Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Dr. Bérczy Judit részére

Tisztelt Doktornő!

Sikertelen diéta,rossz közérzet,légszomj,heves szivdobogás,ingerlékenység tünetek miatt elmentem pajzsmirigy vizsgálatra.Normális T3 és T4 mellett a TSH érték 4,2 volt novemberben.T4 tablettát kaptam (75 mg) majd három hónap után újabb vérvétel.Letelt a három hónap és ekkor kb.egy hétre leálltam a tablettával,mert nem jutottam el az endokrinológushoz.Ezután a TSH 6,5-re emelkedett.Az endokrinológus azt mondta,azért valószinüleg,mert egy hétig nem szedtem a tablettát.Áprilisban újra vérvételre kell mennem.Nagyon elkeseredtem amiatt,hogy még rosszabb lett az eredmény.Külföldön lakunk,igy sajnos egyenlőre nem tudom Önt személyesen felkeresni,pedig olvastam Tisztelt Doktornőről és nagyon tetszik a holisztikus szemlélet.Talán májusban hazajutok,akkor mindenképpen fel fogom Önt keresni.Addig is étrendkiegészitőkkel kapcsolatban szeretném megtudni a véleményét.Most olvastam dr.Phil diétás könyvét,amelyben kitér a pajzsmirigy-problémával küzdők fogyási nehézségére.Ő a pajzsmirigy gyógyszerek mellé több étrendkiegészitő és vitamin együttes alkalmazását javasolja (omega 3,cla,koenzim Q10,zöldtea,l-karnitin,króm,vanádium,szója izoflavin,jód,magnézium,szelén,c vitamin,e vitamin) a fogyás beinditása céljából.Ez igy nekem,mint laikusnak enyhén szólva túlzásnak tünik.De valóban,melyek azok,amelyek ténylegesen segitenek a fogyás beinditásában? Várom megtisztelő válaszát.
Köszönettel:
Varga Éva
Kedves Éva!
megtisztelt a bizalmával, és örömmel fogadom a rendelésemen . amikor erre mód lesz az ön magyarországi tartózkodása alatt.
Étrendileg javasolom, hogy a főzésnél, sütésnél kókuszzsírt használjon( ez a azt jelent ha hevíteni kell a zsiradékot a főzésnél)
Étredkiegészítők közül: Szelén, Omega 3, Alga tabletta(Szerves formban tartalmazza a jódot), valamint könnyen emészthető táplálékok, 2 liter forrásvíz, vagy mentes ásványvíz. Ezek a gyógyszer mellett fontosak, a többit csak a személyes találkozás alapján tudom összeállítani
Üdvözlettel
Dr Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus

Hírek

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.

További részletek
Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK