Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor Úr/Nő!

Szeretném ha kiértékelné a laboreredményem:

Összes Kálcium 2.40
Fosztfát 1,31
TSH 0,57
T4 szabad frakcio 14,53

Thyreoideaperoxidáz elleni antitest 808 ettől ijedtem meg! 0-60 ig van a tartomány!

Kérem mielőbbi válaszát!

Köszönettel:
Karáth Gyuláné

Tisztelt Karath Gyuláné Tünde!

Sajnos interneten leletei kiértékelésére nincs lehetőség, ezért javaslom mindenképpen keressen fel vele egy endokrinológus szakorvost.
Üdvözlöm Önöket!

Segítséget szeretnék kérni. 37 éves vagyok, korai menopauzát állapítottak meg. De januárban a vérvételen eltért a TSH hormonszint is egy kicsit. Sajnos, hogy pontosan melyik, nem tudom. Ismerős orvos csináltatta, azután nem is foglalkoztunk vele, mert a terhesség kizárása miatt vettek vért. Ebben az évben februárban és márciusban menstrualtam. Anyukám tavaly áprilisban pajzsmirigy rákban halt meg.

Azt olvastam, hogy a menopauza mellett, lehet inzulinrezisztencia és pajzsmirigy probléma is a háttérben.

Szeretnénk még egy babát.

Segítséget szeretnék kérni, hogy kihez kell időpontot kérni, ha szeretnék önökhöz menni kivizsgálásra.


Válaszukat tisztelettel köszönöm:

Páris Hajnalka
Tisztelt Páris Hajnalka!

A Központunkban Dr. Bérczy Juditot tudnám javasolni Önnek. Ő foglalkozik a fentebb felsorolt tünetek kezelésével.
Tisztelt doktor Úr/nő!

Azzal a kérdéssel fordulok önhöz, hogy vérvételen voltam ahol a tsh értéke 1,750 lett. Ez normális érték? Tüneteim hajhullás, fáradékonyság, ingerültség valamint néha fellépő megmagyarázhatatlan rossz közérzet és néha hányinger.
Válaszát előre is köszönöm!
Kedves Rea!

A Tsh érték teljesen normális azonban a tünetek miatt alaposabb kivizsgálásra volna szükség (T3, T4, ANTI-TPO) , érdemes tüneteivel felkeresni egy endokrinológust.
2 honap alat 30 kg fogytam .tunetek gyengesseg faradrkonysag remeges roszulet
Kedves Lakatos János!

Panaszaival először egy gasztroenterológust lenne érdemes felkeresnie.
Tisztelt Hölgyem/Uram!
Volt egy vérképem, ahol a TSH érték 2,138mUI/L - vizsgálatot végző labornál 0,350-4,940 közötti érték jó -.
Más okból kifolyólag voltam nyaki uh vizsgálaton, ahol a pajzsmirigyet is megnézték, lelet szerint a pajzsmirigy inhomogén szerkezetű.
Érdeklődnék, hogy ha az az egy értékem jó, attól még lehet gond a pajzsmirigyemmel?
Válaszukat előre is köszönöm.
Üdvözlettel Glavanov Konstantinné
Kedves Glavanov Konstantinné!

A pajzsmirigy kivizsgálás során a Tsh érték önmagában nem tekinthető diagnosztikus értékűnek érdemes elvégeztetni esetleg a T3, T4, Anti - tpo, tyregolubil értékek vizsgálatát is.
Kedves Doktor Úr/Nő,Professzor Úr!Én Borenszkiné Torák Henriettának hívnak Karancsberényben lakom 1978.02.05-én születtem Salgótarjánban és segítséget szeretnék kérni,mert nem sikerül a teherbe esés.Nekem sokfajta problémám betegségeim vannak:PCOS,Myoma(amire Esmya 5 mg 28x) gyógyszert szedek,Merckformin 1000 mg 60x 2x1,Nebivolol 5mg 28x 2x1,Amilorid comp.Pharmavit 30x reggel 1 éhgyomorra,Atorva Teva 30x este 1,nemrég voltam mammográfián negatív lett az eredmény,voltam rákszűrésen negatív az eredmény voltam hormonvizsgálaton az itteni orvosom szerint jó az eredmény,diétázom a cukor és a koleszterin miatt is,nem tudom,h mit tehetnék még,próbálok fogyni is jelenleg 135 kg vagyok voltam már 124 kg is az a gondom h lemegyek 124kg-ra azután pedig apránként visszajön jojóeffektus.köszönöm mielőbbi válaszukat(az itteni védőnő javasolta h próbáljak meg valamelyik intézményben segítséget kérni).
Kedves Borenszkiné Torák Henrietta!

Érdemes lenne felkeresnie egy endokrinológus szakorvost valamint egy dietetikust aki segít Önnek a helyes táplálkozás kialakításában, figyelembe véve az Ön , állapotát, betegségeit, gyógyszereit, életvitelét.
Jonapot kivánok baloldalon a felül van egykis csomo a államba ès nem tudom elkèpzelni hogy mi lehet az nem règota van ott nem fáj ès nem nagy .
Kedves Mogyorósi József Róbert!

Sajnos így látatlanban elég nehéz lenne megmondani mi okozhatja az elváltozást. Elsősorban a háziorvost lenne érdemes felkeresnie a problémával.
Tisztelt Doktor Úr/Nő!

