Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő/ Doktor Úr !

12 évvel ezelőtt, a terhességem alatt kellett szednem Eutiroxot, mert egy picit magasnak találták a TSH-mat.
Kb. egy év után abbahagyatták velem a szedést, hogy működik az a pajzsmirigy ne szedjek fölöslegesen gyógyszert. Kb. 5 éve egy specialistánál jártam, azzal a tünettel, hogy a súlyom, ha nem diétázom állandóan , hamar az egekbe szökik és minden apró stresszre úgy bedagad a torkom, hogy megtudnék fulladni...
Akkor, azt a diagnózist kaptam, hogy igen, akut pajzsmirigy gyulladásom van, de még működik, szóval megint nem kaptam gyógyszert. De mind e-mellett szívritmus szabályozót kell szednem, magasabb a koleszterinem is és most már az ízületeim is teljesen tönkre mentek. Annyira kritikus már a helyzet, hogy egy kupakot nem tudok letekerni az üvegről, a térdeim olyan állapotban vannak, hogy se leguggolni se térdelni már régóta nem tudok, és két hete már ott tartottunk, hogy egy hét fekvésre ítéltek, mert nem bírtam menni sem.
Ezek után kértem (kihisztiztem) egy beutalót az endokrinológiára (teszem hozzá csendben , feleslegesen), mert az orvos annyit mondott, hogy menjek a reumára (42 évesen) vagy a fogászatra, mert a 6,551 TSH nem indokolja a problémáimat!!!! Addig erőszakoskodtam, hogy kaptam egy laborbeutalót és most itt "állok" egy magasabb 6,6 CRP és egy 584-es Anti TPO eredménnyel. Szeretnék némi iránymutatást kapni, hogyan és merre tovább illetve, hogy indokolt-e az aggodalmam???

Előre is megköszönöm válaszukat!

Tisztelettel: Torgyánné Bíró Szilvia
Tisztelt Torgyánné Bíró Szilvia!

Szükséges endokrinológus szakorvos, mert magasak a pajzsmirigy értékei,mind a 6 fölötti tsh,mind az a-tpo szintje. Pajzsmirigy gyulladása okoz reumatológiai,kardiológiai panaszokat és a többi panaszát is magyarázná. Természetesen ettől függetlenül teljes kivizsgálást javasolnék,hogy kizárják a kardiológiai eredetű elváltozásokat.
Üdvözlettel:Nagy Anett

Hírek

Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Amikor egy nő azt veszi észre, hogy sötét szőrszálak nőttek a mellbimbója körül, az állán, a bajusz területén, meglehetősen kellemetlennek találhatja azt, hiszen ezek klasszikusan férfias megjelenésre utalnak. Azonban mielőtt bárki úgy gondolná, elég csak kitépkedni a zavaró szőrszálakat, érdemes utánajárni, mi okozhatja ezt a jelenséget. Dr. Borus Hajnal, az Endokrinközpont – Prima Medica belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus beszélt a lehetséges okokról.

További részletek
Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.

További részletek
Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK