Megtisztelő válaszátköszönettel veszem.

Ilona

Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus
Kedves Kérdező4
Megtisztelt bizalmával, köszönöm.
A leírtak alapján és az eddigi tapasztalatok szerint a pajzsmirigyben jelenleg leírt Uh kép, valószínűleg már előbb mint az inj. elkezdődhetett.
A pontos válaszhoz, és a megfelelő pajzsmirigy védelem érdekében , személyes konzultácoióval tudok hatékonyan segteni , szívesen fogadom a rendelésemen.
Üdvözlettel
Dr Bérczy Judit

Kapcsolódó oldalak

Páciensek mondták

Kedves, empatikus személyiség

"Kedves, empatikus személyiség, emellett a szaktudása megkérdőjelezhetetlen - még laikusként is. Öröm volt Bérczy Doktornővel találkozni."

További vélemények

Hírek

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek
Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK