Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor Úr/Nő!
Kissebbik fiunk 4éves mult és az elmult 1 ev alatt kb. 2 cm-es növekedés volt nála. Most kb. 95 cm.
A védőnői adatlap szerint 3 alá a fejlődése.
Normális ez vagy van okom aggódni?!
Tisztelettel:egy aggódó anyuka
Kedevs Anyuka!
A kisgyermek járt-e bölcsödébe?
Jár-e ovodába és ha igen azt mikor kezdte.?
Néha élethelyzet változások terhelhetika szervezetet, mely az endokrin rendszerre kihatással van. A növekedés is lelassulhat.
Volt-e az elmúlt egy év alatt beteg a gyermek, oltásokat kapott-e , melyeket.
Várom válaszait
üdvözlettel
dr Bérczy Judit
endokrinologus
Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus
Tisztelt Doktor Úr/ Doktornő,

Kérdésem a PCO-val kapcsolatos lenne; kb. fél éve diagnosztizálták, IR-val és magas prolaktin szinttel. IR-re gyógyszert nem kaptam (vékony testalkatú vagyok) viszont nem tudom, hogy az esetleges hangulatingadozások (mellékvese fáradság?) ennek a betegségnek a velejárója lenne? Egyáltalán az inzulint szabályzó gyógyszerekkel megoldható/orvosolható az alapprobléma? (tüszők a pefefészekben) Tehát megfelelő kezelést jelent (\'120 38 mmol/l) pusztán a diéta, és bizonyos vitaminkészítmények (króm, szelén, B komplex) vmint tea (kecskeruta) használata.

Válaszukat előre is köszönöm,
D. Anikó
Kedves Anikó!

Érdmi választ csak leleteinek, korábbi betegségeinek é jelenlegi állapotának ismeretében tudok válaszolni. Az kétségtelen, hogy napi 6x megfelelő étkezés megtanulása az alapja a kezelésnek, de a gyógyszeres kezelés formája a leletektől függ.
Üdvözlettel
Dr. Major Judit
Tisztelt Dr úr/hölgy!Nagyon örülök hogy lehetőséget kaptam hogy írhatok önnek a problémám 2005-től áll fent azóta hashimoto thyreoiditis,hypothyreosis,obesitas,PCOS és hyperinsulinaemaia miatt kezelnek nem nagy eredménnyel jelenleg Euthyrox 100mcg szedek napi 2+3/4 tbl.da a gyógyszerész azt mondta hogy napi egyet szabad be venni így nem tudom mit csináljak mert a drúr meg a felírt adagot javasolja.Megállapított diagnózis:hypothyreosis 2010.03.16 i leletem
a következő:Hemoglobin A1c:5,8%
Szérium glukoz:4,63mmol/l
THS:11,660uIU/mL ez magasabb azt mondta a Drúr.

Szeretném ki kérni a Drúr/hölgy véleményét hogy 2005 óta mért nem javult az állapotom lehet e rajta változtatni nagy problémám az volna hogy babát szeretnék de nagyon elvagyok keseredve hogy talán soha nem lehet babánk a férjemnek kevesebb a spermája nála ez a baj azzal tisztába vagyunk hogy természetes úton nem lehet babánk és orvosi segítségre van szükségünk de addig nem tudunk bele vágni amíg én rendbe nem jövök de az orvosom akihez járok nem mond túl sok mindent szép szóval nem nagyon foglalkozik velem 2005 óta semmi változás nincs a betegségem körül legközelebb 4 hónap múlva kell vissza mennem hozzá és semmi változás nincs.Drága Drúr/hölgy kérem szíves válaszát a betegségemmel kapcsolatban ha egy mód van rá hogy meg tudnak gyógyítani és nem kell hozzá sok sok évek akkor kérem jelezzék felém mert 28 éves vagyok és szeretnék már babát 8 éve vagyunk együtt férjemmel.Köszönöm szíves válaszukat Tisztelettel:Majorosné.
Kedves Majorosné!

Leleteit át kellene nézni ahhoz, hogy véleményt tudjak mondani az Ön állapotáról. Az biztos, hogy 11-es TSH nagyon rossz érték. A gyógyszerészét nem értem, mert minden hormonhiány esetén annyit kell visszaadagolni amennyi hiányzik. Tehát várom szeretettel, hogy megbezéljük a teendőkt.
Üdvözlettel

Dr. Major Judit
leirnám az UH leletemet,és azt szeretném kérdezni hogy mennyire van god.Lelet:A pajzsmirigy mindkét lebenye megnagyobbodot,a jobb lebeny 22x29x50mm,a bal 22x27x50mm.A bal lebeny középső harmadában dorsaliasan egy 10mm átmérőjü,a PM-el csaknem azonos echoszerkezetü göb látszik.A nyaki nagyerek mentén mindkét oldalon több 5-8mm-es lgl.látható,jobb oldalon a bifurcatio felett 11x6mm,bal oldalon hasonló magasságban egy 12x6mm-eslgl.látszik.Válaszát elöre is köszönöm.
Tisztelt Kérdező!

Az UH egy lelet, ebből- miként egy fényképről – nem lehet diagnózist mondani, mert hasonló elváltozásokat egymástól eltérő okok válthatnak ki.

Tisztázni kellene az eltérés okait.

Jó egészséget kívánok:

Prof. Dr. Balázs Csaba
Prof. Dr. Balázs Csaba
Prof. Dr. Balázs Csaba endokrinológus, immunológus

Hírek

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

A prolactinoma az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganata, a leggyakrabban előforduló hormont termelő agyalapi mirigy daganat. Olyan tünetek hívhatják fel jelenlétére a figyelmet, mint például a nőknél a szoptatási időn kívül jelentkező tejcsorgás és menstruációs zavarok, illetve a férfiakat sújtó merevedési zavar, impotencia. Prof. Dr. Góth Miklós PhD, az MTA doktora, az Endokrinközpont endokrinológusa erről a csaknem mindig jóindulatú daganattípusról beszélt.

További részletek
Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

A zsíranyagcsere-zavarok (magas koleszterin- és/vagy trigliceridszint) növelik az érelmeszesedés előfordulási valószínűségét és ezzel a szívbetegségek, pl. a szívinfarktus, a stroke és a cukorbetegség kockázatát is. Felismerésük és kezelésük is kiemelt fontosságú. De vajon miben állhat a kezelés? Kizárólag az életmód reformjából, vagy szükség lehet betegségek gyógyszeres kezelésére is? Mindez attól függ, mi a zsíranyagcsere-zavar kiváltó oka, amelyeknek lehetőségeiről Prof. Dr. Somogyi Anikó, az Endokrinközpont endokrinológusa, diabetológus, belgyógyász, a zsíranyagcsere-zavarok specialistája beszélt.

További részletek
Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

A páciensek gyakran a törzsükre rakódott jelentős plusz kilók okainak kutatásakor jutnak el endokrinológushoz, ahol a kivizsgálás után kiderülhet, hogy a kortizol hormon túltermelése, nagy mennyiségű jelenléte okozza ezt a tünetet, más jellegzetességekkel együtt. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista a Cushing szindróma további tipikus tüneteire, a kivizsgálás és a kezelés lehetőségeire hívta fel a figyelmet.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK