Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Válaszadó!

Endokrinológiai tanulmányaim során találkoztam hormontermelő, és hormont nem termelő daganatokkal. Mivel erre vonatkozó adatokat sajnos nem találtam, kérdésem lenne, hogy ezek kialakulhatnak-e egymásból, tehát egy hormontermelő daganat termelése leállhat-e, illetve fordítva, egy azelőtt hormont nem termelő daganatban megkezdődhet-e az. Amennyiben igen, a változáshoz szükséges-e valamilyen konkrét kiváltó ok.

Segítségét, válaszát nagyon köszönöm,
Sára
Kedves Betegünk!

Ha egy daganat hormonálisan inaktív, akkor általában az is marad. A hormontermelő daganatok sem szokták ezt a tulajdonságot elhagyni. Persze kivételesen esetleg előfordulhat, hogy egy daganat hormon termelő képessége vagy inaktivitása megváltozhat. Ennek oka a daganatban magában van.

Üdvözlettel: Dr. Békési Gábor
Dr. Békési Gábor PhD
Dr. Békési Gábor PhD belgyógyász, endokrinológus
Tisztelt Doktor nő/Doktor úr!
Hormo vizsgálatok során értékeim normálisak egyedül az anti tpo értékeim 1300.Az lenne a kérdésem hogy a kontroll vizsgálatomig ajánlanak e valami vitamin szedés~t illetve ajánlott e gluténérzékenység vizsgálat?
Tisztelettel:Balogh Emőke
Kedves Betegünk!

Amennyiben a TSH, T3, T4, tehát a pajzsmirigy hormon termelése normális, a magas ATPO nem igényel kezelést. Elképzelhető, hogy évek múlva pajzsmirigy alulműködés alakul majd ki, ezért évente TSH ellenőrzés szükséges, hogy időben észleljük az esetleges zavart.

Üdvözlettel: Dr. Békési Gábor
Dr. Békési Gábor PhD
Dr. Békési Gábor PhD belgyógyász, endokrinológus
Nagyon régota szeretnék babát már lassan 5 éve kiprobálttam mindent de semmi mitt tegyek???
Kedves Szandra!

Kevés információt adott meg azzal kapcsolatosan eddig milyen irányú kivizsgálásokat végeztek el a panaszával kapcsolatban. Járt már Nőgyógyásznál kivizsgáláson, nincs valamilyen szervi elváltozás a háttérben? Amennyiben a nőgyógyász nem talált semmilyen szervi vagy egyéb okot a háttérben, érdemes felkeresnie egy endokrinológus szakorvost is a további vizsgálatokkal kapcsolatosan.
Kérem Önöket hogy sziveskedjenek küldeni részemre "inzulin rezisztencia" étrendet!
Köszönettel:Fürdős Antalné
Kedves Fürdős Antalné!

Az étkezési tanácsokkal kapcsolatban Dietetikus tud Önnek segítséget nyújtani személyre szabottan. Ő tud Önnek étrendet összeállítani, saját igényeihez, egyéb betegségeihez, életviteléhez igazodva.

Üdvözlettel:
Plósz Jennifer
Jo estet kivanok!Batyamnak 2 eve volt szivmutetje.Akkor azt mondtak neki hogy a cukor nem lehet neki magasabb mint 10.Sajnos par napja 19 es 23 kozott i gadozik neki.Doktorno inzulinra allitotta .Nagyon ellene van mert nem inkabb venne be a tablettait mint szurni magat.Kerdesem az lenne hogy vissza lehet allitani gyogyszerre ha dieta mellett a cukorszintje normalizalodik?Mennyi ido utan kezdi az inzulin a hatasat?Koszonom a valaszat.
Kedves Katalin !

Nagyon fontos hogy a szénhidrát anyagcsere egyensúlyban legyen, különösen a bátyja esetében mivel szívműtéte volt. Végig kell azt gondolni hogy ha eddig rendben volt a vércukra, most mi okozhatta a hirtelen emelkedést. Ilyen magas értékek esetében csak inzulin kezelés kerülhet szóba. Néhány nap alatt kell rendeződni a vércukor értékeknek. Ezt heteken keresztül kell folytatni és az eredmények tükrében lehet tanácsot adni a további kezelésre. Gyógyszerre akkor lehet majd visszaállítani esetleg, ha tartósan jók a vércukor értékei és kiderült az oka az emelkedésnek. Fontos a diéta pontos betartása, a rendszeres önkontroll.

Üdvözlettel: dr Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta diabetológus
Jó napot kívánok!
Szeretném megnézetni a pajzsmirigyemet,és igazából arra lennék kíváncsi,hogy kötve van e pl. menstruációhoz a vérvétel ideje,vagy sem?!
Kedves Alexandra!

A pajzsmirigyre vonatkozó értékek vizsgálata nem menstruációs ciklushoz kötött.

Üdvözlöm!
Pajzsmirigy ultrahangot szeretnék csináltattni.
Mi a folyamata?
Mennyibe kerül a vizsgálata?
Köszönöm!
Kedves Csaba!

Pajzsmirigy UH a Központunkban Dr. Szabó Andrea vagy Dr. Gergely Mária készít. Szabó Doktornő minden csütörtökön és pénteken délelőtt míg Gergely Doktornő csütörtök délutánonként rendel. Tud hozzájuk Online is időpontot foglalni vagy a +3670/6388493 as telefonszámon. Az Ultrahang vizsgálat díja : 16.500 forint.

Tisztelt Dr Nő! Dr Úr!
Segítséget szeretnék kérni,hová forduljak a panaszaimmal?
Folyamatos hízás-cukor,fehér liszt kiiktatva az étrendből évek óta. 165cm/85 kg 😞
Rossz közérzet-remegés, hidegveríték,koncentrációs zavar napjában többször.
Egyideje mért vércukor- 4es érték rendszeresen.
Köszönöm válaszukat!
Harbula Dóra
Kedves Dóra!

Panaszai hátterében endokrinológia probléma is állhat, érdemes lenne egy endokrinológussal konzultálnia.

Kedves DoktorÚr/Doktornő!!
Évek óta vashiányos vagyok az erősebb menzesz miatt.
Azt vettem észre mikor alacsony a vasam a TSH magasabb 5 körüli.
HA vaskészítményt szedek és rendbe a vasam akkor a TSH-M os 2,3 volt. Olvastam hogy vashiánytól romlik a pajzsmirigy funkció. Mi a véleménye róla??
Köszönöm Tímea
Kedves Betegünk!

Úgy gondolom, hogy mindenképpen szedje a vas készítményt, ha az erős vérzés miatt vashiánya van. Az külön jó, hogy ezzel párhuzamosan a TSH érték is javul.

Üdvözlettel: Békési Dr.
Dr. Békési Gábor PhD
Dr. Békési Gábor PhD belgyógyász, endokrinológus
Tisztelt Dr. Békési Gábor úr!

Másfél évvel ezelőtt terhes lettem 9 hónap próbálkozás után. De a 11 héten a baba elment ez idő alatt nagyon fázós lettem. Beszélgettem az egyik ismerősömmel hogy milyen fázós lettem ő kérdezett még pár dolgot majd ajánlotta hogy nézessem meg a pajzsmirigyemet. A vérvételen az érték épp hogy értéken belül volt ezért fel írták a letroxot. Majd egy hónap múlva újra terhes lettem ezért meg emelték. Azt szeretném kérdezni hogy ha már nem szoptatók akkor vissza lehet térni a kezdeti adaghoz vagy marad az emelt? A másik kérdésem az lenne hogy most már életem végéig kell szednem vagy esetleg el is lehet majd hagyni a gyógyszert? Azért kérdezem mert Angliában élek és itt a házi orvosok mindegyik más véleményen vannak.

Tisztelettel
Krisztina
Kedves Betegünk!

A Letrox szedése akkor indokolt, ha pajzsmirigy alulműködése van. Félévente labor ellenőrzés szükséges annak eldöntésére, hogy milyen adagban adjuk a készítményt. Mindig ahhoz kell igazodni, hogy a TSH a megfelelő tartományban maradjon. Általában a kezelés egész életen át tart, ha valódi alulműködésről van szó.

Üdvözlettel: Békési Dr.
Dr. Békési Gábor PhD
Dr. Békési Gábor PhD belgyógyász, endokrinológus

Hírek

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

A prolactinoma az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganata, a leggyakrabban előforduló hormont termelő agyalapi mirigy daganat. Olyan tünetek hívhatják fel jelenlétére a figyelmet, mint például a nőknél a szoptatási időn kívül jelentkező tejcsorgás és menstruációs zavarok, illetve a férfiakat sújtó merevedési zavar, impotencia. Prof. Dr. Góth Miklós PhD, az MTA doktora, az Endokrinközpont endokrinológusa erről a csaknem mindig jóindulatú daganattípusról beszélt.

További részletek
Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

A zsíranyagcsere-zavarok (magas koleszterin- és/vagy trigliceridszint) növelik az érelmeszesedés előfordulási valószínűségét és ezzel a szívbetegségek, pl. a szívinfarktus, a stroke és a cukorbetegség kockázatát is. Felismerésük és kezelésük is kiemelt fontosságú. De vajon miben állhat a kezelés? Kizárólag az életmód reformjából, vagy szükség lehet betegségek gyógyszeres kezelésére is? Mindez attól függ, mi a zsíranyagcsere-zavar kiváltó oka, amelyeknek lehetőségeiről Prof. Dr. Somogyi Anikó, az Endokrinközpont endokrinológusa, diabetológus, belgyógyász, a zsíranyagcsere-zavarok specialistája beszélt.

További részletek
Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

A páciensek gyakran a törzsükre rakódott jelentős plusz kilók okainak kutatásakor jutnak el endokrinológushoz, ahol a kivizsgálás után kiderülhet, hogy a kortizol hormon túltermelése, nagy mennyiségű jelenléte okozza ezt a tünetet, más jellegzetességekkel együtt. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista a Cushing szindróma további tipikus tüneteire, a kivizsgálás és a kezelés lehetőségeire hívta fel a figyelmet.

További részletek

Prima Medica Egészségközpontok