Egy ínycsiklandó főétel, amely IR BARÁT, GLUTÉN- és TEJMENTES! Jó étvágyat kívánunk!
Elkészítés
A liszteket, a sót, egyéb fűszereket (ha használunk) összekeverünk. A tojásokat villával felverjük, összekeverjük a vízzel, majd a száraz anyagokhoz öntjük, alaposan elkeverjük. 5-10 percig pihentetjük a tésztát, addig egy nagy fazékban vizet melegítünk. Csipet sóval ízesítjük.
Gyöngyöző (nem forrásban lévő!) vízbe szaggatjuk a galuskát. Ha feljött a víz tetejére, még 1-1,5 percig főzzük, majd szűrőbe téve leszűrjük, tiszta vízzel leöblítjük.
Inzulinrezisztencia és cukorbetegség esetén, egy meghatározott szénhidrát tartalmú, speciális diétára van szükség azért, hogy a vércukor és az inzulin szintet stabilizálni tudjuk. Néhányan, a kezdeti időszakban az oly divatos paleolit diéta felé fordulnak, ami nem biztos, hogy a legjobb megoldás. Hogy miért, arra Varga Dóra, a Budai Endokrinközpont dietetikusa ad választ.
Elkészítés
Az apróra vágott vöröshagymát 1 evőkanálnyi olajon üvegesre párolunk, rádobjuk a kockázott sonkát, a szeletelt gombát, lepirítjuk. Hozzáadjuk a sűrített paradicsomot, felöntjük annyi vízzel, amennyi épp ellepi. Ízlés szerint fűszerezzük. Figyelem! A sóval óvatosan bánjunk, mert a sonka eleve sós!
Végül hozzáadjuk az eritritet (vagy ízlés szerint más édesítő anyagot). A víz elforralásával besűrítjük.
Nokedlivel összeforgatva tálaljuk.
Kiválóan illik hozzá friss, ecetes lében áztatott fejes saláta, jégsaláta vagy kínai kel.
Kapcsolódó cikkek, melyek érdekelhetik Önt:
Téma szakértői
Amikor egy nő azt veszi észre, hogy sötét szőrszálak nőttek a mellbimbója körül, az állán, a bajusz területén, meglehetősen kellemetlennek találhatja azt, hiszen ezek klasszikusan férfias megjelenésre utalnak. Azonban mielőtt bárki úgy gondolná, elég csak kitépkedni a zavaró szőrszálakat, érdemes utánajárni, mi okozhatja ezt a jelenséget. Dr. Borus Hajnal, az Endokrinközpont – Prima Medica belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus beszélt a lehetséges okokról.
A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.
Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.