Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő (Doktor Úr)!

44 éves nő vagyok.
A párommal babát szeretnénk.
Egy éves saját próbálkozás után lombik programban vettünk részt.
Az előzetes vizsgálatok során kiderült, hogy inzulin rezisztenciám van.
Amire az endokrinológus Merckformin 850 mg-ot (reggel 1, este fél),
és L-Thyroxin Henning-et írt fel.
A gyógyszerek szedése után az értékeim jók lettek, így részt vehettünk egy lombikos kezelésen.
Sajnos a beültetett embriók nem tapadtak meg.

A lombik előtt 3. napi hormom vizsgálatot is végeztek.
Értékek:
FSH: 7.33 mlU/ml (2 - 10)
LH: 5.11 mlU/ml (0 - 14)
E2: 90.26 pmol/l (110 - 440)
PROL: 488.40 mlU/ml (102 - 496)

Két kérdésem volna:
1) A prolaktin szintem ugyan a határon belül van, de esetleg nem okozhat az problémát, hogy a felső határhoz közeli az értéke? Arra is gondoltam, hogy a kissé emelkedett értéket nem-e a cavernómám okozza. A cavernóma epilepsziát okozott serdülő korban. Azóta nem volt rohamom, Lamolep-et szedek rá.

2) Interneten a 40 év felletti teherbeesés témája után kutatva azt találtam, hogy DHEA szedése javíthatja az esélyeket. Cikkekben lehet arról olvasni, hogy IVF központokban is alkalmazzák. Viszont nem tartom ezeket az információkat ahhoz elegendőnek, hogy egy a hormonháztartásra hatni képes szert elkezdjek magamtól szedni.
A kérdésem az volna, hogy az egyébként nálunk étrendkiegészítőként kapható DHEA szedhető-e napi 3x25 mg dózisban, vagy ismertek olyan kockázatok, amelyek miatt a szedése ellenjavalt. Továbbá az is kérdéses, hogy a szedését nem személyreszabottan, a hormonszintek ismeretében és azokat kontrollálva lehet-e folytatni.

Válaszát előre is köszönve,
Nóra
Tisztelt Nóra!
Köszönjük levelét.

Levele alapján azt javaslom, jöjjön el rendelésünkre,s panaszaira megkapja válaszait, hiszem elég sokrétű problémát vetett fel, amelyre egy személyes konzultáció során bővebb információval tudunk szolgálni. Szakembereink listáját honlapunkon megtalálja, online bejelentkezésnél kérhet konkrét orvost,kihez szeretne jönni, illetve tudunk Önnek segíteni,hogy kit ajánlunk ez ügyben.

Ezen az e-mail címen online bejelentkezhet: [email protected]

Üdvözlettel,
Hegedűs Hajnalka
asszisztens

Endokrinközpont
1024 Budapest, Lövőház u. 1-5

Hírek

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

A pajzsmirigy optimális működéséhez elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű jód bevitele, különösen nyáron, amikor a fokozott izzadás miatt a szervezet több jódot veszíthet. A jódhiány pajzsmirigy alulműködéshez vezethet, míg a túlzott bevitel fokozhatja a pajzsmirigy gyulladását, túlműködését. A jódbevitel tehát fontos kérdés a pajzsmirigybetegeknek, azonban dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont – Prima Medica endokrinológusa, belgyógyász, egyetemi docens arra hívja fel a figyelmet, hogy a megfelelő mennyiség beállításához mindenképp orvossal kell konzultálni.

További részletek
Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Amikor egy nő azt veszi észre, hogy sötét szőrszálak nőttek a mellbimbója körül, az állán, a bajusz területén, meglehetősen kellemetlennek találhatja azt, hiszen ezek klasszikusan férfias megjelenésre utalnak. Azonban mielőtt bárki úgy gondolná, elég csak kitépkedni a zavaró szőrszálakat, érdemes utánajárni, mi okozhatja ezt a jelenséget. Dr. Borus Hajnal, az Endokrinközpont – Prima Medica belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus beszélt a lehetséges okokról.

További részletek
Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK