Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő!

Három évvel ezelőtt a háziorvos pajzsmirigy alul működést diagnosztizált nála, az L-Thyroxin 100-ast szedem, rendszeresen járok vérvételre, a labor eredményeim az orvosom szerint jók, de a panaszaim nem szűntek meg.
Tavaly ősszel az endokrinológus nem tipikus Hasimoto Thyroiditist diagnosztizált nálam.
Azt mondta nagy dózisban szedjek szelént, amikor gyulladásban van a pajzsmirigyem.

A legutóbbi értékeim:
TPO: 0,1
sTSH: 0,524
fT4: 18
fT3: 4,5

A tüneteim amik megmaradtak: hajhullás, túlsúly, koncentrációs nehézségek, szem környéki ödéma, barnás foltok a lábszáron és a lábfejen, melyek néha eltűnnek, néha megerősödnek, a körmeim anyagcsere rendellenessége, függőlegesen töredeznek, hasadoznak, Vitilogo a bőrömön.
A hasi puffadásom és az emésztési nehézségeim azóta megszűntek mióta tej és cukor mentes diétát tartok, természetesen nem fogyasztok szóját, és semmiféle élelmiszert amiben szója található.

Édesanyámnak sokízületi gyulladása van, az öcsémnek Colitise.

Szeretném személyesen felkeresni Önt, milyen vizsgálati eredményeket vigyek magammal?

Köszönettel:
Pék Katalin

Kedves Katalin!

Köszönöm a bizalmát, amivel megkeresett.
A D vitamin szint és az inzulin anyagcseréről , valamint a mellékveséről kellene még véreredmény, összegezve: D vitamin, kortizol, DHEAS, Vércukor terheléssel együtt inzulin anyagcsere vizsgálat( 0 perce, majd a 75 gramm glukóz elfogyasztása után 60. és a 120. percben a vérminták cukorra és inzulinra történő meghatározása.)

ezen eredményekkel szívesen fogadom

Üdvözlettel
Bérczy drnő

Hírek

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

A pajzsmirigy optimális működéséhez elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű jód bevitele, különösen nyáron, amikor a fokozott izzadás miatt a szervezet több jódot veszíthet. A jódhiány pajzsmirigy alulműködéshez vezethet, míg a túlzott bevitel fokozhatja a pajzsmirigy gyulladását, túlműködését. A jódbevitel tehát fontos kérdés a pajzsmirigybetegeknek, azonban dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont – Prima Medica endokrinológusa, belgyógyász, egyetemi docens arra hívja fel a figyelmet, hogy a megfelelő mennyiség beállításához mindenképp orvossal kell konzultálni.

További részletek
Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Amikor egy nő azt veszi észre, hogy sötét szőrszálak nőttek a mellbimbója körül, az állán, a bajusz területén, meglehetősen kellemetlennek találhatja azt, hiszen ezek klasszikusan férfias megjelenésre utalnak. Azonban mielőtt bárki úgy gondolná, elég csak kitépkedni a zavaró szőrszálakat, érdemes utánajárni, mi okozhatja ezt a jelenséget. Dr. Borus Hajnal, az Endokrinközpont – Prima Medica belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus beszélt a lehetséges okokról.

További részletek
Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK