Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor Úr! Pajzsmirigyem jobb also lebenyeben inhomogen, echonentes gobot diagnosztizaltak. TSH ertekem, mint az elmult evekben is normal erteket mutat. Aspiracios cytologiai vizsgalaton voltam egy hete, amit meg kell ismetelni tovabbi vizsgalatok miatt, az eddigi eredmenyt nem ismertették velem. Ezt a csomot kb. 10 eve erzem, talan kisse nőtt. 3 hónapja bppv-vel kezelnek es panikrohamnak iteltek a kovetkezo tuneteteim, amik az utobbi 3 hónapban jelentosen fokozódtak, az utóbbi hetekben napi szinten többször is: hőemelkedés, hirtelen akar nyugalmi allapotban is jelentkezo magas pulzusszám 100-140, remegés, gyakori fázás, gyakori nem aranyban levő a folyadékfogyasztással vizelet,minimális mozgasra pl beágyazás, porszívózás jelentkező nagyon magas pulzusszám/ ebből adódó rosszullét, izzadás, lágyabb széklet vagy székrekedés, hirtelen látásromlás, időnként kettőslátás. A rosszullétek a magas pulzus miatt ellehetetlenítik a mindennapjaimat, évekig beta blokkolot, hónapok óta csak frontint kapok. Indokolt -e endokrinológiai kivizsgalásom, lehet -e pajzsmirigy betegség a normal TSH ellenére?Köszönöm szépen!
Feltétlenül jöjjön el konzultációra az összes, más betegségét is leíró dokumentációkkal - korábbi UH leletek képanyagaival.
Vélemény ezek ismeretében adható.

Tisztelettel:
Prof.Dr. Németh Attila PhD MBA FACE

Best wishes,

Attila

ph: 36 30 58 28 895
Skype:anemeth19650202

Hírek

Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Amikor egy nő azt veszi észre, hogy sötét szőrszálak nőttek a mellbimbója körül, az állán, a bajusz területén, meglehetősen kellemetlennek találhatja azt, hiszen ezek klasszikusan férfias megjelenésre utalnak. Azonban mielőtt bárki úgy gondolná, elég csak kitépkedni a zavaró szőrszálakat, érdemes utánajárni, mi okozhatja ezt a jelenséget. Dr. Borus Hajnal, az Endokrinközpont – Prima Medica belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus beszélt a lehetséges okokról.

További részletek
Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.

További részletek
Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK