• Dr. Bibok György

  • Szakterületek:
    • diabetológus
  • Specialitások:
    • 1-es típusú cukorbetegség diagnosztizálása és kezelése
    • 2-es típusú cukorbetegség diagnosztizálása és kezelése
    • prediabétesz diagnosztizálása és kezelése
    • gesztációs diabétesz utógondozása
    • életmód orvoslás

     

    Páciens véleményeket itt olvashat>>

     

    Rendelés típusa:

    • személyes, rendelői vizit
    • kizárólag felnőtt ellátás (18 éves kor felett)

     

    Rendelés helye: Mammut II. 5. em. 

    Telefonszám:  +36 70 621 2443

     

    Online bejelentkezés

  • Év Kiváló Orvosa:
    • 2019

Online bejelentkezés az OrvostKeresek.hu oldal rendszerével történik, ami regisztrációhoz kötött!

dr. Bibok Györgyről mondták:

„A főorvos úr alapos, őszinte, gyakorlati tanácsokat ad, érthetően elmondja az összefüggéseket, kölcsönös bizalmi kapcsolatra épít, ami szerintem elengedhetetlen egy diabetogiai terápiánál”

További vélemények >>>

dr. Bibok György szakmai önéletrajza

Dr. Bibok György egyetemi diplomájának megszerzése után belgyógyászatból tett szakvizsgát, majd megszerezte a Magyar Diabetes Társaság diabetológus orvosa minősítést.

Szakmai pályafutás

Szakmai pályafutása során tevékenykedett egyetemi tanársegédként, klinikai főorvosként és gyógyszergyári orvos szaktanácsadóként. 1988 és 2008 között a Semmelweis Egyetem I.sz. Belgyógyászati Klinika diabetológiai munkacsoportjának tagja.

Több publikációt írt és tudományos tevékenységet is végzett, valamint medikusokat oktatott magyar és angol nyelven a klinikán.

  • 1997-óta a Diabetes Gondozási Nemzeti Központ kutató orvosa.

Szakvizsgák

  • 1993. belgyógyászat
  • 1996. a Magyar Diabétesz Társaság diabetológus orvosa minősítés

Több tudományos társaság tagja

  • Magyar Diabetes Társaság,
  • Magyar Hypertonia Társaság,
  • Magyar Belgyógyász Társaság,
  • Európai Diabetes Társaság,
  • Magyar Élet- és Egészségbiztosítási Orvostani Társaság - főtitkár
  • Nemzeti Cukorbeteg Alapítvány titkára

Dr. Bibok György szakmai pályafutásának fókuszában a cukorbetegséggel kapcsolatos gondozás és kezelések állnak.

Dr. Bibok György belgyógyász-diabetológus magánorvosi rendelése Budapesten az Endokrinközpontban.

 

 

 

Kapcsolódó cikkeink

A cukorbetegek mindennapjai eleve bonyolultak, hát még akkor, ha valamilyen betegség ledönti őket a lábukról. Kezeletlen esetben számukra egy egyszerű megfázás is komoly problémákat okozhat, hiszen a vírus vagy baktérium okozta fertőzés jelentős vércukorszint emelkedést idézhet elő. Dr. Bibok György, a Budai Endokrinközpont diabetológus főorvosa elárulja, mit érdemes meghűlés, komolyabb fertőzés esetén tenni.

Cikkek melyeket mindenképpen olvasson el!

Orvos válaszol

Jo estet kivanok!Batyamnak 2 eve volt szivmutetje.Akkor azt mondtak neki hogy a cukor nem lehet neki magasabb mint 10.Sajnos par napja 19 es 23 kozott i gadozik neki.Doktorno inzulinra allitotta .Nagyon ellene van mert nem inkabb venne be a tablettait mint szurni magat.Kerdesem az lenne hogy vissza lehet allitani gyogyszerre ha dieta mellett a cukorszintje normalizalodik?Mennyi ido utan kezdi az inzulin a hatasat?Koszonom a valaszat.

Dr. Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta diabetológus
Kedves Katalin !

Nagyon fontos hogy a szénhidrát anyagcsere egyensúlyban legyen, különösen a bátyja esetében mivel szívműtéte volt. Végig kell azt gondolni hogy ha eddig rendben volt a vércukra, most mi okozhatta a hirtelen emelkedést. Ilyen magas értékek esetében csak inzulin kezelés kerülhet szóba. Néhány nap alatt kell rendeződni a vércukor értékeknek. Ezt heteken keresztül kell folytatni és az eredmények tükrében lehet tanácsot adni a további kezelésre. Gyógyszerre akkor lehet majd visszaállítani esetleg, ha tartósan jók a vércukor értékei és kiderült az oka az emelkedésnek. Fontos a diéta pontos betartása, a rendszeres önkontroll.

Üdvözlettel: dr Porochnavecz Marietta

Kapcsolódó oldalak

Páciensek mondták

Várakozáson felüli

Dr. Bibók György minden várakozáson felül az egyik legnormálisabb orvos, akivel valaha dolgom volt. Világosan fogalmaz, egyenes, mindenféle sallang nélkül.

További vélemények

Kapcsolódó videók

Hírek

Magas ATPO normál TSH mellett-lehetséges?

Magas ATPO normál TSH mellett-lehetséges?

A pajzsmirigyzavarok diagnosztikájában nagy szerepe van a laborvizsgálatnak is, melynek során olyan értékeket néznek, mint pl. a TSH, fT3, fT4, ATPO. Sokan úgy gondolják, hogy ha az ATPO szintje emelkedett, akkor bizony a TSH is rendellenes. Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa elárulta, ez nem minden esetben van így. 

További részletek
Jódellátottság - nagy gondokat okozhat a jódhiány

Jódellátottság - nagy gondokat okozhat a jódhiány

A jód a pajzsmirigy hormonok fontos alkotója, hiánya és túlsúlya is zavart okoz a pajzsmirigy működésben- éppen ezért érdemes nagy figyelmet fordítani a megfelelő mennyiségű bevitelére. Hogy milyen hazánk jódellátottsága jelenleg, miért számít mérföldkőnek a jódozott só bevezetése, illetve, miket okoz pontosan jódhiány, arról Prof. Dr. Góth Miklós PhD, az MTA doktora, az Endokrinközpont endokrinológusa beszélt.

További részletek
Metformin- ezeket érdemes tudni róla

Metformin- ezeket érdemes tudni róla

A metformin igen gyakran használt hatóanyag az IR, a prediabetes és a 2-es típusú cukorbetegség kezelésében, hiszen nagyban hozzájárul az inzulin-és a vércukorszintek optimalizálásához. Hogy mi mindent érdemes róla tudni, azt dr. Koppány Viktóriától, az Endokrinközpont endokrinológusától, PCOS és inzulinrezisztencia specialistájától kérdeztük meg.

További részletek

Prima Medica Egészségközpontok