Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor Úr/Nő!

Nagyon örülök, hogy rátaláltam Önökre és módom van rá hogy kérdezzek.
Másfél éve, hogy észrevettem, időközönként vizesedik a combom, lábam és hogy híztam, mert szűkebbek a nadrágjaim. Aztán pár hónap múlva munkahelyet váltottam, az ülőmunkát még kötöttebb ülőmunkára váltottam, illetve egész más területre kerültem, teljesen új dolgokkal, nehézségekkel találtam magam szembe,de maximalistaként nekiláttam a feladatoknak. Napközben nagyon keveset ettem, este rendesen vacsoráztam, pár hónap múlva érzékeltem, hogy sajnos megint híztam. Aztán étkezési odafigyeléssel próbáltam rendezni a gondot, de nem sikerült. Később kezdődtek a délutáni energiaszint esések, vércukor esések. elmentem belgyógyászhoz, aki több irányban kezdett kutakodni és több hónap után igazolódott, hogy a reggeli kortizolszintem 750nmol/L. A 24 órás vérnyomásmérés éjszakai pulzusszám emelkedés miatt Concor és Lavestra Ha tablettát kaptam. Pajzsmirigy rendben. Elmentem endokrinológushoz, akihez már korábban jártam mert 1999 óta endometriózisom van, kaptam Diphereline inj. 6 hónapig, azóta évente 3-4 alkalommal van menzeszem, mert Nuvaring gyűrűt használok folyamatosan (menzesz kiiktatás). Az endokrinológus vérképet csináltatott vércukor terhelés Se Inzulin 120 perc 109.60, Cukor 0 p 5,2
30perc 9,0, 60 perc 8,7 120 p 7,6.
Mellékvese MR negatív, Az endokrinológus szerint a hormonjaim, ionok, vérképem rendben javaslatára kaptam Merckformin retard 500 2X1 tabl. és hozzá diéta 1200 kalóriás= 3 hónap múlva -12 kg-mal kevesebb súllyal menjek vissza. Beszedtem a tablettákat a minusz kilók elmaradtak és a körzethez tartozó diabetikushoz fordultam segítségért, aki a cukor eredmények alapján nem javasolta a Merckformint. A hízásom lelkileg nagyon megviselt, ezért is indultam el az úton kezdetben is mert zavart. 37 éves vagyok 155 cm, 68 kg-ról indultam felfelé, nem mérem magam, de kb. 10 kg plusz jött fel. Legfőképpen a hasamra, combomra szedtem fel, de másutt is egyre inkább érzem a hízást. Elküldtek még pszichiáterhez is, ahol már jártam a problémáim előtt is, az el az volt, hogy KÉPES VAGYOK RÁ !, de sajnos nem nyújott segítséget ennek a mondogatása. Az önértékelési és depressziós tüneteimmel már nem mentem el, mert ha tudnék fogyni minden jóra fordulna, lenne némi önbizalmam és visszatérne az életkedvem, mert így rosszul vagyok a látványtól és szűk az összes ruhám. Sajnos olvastam, hogy ez a mellékvese dolog elég nehéz ügy, mert nincs daganatom, de blokkolja a víz- és cukorháztartást, anyagcsere problémát idéz elő és rettentő fáradékony, kimerült vagyok örökké, nem bírok eleget aludni. Próbáltam odafigyelni a teljeskiörlésű élelmiszerekre, hidegen sajtolt olajokra, cukor visszaszorítására, több magféleség fogyasztására és most már a mozgásra is, de nincs eredményem. Az is igaz, hogy vannak kilengések is rendesen, mert teljesen eredménytelen az összes eddigi próbálkozásom. Hosszúra nyúlt beszámolóm után az lenne a kérdésem, hogy a magas kortizolszint miatt vagyok ennyire sikertelen, van-e számomra segítség ? Én egy kis faluban élek és a környéken az endokrinológia szót sem ismerik, Pestre a régi orvoshoz meg nem szívesen mennék vissza, olyan orvost keresnék, akinek a mellékvese túlmüködés a területe. Nagyon köszönöm a választ előre is !!!!!! Vighné Erika
Kedves Erika!
Köszönöm a részletes beszámolóját, gondjairól, betegségeiről, megoldatlan problémakörről.
Tekintettel a leírtakra, csak személyeskonzultáció útján tudok segíteni, megbeszélni a szervezetének jó írányba történő beindítását és kilépni az ördögi körből, van segítség a jó dolgokhoz.
Üdvözlettel
Dr Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus

Hírek

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.

További részletek
Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK