Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Bérczi doktornő!
Augusztus elején találkoztunk, pajzsmirigy túlműködésem miatt. Akkor még szoptattam, ezért abban állapodtunk meg, hogy mielőbb válasszam el a lányom, azt követően pedig találkozzunk. A lányom most egy hete nem szopik.
Kérdésem a következő: mikor érdemes laborvizsgálatot végeztetni (az új lelettel keresném fel Önt), mikor találkozzunk?

Üdvözlettel,

Orsolya
Kedves Orsolya!
A vérvételre egy hét műlva menjen el és az eredménnyel találkozzunk
Üdvözlettel
Dr Bérczy Judit
Azt olvasom az interneten, hogy Hashimoto thyreoiditis esetén tejtermék fogyasztása csökkenti a gyógyszer hatását, de az orvosom ezt nem említette (külföldön élek).
Én eddig minden reggel vagy zabkását vagy kefíres müzlit reggeliztem, ezek szerint ezzel fel kell hagyjak? Javasol speciális diétát a Hashimoto thyreoiditis-hoz?
Válaszát előre is köszönöm,
Éva
Kedttves Éva!
A tej fogyasztás pajzsmirigy betegségek esetén nem ajánlott.
Igy a reggeli tejes zabkása semmiféleképpen nem.
A feldolgozott fermentált tejtermékek mértékkel( kefír, joghurt, túró sajt) fogyasztható.
A glutamátos ízfokozók( E620-628) teljesen kiiktatni.
A cukor, sok édesség sem kedvező.
Speciálisabb kiegészítő tanácsokat a rendelésemen meglévő spesiális diagnosztikai vizsgálat alapján szoktam megtenni.
A Bio-szelén 50 mg reggel egy tabletta is segít még.
Üdvözlettel
Dr Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus
Mit jelenhet az, ha a pajzsmirigyen levő csomóból csak vér jött és nem tudtak belőle rendesen mintát venni?
Kedves Hajnalka!
A pajzsmirigy egy vérbő szerv, és aká az izgalom , egy kis félsz a mintavétel előtt, szintén megnövelia vérellátását, s ezért néha vér alakos elemei elfedik a pajzsmirigy sejteket, tehát, nem értékelhető a kenet.
Üdvözlettel
Dr Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus
Tisztelt Doktornő!

Érdeklődnék, az alábbi leleteredményekről:
Szabad T4 9,73 (7,90-14,40)Szabad T3 6,06(3,80-6,00), TSH 2,530 (0,400-4,000).
Follikuláris fázis (ciklus 3. napja):
LH 7,99 (2,12-10,89)
FSH 11,82(3,85-8,78)
Prolaktin 405,7 (7,8-566,5)
Ösztradiol 195,5(99,1-447,9)
Progeszteron 3,4(0,98-4,83)
Tesztoszteron 0,5 (0,4-2,6).
37 éves vagyok, szeretnénk babát vállalni, ezért kérdezem Önt.Az LH és FSH eredményeim kicsit magasak.Egy meddőségi portálon olvastam, hogy bár az LH referencián belül van, a jó fogamzáshoz a 6 alatti eredmény lenne jó.Az FSH hormon pedig tényleg magas.
Mi a Doktornő véleménye?
Segítségét előre is köszönöm:

L.
Kedves Kérdező!
A leletek értékelésekor nem pusztán a számokat nézzük, hanem a vizsgált személyt egészében.
Tehát , így első látásra , nem kell túlozni az FSH-t illetően , egy kicsit magas.
Amennyiben személyesen tudunk találkozni, biztosan tudok segíteni a Baba ügyben.
Üdvözlettel
Dr Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus
Tisztelt Doktornő!
Köszönöm a válaszát.
Bromocriptinből reggel egy egészet,este pedig 2 egészet szedtem.THS-re is vettek vért amikor a Prolaktint nézték.Augusztus 25.-én voltam a vérvétel akkor az alábbi eredmények lettek: Prolaktin:217,8 TSH:2,12 FT3:5,15 FT4 13,93
Kedttves Éva!
A tej fogyasztás pajzsmirigy betegségek esetén nem ajánlott.
Igy a reggeli tejes zabkása semmiféleképpen nem.
A feldolgozott fermentált tejtermékek mértékkel( kefír, joghurt, túró sajt) fogyasztható.
A glutamátos ízfokozók( E620-628) teljesen kiiktatni.
A cukor, sok édesség sem kedvező.
Speciálisabb kiegészítő tanácsokat a rendelésemen meglévő spesiális diagnosztikai vizsgálat alapján szoktam megtenni.
A Bio-szelén 50 mg reggel egy tabletta is segít még.
Üdvözlettel
Dr Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus
Tisztelt Doktornő!
Azzal a problémával fordulok önhöz,hogy van egy Hipofízis mikroadenómám.(amely a hipofízis 18*9*11 mm,bal oldalon 10*6 mm jobb oldalon 7*6 mm) amely magas prolaktin szintet eredményezett.)Legmagasabb volt 512,9
Erre szedem a Bromocriptin nevű gyógyszert.De...
A múlt héten csináltam terhességi tesztet ami pozitív lett (ez volt kedden) pénteken pedig ultrahangos vizsgálattal bebizonyosodott a terhesség.6 hetes terhes vagyok.Voltam az endokrinológusomnál és ő azt mondta hogy álljak le a Bromóról.De viszont több helyről hallottam hogy a gyógyszer szedése nélkül nőhet a cysta.Ebből adódik a kérdésem,hogy ebből kifolyólag ha leállok a gyógyszerrel történhet e velem vagy a kisbabámmal valami a terhesség vagy a szülés során? Válaszát előre is köszönöm!!!
Kedves Kérdező!
Mekkora a Bromokriptin adag ,amit eddig szedett?
Ne álljon le hirtelen a Bromocriptin szedéssel, fokozatosan szükséges csökkenteni.Fontos , hogy a TSH pajzsmirigyre is levételre kerüljön a vérből.
Várom a válaszát, üdvözlettel:
dr Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus
Tisztelt doktor Úr/Nő

Hajhullás és aknek miatt kivizsgálást kezdtünk.Lányom 22 éves. Bőrgyógyászat, nőgyógyászat, endokrinológia, gégészet (nyakon mindként oldalon nyelvgyök alatti nyirokcsomó mandulaműtét vagy vagy alapon) nyaki nyirokcsomóból citológia rekativ elváltozást igazolt. fogászat,szájsebészet, belgyógyászat, immunológia.

Utolsó az immunológiai vizsgálaton ismételt góckutatás javasoltak és szájsebészeti panoráma röntgen. Ez megtörtént, egy böcsességfog kiműtése, bár azt mondták, hogy ez nem góc. Immunológia ez után ismételt góckutatást javasolt és Summamedet a bőrgyógyászati vizsgálat után. Bőrgyógyászat: felirta a summamedet, valamint sampont, és közölték, hogy antitestet termel a szervezet nincs mit tenni, ki hullhat a gyermekem haja.

Most nem tudtuk, hogy kell e góckutatás vagy valóban nincs mit tenni? Igy elkezdtük éppen az ismételt góckutatást, vagyis kértük az időpontotokat, mikor közel három hónap mulva kaptunk egy értesítést az immunológiáról, hogy keressük fel a szakrendelést. Közölte a doktronő, hogy megkérdezett egy pajzsmirigy szakorvost akinek volt 2 ilyen betege és annak az általa javasolt Medrol letrox Kálium segített. Itt tettem fel a kérdést. Ha korábban Ő góckutatást javasolt, hogy lehet az, hogy most mégis úgy érzete, hogy a pajzsmiriggyel van a gond. Akkor további vizsgálat nem szükséges? Elég a régi lelet. A régi lelet alapján, mivel nem történt további vizsgálat hogy lehet egyik pillanatról a másikra egy súlyos diagnózist megállapítani. Korábban ismételt góckutatás most meg autoimun betegség, és thyreoditis subacuta, acne vulgaris , alopecia areata. Ha pedig igy van , akkor én szeretnék a pajzsmirigy szakrendelésre elmenni, hogy ott állapítsák meg a gondot, és irják fel a gyógyszert. Erre, Ő segíteni akar, ne várjunk 2 hónapot mig bejutunk a szakrendelésre, addig ki hullhat a gyerek haja, és egyébként ezt az általa javasolt gyógyszert ős is fel tudja irni. Nagyon megijedtünk. Korábban góckutatás most meg két hónapon múlik. És ilyen diagnózis? Döntés elé állított, és én nem tudtam ezt maradéktalanul elfogadni, a gyermekemet pedig jól megijesztette, igy döntés elé állította.
Bizonytalan vagyok és kétségeim vannak.
Ezek után hogy merjem adni a medrol, letroxot, és káliumot. Nem szeretnék bántani senkit, de valahogy a dolgok lezajlása után kétségeim vannak.
A főbb laboreredmények:
Vérsüllyedés a több hónapos vizsgálatok során folyamatosan 20 körül.
CRP 63 (0.0-5.0)
PMA mas. 2.00 (0.59-1.41)
PMA össz.: 2,460.60 (424.86-1540.51)
Csökkent CD4/CD8 arány
ANFtit. Hep.2. 1.00
Tireogl. e. At. 259.9 (0.0-225.0)
TPO 130.60 (0.0-35.0)
TSH 0.930 (0.300-4.200)
fT4 17.2 (12.0-22.0)
fT3 5.4 (2.4-6.3)
VVt 4.07 (4.20-5.40)
Cytomegaloviris IgG pozitiv fertőzésen átesett
Epstein-Barr virus IgGpozitiv fertőzésen átesett
Mycoplazma pneumoniai IgG pozitiv fertőzésen átesett
Nyakon a pm jobb lebeny 11x15x45mm, a bal lebeny 16x10x38mm. Az első harmadban dosalisan egy 3mm-es echoszegény göb, a mirigyszöves vascularisatioja mérs. fokozott. A bal lebeny kp. harmadában egy 14 mm-es isoechogén göb van. A jobb lebeny homogén. A nagy nyálmirigyek épek. Mk. állkapocs szöglet alatt reactiv jelleggel menagyobodott lgl-ek detectálhatók, a legnagyobb jobb oldalon 21x7mm-e, bal oldalon 20x8 mm-es. Izotop vizsgálat negativ.

Annyira sok mindenen mentünk keresztül de megpróbáltam sorrendben eredményekkel leírni a történéseket. Ha valami nem egyértelmű akkor kérem jellezze, de nagyon nagyon várom a véleményét, és remélve konkrét utmutatását.

Nagyon sürgősen szeretnék választ kapni amennyiben erre lehetőség van.

Tisztelettel és köszönettel




Kedves Kérdező!

Megértem kétségeit.
A pajzsmirigyre vonatkozó leletek alapján, emelkedett anti TPO és az UH kép mindenféleképpen endokrinológiai-pajzsmirigyszakemberrel való személyes konzultációt igényel, s ő állítsa össze a kezelést és írja fel a gyógyszert.
Milyen a lányának a menzesze, milyen a testsúly, testmagassága, az emésztése?
Iszik-e tejet, szereti-e az édességet és mennyit eszik?

Üdvözlettel
Dr Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus
Tisztelt Doktor Úr/Nő!

Betadin hüvelykúp alkalmazása után (1 doboz, 14 napig )mennyi ideig kell várnia a hormonszintek meghatározásával, hogy a jód ne befolyásolja az eredményeket?
Pajzsmirigy megnagyobbodást, jelentős fáradékonyságot, hajhullást, hízást tapasztaltam az elmúlt hónapokban és szeretnék orvoshoz fordulni, de nem szeretnék téves diagnózist a hüvelykúp miatt.
Válaszát előre is köszönöm.
Tisztelt Kérdező!

Az időtartam 3 hét a kúp befejezte után. Utána lehet a vérvételt elkészítettni.

Üdvözlettel
Dr Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus
Tisztelt Doktor Úr/Nő!!!

A következő problémával fordulok önhöz, idén márciusban csontritkulást diagnosztizáltak nálam, mivel már 4-5 éve nehezen tudok járni, illetve súllyal menni, lépcsőzni. Ezzel a problémámmal reumatologús szakorvoshoz fordultam ahol labor vizsgálat kimutatta, hogy a csont kálcium tartalma megfelelő, a foszfát(0,58) alk.foszfát 612. A \"D\" vitamin beépülése a csontba elindult, de nem megfelelő. A Parat hormon(112). Ezért kaptam beutalót izotóp(pajzsmirigy illetve mellékpajzsmirigy) vizsgálatra, aminek sajnos időpontja október közepe. Ezekkel a problémákkal endokkrinológiai osztályra utaltak ambulánsan. A kérdésem az lenne, hogy tudna-e segíteni a problémáimon, illetve mi lehet a probléma forrása???!!!!!


Köszönettel: gaboroo
Kedves érdeklődő!
A mellékpajzsmirigy rendellenesség valószínűsíthető,de a pontos ok tisztázása is fontos, mely az izotóp vizsgálattal részben tisztázható.
Személyesen szívesen segítek, a rendelésemen.
Üdvözlettel:
dr Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus
Tisztellt Doktornő/Úr!
Nőgyógyász javaslatára inzulinrezisztencia vizsgálatot végeztek nálam.(PCOS gyanu miatt,ill,3 éve nem sikerül maradandóan teherbe esnem)A vizsgálat eredménye:Éhgyomri glükóz:5.13,inzulin:43.46.Két óra múlva (szőlőcukros víz)után:Glükóz:9.64,Inzulin:408.80.Mindez nagyon ijesztő!Nőgyógyász által javasolt endokrinológus csk október közepén tud fogadni de úgy gondolom ezzel foglalkozni kellene már most is.Mit tegyek javulasom érdekében?
Kedves Kérdező!
A terhelés eredménye inzulinrezisztenciát igazolt, valamint, azt, hogy a 120 perces érték a vérculrot illetően sem lett normál, tehát a diabetológiai szakrendelésen is lehetne segítségeet kapni.. gyógyszer Merckformin, lletve a diétát illetően.
Amennyiben ez is soká lenne személyesen a magánrendelésen tudok segíteni.
Üdvözlettel
dr BérczyJudit
Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus

Hírek

Nem jön a baba? A pajzsmirigy is lehet az oka!

Nem jön a baba? A pajzsmirigy is lehet az oka!

A pajzsmirigy alulműködése és túlműködése – elsősorban autoimmun betegsége – is rontja a teherbeesés esélyét, emellett vetélést, koraszülést, fejlődési rendellenességeket is okozhatnak. Ezért fontos a pajzsmirigy-értékek ellenőrzése a tervezett várandósság előtt, meddőség esetén és a várandósság alatt is – hangsúlyozza dr. Skurdenka Beatrix belgyógyász, endokrinológus, az Endokrinközpont meddőség- és pajzsmirigy-specialistája.

További részletek
Pajzsmirigybetegsége lehet? Ezekkel a vizsgálatokkal kideríthető!

Pajzsmirigybetegsége lehet? Ezekkel a vizsgálatokkal kideríthető!

A pajzsmirigybetegségek számos szerv működésére kedvezőtlenül hathatnak. A tünetekből nem mindig egyértelmű, hogy pajzsmirigyproblémák állnak-e a háttérben, ezért is nélkülözhetetlen sokszor a pajzsmirigy vizsgálata, amire többféle módszer létezik. A pajzsmirigybetegségek diagnosztikájáról dr. Békési Gábor, PHD, endokrinológus, belgyógyász, egyetemi docens, az Endokrinközpont pajzsmirigybetegségek specialistája ad tájékoztatást.

További részletek
Stressz és hormonzavarok- nem elég egyedül a gyógyszeres kezelés

Stressz és hormonzavarok- nem elég egyedül a gyógyszeres kezelés

A stressz a mindennapi életünk szerves részét képezi, éppen ezért fontos, hogy megtanuljuk a megfelelő stresszkezelési technikák elsajátítását, hiszen, ha az idegeskedés és a feszült hangulat állandósul, akkor az nem csak a mentális egészségünkre van hatással, hanem a fizikaira is. Hogy milyen változásokat idéz elő sok stressz a hormonrendszerünkben, azt dr. Skurdenka Beatrix, az Endokrinközpont endokrinológusa magyarázta el. 

További részletek

Prima Medica Egészségközpontok