Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Kedves Doktor úr/hölgy! Azért írok önöknek, mert a kálváriám már 1 éve tart és a méregdrága vizsgálatokon kívül eddig semmire nem jutottak a nagy nevű magánklinikák. Versenysportolóként, napi 2 edzés, alacsony ch diéta mellett 1 év alatt 15 kg híztam, aminek látványosan a 3/3-a a régen kockás hasamra ment. Emellett a hajam fele kihullott, elvékonyodott, állandóan aludnék, nincs meg a kipihentség érzése, tavaly hónapokig hangulatingadozásom volt, a végtagjaim folyamatosan vizesednek, bőröm a napi4 liter folyadék ellenére is kiszárad, a körmemim papír vékonyságúak és a sérülés, karcolások is nagyon sok idő alatt gyógyulnak meg, hasi és melli szőr erősödés is előjön időnként. Voltam már nőgyógyásznál aki kizárta a PCOS-t, diabetológián azt mindták hibátlan az étrendem, sőt lehetne több a mennyiség (dehát így is hízom) ott csináltattam 3 pontos IR tesztet, aminek az eredménye alacsony glükóz és inzulin szintet mutatott (de azt mindták ez a sportolóknál normális) utána endokrinológus végképp tanácstalan lett és azt mondta csináltassak kortizol tesztet. Ott éjfélkor bekellett venni 2 db tablettát és 8:00 kor levették a vért; a kortizol eredményem: 37,2 nmol/l lett. Mivel már nem hiszek a jelenlegi orvosaimnak így fordulok önhöz, hogy megtudjam ez az érték jó vagy rossz? A leleten csak javasolt érték van: 118-331 ig nmol/lit. Illetve kintudna segíteni nekem hogy visszanyerjem a régi energikus énemet és régi alakom. Szíves segítségét előlre is köszönöm. Üdvözlettel: Zsófia
Kedves Zsófia!

A panaszai alapján látatlanban alul működő pajzsmirigy betegséget diagnosztizálnék Önnél. Megnézték a pajzsmirigyét? Erről nem írt semmit.
Legelőször labort javasolnék, TSH, fT3, fT4, aTPO értéket.
A kortizol tesztre jôl reagált a szervezete.
Fontos lenne még, hogy a menstruációs ciklusa rendezett-e, ill. nincs-e prolaktin hormon túlműködése.
Bízom benne, tudtam segīteni.

Üdvözlettel,
Polyák Annamária

Hírek

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

A pajzsmirigy optimális működéséhez elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű jód bevitele, különösen nyáron, amikor a fokozott izzadás miatt a szervezet több jódot veszíthet. A jódhiány pajzsmirigy alulműködéshez vezethet, míg a túlzott bevitel fokozhatja a pajzsmirigy gyulladását, túlműködését. A jódbevitel tehát fontos kérdés a pajzsmirigybetegeknek, azonban dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont – Prima Medica endokrinológusa, belgyógyász, egyetemi docens arra hívja fel a figyelmet, hogy a megfelelő mennyiség beállításához mindenképp orvossal kell konzultálni.

További részletek
Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Amikor egy nő azt veszi észre, hogy sötét szőrszálak nőttek a mellbimbója körül, az állán, a bajusz területén, meglehetősen kellemetlennek találhatja azt, hiszen ezek klasszikusan férfias megjelenésre utalnak. Azonban mielőtt bárki úgy gondolná, elég csak kitépkedni a zavaró szőrszálakat, érdemes utánajárni, mi okozhatja ezt a jelenséget. Dr. Borus Hajnal, az Endokrinközpont – Prima Medica belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus beszélt a lehetséges okokról.

További részletek
Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK