Imre Noémi, az Endokrinközpont dietetikusa egy olyan finomságot készített, amely magas szeléntartalmának köszönhetően segíti a pajzsmirigy hormontermelődését. Megéri kipróbálni!
A szelén nélkülözhetetlen nyomelem a szervezet számára, mely antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik. A szelénbevitel különösen lényeges autoimmun pajzsmirigy betegség (pl. Hashimoto) esetén, ugyanis fokozza a pajzsmirigy hormontermelődését. Ebben a receptben magas szeléntartalmú összetevő a banán, a zabpehely és a brazildió.
EXTRA TIPP: Hogy tovább lassítsd a szénhidrátfelszívódást, tálald joghurtos túrókrémmel vagy feldarabolt brazil dióval és pár szem banánkarikával!
1 adag (kb. 4 db feltét nélküli palacsinta) energia- és tápanyagtartalma: 256 kcal
Fehérje: 10 g
Zsír: 6,7 g
Szénhidrát: 38,6 g
Rost: 5,6 g
elhízás inzulinrezisztencia PCOS pajzsmirigy problémák Rendelés típusa:Téma szakértője
Imre Noémi
A pajzsmirigy optimális működéséhez elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű jód bevitele, különösen nyáron, amikor a fokozott izzadás miatt a szervezet több jódot veszíthet. A jódhiány pajzsmirigy alulműködéshez vezethet, míg a túlzott bevitel fokozhatja a pajzsmirigy gyulladását, túlműködését. A jódbevitel tehát fontos kérdés a pajzsmirigybetegeknek, azonban dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont – Prima Medica endokrinológusa, belgyógyász, egyetemi docens arra hívja fel a figyelmet, hogy a megfelelő mennyiség beállításához mindenképp orvossal kell konzultálni.
Amikor egy nő azt veszi észre, hogy sötét szőrszálak nőttek a mellbimbója körül, az állán, a bajusz területén, meglehetősen kellemetlennek találhatja azt, hiszen ezek klasszikusan férfias megjelenésre utalnak. Azonban mielőtt bárki úgy gondolná, elég csak kitépkedni a zavaró szőrszálakat, érdemes utánajárni, mi okozhatja ezt a jelenséget. Dr. Borus Hajnal, az Endokrinközpont – Prima Medica belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus beszélt a lehetséges okokról.
A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.