Imre Noémi, az Endokrinközpont dietetikusa egy olyan finomságot készített, amely magas szeléntartalmának köszönhetően segíti a pajzsmirigy hormontermelődését. Megéri kipróbálni!
A szelén nélkülözhetetlen nyomelem a szervezet számára, mely antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik. A szelénbevitel különösen lényeges autoimmun pajzsmirigy betegség (pl. Hashimoto) esetén, ugyanis fokozza a pajzsmirigy hormontermelődését. Ebben a receptben magas szeléntartalmú összetevő a banán, a zabpehely és a brazildió.
EXTRA TIPP: Hogy tovább lassítsd a szénhidrátfelszívódást, tálald joghurtos túrókrémmel vagy feldarabolt brazil dióval és pár szem banánkarikával!
1 adag (kb. 4 db feltét nélküli palacsinta) energia- és tápanyagtartalma: 256 kcal
Fehérje: 10 g
Zsír: 6,7 g
Szénhidrát: 38,6 g
Rost: 5,6 g
elhízás inzulinrezisztencia PCOS pajzsmirigy problémák Rendelés típusa:Téma szakértője
Imre Noémi
Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.
Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról.
A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.