Az elmúlt években, az egészségügyi szekcióban is egyre nagyobb az igény az olyan szakorvosi szolgáltatások iránt, ahol nem szükséges a személyes jelenlét. Manapság a telefon, az internet és az okos eszközök elérhetősége ezt könnyedén lehetővé teszi, ezért a Budai Endokrinközpontban lehetőségük van a pácienseknek úgynevezett távkonzultációra is.
Előfordul, hogy rajtunk kívülálló okok miatt nem tudunk elmenni egy hetekkel, vagy akár hónapokkal korábban lefoglalt időpontban egy szakorvosi konzultációra, így újabb heteket vagy hónapokat kell várnunk egy következő alkalomra.
Ebben nyújtunk segítséget Önnek a különböző, távolból is megoldható lehetőségekkel.
Milyen esetekben alkalmazható szakorvosi távkonzultáció?
Új panaszok jelentkezése:
Labor kiértékelése:
Meglévő terápia módosítása, kontrolálása:
Ennek módját minden esetben a szakorvos dönti el!
A távkonzultáció minden esetben fizetős szolgáltatás és feltételekhez kötött!
Fontos, hogy az egyes rendelési napokon eltérő rendelési típusokkal találkozat a szakorvosknál!
Jelentkezzen be online távkonzultációra
Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.
Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról.
A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.