Voltam hormonvizsgálaton, mert a férjemmel 8 hónapja babát szeretnénk,de eddig még nem sikerült.
A 3. napi vérvétel eredményeit ki tudná értékelni? (2. napon volt a vérvétel, mert a 3. nap hétvégére esett)
Még a 21. napi eredményt nem kaptam meg.

Köszönöm szépen!

TSH: 2,828 uIU/ml
szabad T3: 4,95 pmol/l
szabad thyroxin: 13,5 pmol/l
LH: 3,59 mU/ml
FSH: 5,32 mU/ml
Prolactin 399 mU/l
Oestradiol 177 pmol/L
17-alfa-OH-progesteron: 0,37 ng/mL
Testosteron: <0,69 nmol/L
Szexhormont kötő fehérje: 57,7 nmol/l
Inzulin: <2 uU/ml
DHEA-szulfát: 8,49 umol/L
A labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Sajnos orvosszakmai, etikai és jogi előírások alapján emailen, interneten keresztül, elküldött leletek, eredmények, tünetek alapján gyógyítás, diagnosztizálás, terapizálás nem lehetséges.
Lányom 23èves 5ève glutèn ès tejmentes ètkezèsen van.akkor sokat fogyot majd hizot a menstruácio 1napos azóta is több nőgyógyásznál is járt de semmi mig tavaly egy uj orvos PCOS állapitot meg ultra hang alapján.mivel ètelèrzèkeny gyógyszer nem jött szóba komolyabb vèrvètelen nem volt hőhullámai vannak egy hèt alat a tartot diètával kèpes 8kg is hizni sokat szèdül.Tanácsot kèrek köszönöm
Kedves Fehér Lászlóné!

A lányának érdemes lenne felkeresnie egy endokrinológus szakorvost a panaszok alapos kivizsgálása miatt
Kedves Doktornő/úr!
Szeretném a véleményét kérni leleteimmel kapcsolatba.
Glükóz fluoridos 5,4 mmol/L 3,5 - 6,1
TSH 1,741 mIU/L 0,400 - 4,000
Szabad T4 12,85 pmol/L 7,75 - 15,21
Szabad T3 5,80 pmol/L 3,80 - 6,00
Anti-TPO 43,9 U/mL * 0,0 - 9,0
Total 25-OH D-Vitamin (CLIA/LIAISON) 65,7 nmol/L
D-vitamin hiány (< 25 nmol/L)
Elégtelen mennyiség ( 25 - 75 nmol/L)
Megfelelõ szint ( 75 - 250 nmol/L)
Túlzott bevitel ( > 250 nmol/L)
Glükóz terhelés 60' 8,0 mmol/L 3,1 - 10,5
Glükóz terhelés 120' 7,7 mmol/L * 3,1 - 7,5
Inzulin 15,6 mIU/L 1,9 - 23,0
Inzulin terhelés 60' 185,2 mIU/L
Inzulin terhelés 120' 136,2 mIU/L
HOMA-IR 3,8 - 4,4
Pm ulthang: jobb lebeny 9x12x37mm
bal lebeny 10x11x35mm
Mindkét lebeny echoszegény, inhomogén. Defintív göb nem látható.
Köszönöm szépen szíves válaszát!
Kedves Tímea

Orvosszakmai, etikai és jogi előírások alapján emailen, interneten keresztül, elküldött leletek, eredmények, tünetek alapján gyógyítás, diagnosztizálás, terapizálás nem lehetséges. Ez az út korlátozott információkon alapulva téves következtetéseket, kezeléseket eredményezhet, mely Önnek sem érdeke azon túl, hogy jogilag, orvosszakmailag és etikailag is elfogadhatatlan.

Hírek

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

A prolactinoma az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganata, a leggyakrabban előforduló hormont termelő agyalapi mirigy daganat. Olyan tünetek hívhatják fel jelenlétére a figyelmet, mint például a nőknél a szoptatási időn kívül jelentkező tejcsorgás és menstruációs zavarok, illetve a férfiakat sújtó merevedési zavar, impotencia. Prof. Dr. Góth Miklós PhD, az MTA doktora, az Endokrinközpont endokrinológusa erről a csaknem mindig jóindulatú daganattípusról beszélt.

További részletek
Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

A zsíranyagcsere-zavarok (magas koleszterin- és/vagy trigliceridszint) növelik az érelmeszesedés előfordulási valószínűségét és ezzel a szívbetegségek, pl. a szívinfarktus, a stroke és a cukorbetegség kockázatát is. Felismerésük és kezelésük is kiemelt fontosságú. De vajon miben állhat a kezelés? Kizárólag az életmód reformjából, vagy szükség lehet betegségek gyógyszeres kezelésére is? Mindez attól függ, mi a zsíranyagcsere-zavar kiváltó oka, amelyeknek lehetőségeiről Prof. Dr. Somogyi Anikó, az Endokrinközpont endokrinológusa, diabetológus, belgyógyász, a zsíranyagcsere-zavarok specialistája beszélt.

További részletek
Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

A páciensek gyakran a törzsükre rakódott jelentős plusz kilók okainak kutatásakor jutnak el endokrinológushoz, ahol a kivizsgálás után kiderülhet, hogy a kortizol hormon túltermelése, nagy mennyiségű jelenléte okozza ezt a tünetet, más jellegzetességekkel együtt. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista a Cushing szindróma további tipikus tüneteire, a kivizsgálás és a kezelés lehetőségeire hívta fel a figyelmet.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK