Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt doktor úr!
Pajzsmiriggyel és IR-rel kapcsoaltos kérdésem lenne. 2015. október 16-án vettem le az utolsó nuvaring gyűrűt, babát szeretnénk.

2015. okt. 22. TSH 5,24 mIU/l OGTT 5,34 4,30 4,28 INZ 12,8 34,6 29,7 HOMA-IR 1,7

2015. nov. 26. TSH 2,93 mIU/l fT4 12,9 antiTPO 279 (mértékegységet nem tudom, nem volt feltüntetve, de az orvos azt mondta hogy kb 50-ig lenne jó)
(okt és nov ugyanabban a laborban készült)

2016. jan. 5. TSH 2,86 mIU/l fT4 10,95 pmol/l antiTPO 22,9 U/ml (gellértlabor)

2016. febr. 1. TSH 5,25 mIU/l fT4 11,89 pmol/l antiTPO 24,7 U/ml OGTT 4,8 8,0 5,5 INZ 4,0 90,6 19,3 HOMA-IR 0,8 (centrumlab)

Mi okozhatja a TSH visszaugrását? Arra gondoltunk, hogy a fogamzásgátló használata okozta a PM alulműködést, hiszen abbahagyása után két hónapig normál szinten volt, és meglepetésként ért, hogy visszatért 5,25-re.
IR vizsgálat eredménye is mást mutat a fogamzásgátló abbahagyását követően és 4 hónap elteltével. A februári eredmény, utalhat IR-re? Mi okozhatja ezeket a változásokat? Lehetséges, hogy még nem rendeződött a fogamzásgátló abbahagyása után a hormonháztartás? Nuvaringet 10 évig használtam. (37é, 169cm, 57kg)
Válaszát előre is köszönöm.
Üdvözlettel:
Teréz
Kedves Teréz!
A TSH sok mindentől változhat, télen emelkedni szokott, betegség, megfázás hatására is, de a korábban mért maga anti TPO is okozhatja. Terhességhez ezt magasnak tartom, kezelném. A februári vércukorterhelés inzulin rezisztenciát (IR) mutat, ezt is kezelném.
Várom szeretettel, ha gondolja.

Dr.Koppány Viktória

Hírek

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek
Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK