Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor Nő/Doktor Úr!

Tavaly júliusban derült fény a pajzsmirigy-alulműködésemre.
Laborleleteim alapján szubklinikus alulműködésem van,a TSH értékem még azóta sem állt be.
A legutóbbi laboreredményeim:
AntiTPO 18,56 (0-34)
TSH 4,18 (0,35-4)
T4 1,08 (0,89-1,76)
T3 2,97 (2,3-4,2)
Prolaktin: 19,1 (2,8-29,2)

L-thyroxin 50ug/nap másik nap/75ug a szedés.

Tüneteim a következőek:állandó szorongás,nyaki szorító érzés,nyelési problémák,mellkaségés,depresszióra való hajlam,magas pulzus,motiváció hiánya.
Mindezekre nincs okom,így nem értem mitől lehet?
Vérnyomásom alacsony,hízni nem híztam,180cm magas és 60kg vagyok.
Nyaki UH negatív.

Kérdésem a következő lenne:
Milyen irányban kellene a vizsgálódás hogy kiderüljön mi áll a szubklinikus pajzsmirigy-alulműködésem hátterében?Mert úgy vélem valami más baj okozhatja az emelkedett tsh-t.
Gondolok itt agyalapi mirigy-problémára,vagy más hormon-értékek vizsgálódására.

Köszönöm megtisztelő válaszát előre is!

P.Renata
Kedves Renáta!
Egy személyes találkozót ajánloka Budai allergia központban, s akkor mindent megbeszélünk és egy komplex dg-kus tervet és terápiát-
Várom személyes találkozást
Üdvözlettel
Dr Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus

Hírek

A háttérben álló betegségek is okozhatnak zsíranyagcsere-zavart

A háttérben álló betegségek is okozhatnak zsíranyagcsere-zavart

A vér kóros zsírszintje veszélyes állapot, már csak azért is, mert nem okoz tüneteket úgy, hogy a betegnek panaszt okozna, így sokáig rejtve maradhat. Legtöbben egy más okból készített laborvizsgálat kapcsán szembesülnek elsősorban a magas koleszterinszinttel és a magas trigliceridszinttel, amelyek kezelést igényelnek. Prof. Dr. Somogyi Anikó PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, diabetológus, belgyógyász, a zsíranyagcsere-zavarok specialistája arra hívta fel a figyelmet, hogy bár az életmód is jelentősen hozzájárul az emelkedhet magas vérzsír, azaz lipid szintekhez, vannak bizonyos betegségek, amelyek szintén kóros lipidértékekhez, ún. dyslipidaemiához vezethetnek.

 

További részletek
Válogatott fejezetek a klinikai endokrinológiából

Válogatott fejezetek a klinikai endokrinológiából

November harmadik szombatján rendkívül magas színvonalú szakmai napon vehettek részt mindazok, akik ellátogattak a Prima Medica Egészséghálózat és az Endokrinközpont eseményére, amelyen a szakma jelentős képviselői osztották meg tudásukat, tapasztalataikat fontos, érdekes témákban. 

További részletek
Így függ össze az adiponektin szint az elhízással, cukorbetegséggel

Így függ össze az adiponektin szint az elhízással, cukorbetegséggel

Az adiponektin egy olyan hormon, amely a zsírszövetben szabadul fel és amely befolyással van az inzulinérzékenységre és a gyulladásokra. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista arra hívja fel a figyelmet, hogy alacsony szintje olyan állapotokkal van összefüggésben, mint az elhízás, a 2-es típusú cukorbetegség és az érszűkület.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK