Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

dr.molnár jeanette doktornőt találtam a problémám orvoslására, de ha ő nem tud válaszolni, akkor akármelyik kollega válasza is megnyugtató lenne.

70 éves vagyok, sok sok betegséggel.

már több mint 10 éve szedek a pajzsmirigyalulműködésre gyógyszert, állandóan nézi a háziorvos a vérszintemet. közben szedek atorist is a koleszterinemre. mivel időközben laktozérzékeny lettem, a gasztroenteorologus a laktózmentes étkezés után a gyógyszereimet, amelyek laktózt tartalmaznak,kérte, h. cseréljem ki laktozmentesre. a háziorvosom nem nagyon partner ebben az ügyben. elküldött a patikába, h. majd a gyógyszerész tesz javaslatot a cserére. sajnos hiába mentem, ő sem tudott segíteni, de javasolta egy komolyabb vérkép, pl májfunkció vizsgálatát is, ami már nagyon régen nem készült.
a lényeg, h. amit a neten kibogarásztam a pajzsmirigybetegségem mellett nem szedhetek atorist, de atoris helyet nem tudnak más gyógyszerről. szóval ördögi kör és biztosan van megoldás is. tudom, h. így levelezés útján nincs sok lehetőségem, de talán tudnak valamilyen tanácsot adni.pl. soha senki nem mondta nekem, h. létezik pajzsmirigy diéta..stb.
kérem, ha tudnak valami kis segítséget nyújtani, azért nagyon hálás lennék.
előre is tiszteletteljes köszönettel

takács ferencné
Tisztelt Takács Ferencné!

Levelében három betegséget említ meg:
pajzsmirigy alulműködés
magas koleszterinszint
laktózérzékenység

Megpróbálok segíteni:
- pajzsmirigy alulműködésre 2 gyógyszer van jelenleg forgalomban, mely nem
tartalmaz laktózt: Letrox és Syntroxine (ez utóbbi jóval drágább),
- a magas koleszterinszintre az Atoris hatóanyaga ugyan kiváló és hatékony,
de mivel laktózt tartalmaz, egy másik generikumot javasolok, pl. az
Atorgammát, mely ugyanazzal a hatóanyaggal nem tartalmaz laktózt.

Az Atorgamma egyéb összetevői:
mannit, mikrokristályos cellulóz, kalcium-karbonát, povidon,
kroszkarmellóz-nátrium, nátrium-lauril-szulfát, vízmentes kolloid
szilicium-dioxid, magnézum sztearát, hipromellóz 6 cP, titán-dioxid,
makrogol 6000.

Sem az Atorgammát, sem az Atorist nem tilos adni pajzsmirigy-alulműködés
esetén, mindkettő fokozott elővigyázatossággal alkalmazható.
Több mellékhatás felléphet (pl. izomfájdalom, GOT, GPT-laborértékek
emelkedése), ezért a gyógyszerész által javasolt vérképet és nagyrutin
vérvételt (májfunkcióval) nagyon jó ötletnek tartom.

Minden jót kívánok Önnek!

Üdvözlettel

dr. Molnár Jeannette

Hírek

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek
Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK