• Korábbi terhességi cukorbeteggel élők utógondozása
  • I. típusú cukorbetegség diagnosztizálása és kezelése
  • II. típusú cukorbetegség diagnosztizálása és kezelése
  • prediabétesz diagnosztizálása és kezelése

Online bejelentkezés az OrvostKeresek.hu oldal rendszerével történik, ami regisztrációhoz kötött!

dr. Bibok Györgyről mondták:

„A főorvos úr alapos, őszinte, gyakorlati tanácsokat ad, érthetően elmondja az összefüggéseket, kölcsönös bizalmi kapcsolatra épít, ami szerintem elengedhetetlen egy diabetogiai terápiánál”

További vélemények >>>

dr. Bibok György szakmai önéletrajza

Dr. Bibok György egyetemi diplomájának megszerzése után belgyógyászatból tett szakvizsgát, majd megszerezte a Magyar Diabetes Társaság diabetológus orvosa minősítést.

Szakmai pályafutás

Szakmai pályafutása során tevékenykedett egyetemi tanársegédként, klinikai főorvosként és gyógyszergyári orvos szaktanácsadóként. 1988 és 2008 között a Semmelweis Egyetem I.sz. Belgyógyászati Klinika diabetológiai munkacsoportjának tagja.

Több publikációt írt és tudományos tevékenységet is végzett, valamint medikusokat oktatott magyar és angol nyelven a klinikán.

  • 1997-óta a Diabetes Gondozási Nemzeti Központ kutató orvosa.

Szakvizsgák

  • 1993. belgyógyászat
  • 1996. a Magyar Diabétesz Társaság diabetológus orvosa minősítés

Több tudományos társaság tagja

  • Magyar Diabetes Társaság,
  • Magyar Hypertonia Társaság,
  • Magyar Belgyógyász Társaság,
  • Európai Diabetes Társaság,
  • Magyar Élet- és Egészségbiztosítási Orvostani Társaság - főtitkár
  • Nemzeti Cukorbeteg Alapítvány titkára

Dr. Bibok György szakmai pályafutásának fókuszában a cukorbetegséggel kapcsolatos gondozás és kezelések állnak.

Dr. Bibok György belgyógyász-diabetológus magánorvosi rendelése Budapesten az Endokrinközpontban.

 

 

 

Kapcsolódó cikkeink

Kezeletlen cukorbetegnél egy megfázás is végzetes lehet

A cukorbetegek mindennapjai eleve bonyolultak, hát még akkor, ha valamilyen betegség ledönti őket a lábukról. Kezeletlen esetben számukra egy egyszerű megfázás is komoly problémákat okozhat, hiszen a vírus vagy baktérium okozta fertőzés jelentős vércukorszint emelkedést idézhet elő. Dr. Bibok György, a Budai Endokrinközpont diabetológus főorvosa elárulja, mit érdemes meghűlés, komolyabb fertőzés esetén tenni.

Orvos válaszol

Jo estet kivanok!Batyamnak 2 eve volt szivmutetje.Akkor azt mondtak neki hogy a cukor nem lehet neki magasabb mint 10.Sajnos par napja 19 es 23 kozott i gadozik neki.Doktorno inzulinra allitotta .Nagyon ellene van mert nem inkabb venne be a tablettait mint szurni magat.Kerdesem az lenne hogy vissza lehet allitani gyogyszerre ha dieta mellett a cukorszintje normalizalodik?Mennyi ido utan kezdi az inzulin a hatasat?Koszonom a valaszat.

Dr. Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta diabetológus
Kedves Katalin !

Nagyon fontos hogy a szénhidrát anyagcsere egyensúlyban legyen, különösen a bátyja esetében mivel szívműtéte volt. Végig kell azt gondolni hogy ha eddig rendben volt a vércukra, most mi okozhatta a hirtelen emelkedést. Ilyen magas értékek esetében csak inzulin kezelés kerülhet szóba. Néhány nap alatt kell rendeződni a vércukor értékeknek. Ezt heteken keresztül kell folytatni és az eredmények tükrében lehet tanácsot adni a további kezelésre. Gyógyszerre akkor lehet majd visszaállítani esetleg, ha tartósan jók a vércukor értékei és kiderült az oka az emelkedésnek. Fontos a diéta pontos betartása, a rendszeres önkontroll.

Üdvözlettel: dr Porochnavecz Marietta

Kapcsolódó oldalak

Páciensek mondták

Bizalmi kapcsolatra épit

Főorvos úr alapos, őszinte, gyakorlati tanácsokat ad, érthetően elmondja az összefüggéseket, kölcsönös bizalmi kapcsolatra épit, ami szerintem elengedhetetlen egy diabetológiai terápiánál.

További vélemények

Kapcsolódó videók

Hírek

A cirkadián ritmus felborulása IR-hez is vezethet

A cirkadián ritmus felborulása IR-hez is vezethet

Az IR kialakulásában több tényező is közrejátszik. Arról azonban általában kevés szó esik, hogy a cirkadián ritmus hogyan befolyásolja az inzulinszintet. Dr. Borús Hajnallal, a Budai Endokrinközpont diabetológusával beszélgettünk erről a témáról.

További részletek
Panaszt okoz a metformin! Mit tegyek?

Panaszt okoz a metformin! Mit tegyek?

A cukorbetegség és a prediabetes terápiájában fontos szerepet tölt be a metformin. Sokszor hallani, azonban, hogy a páciens érzékenyen reagál a készítményre; emésztési panaszokat, hányást, hasmenést okoz. Ilyenkor mit lehet tenni? Más készítményre van szükség? Esetleg lassabb dózisemelésre? A kérdéseket dr. Borús Hajnal, a Budai Endokrinközpont diabetológusa válaszolja meg.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

PRIMA MEDICA