Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Bérczy Doktornő!
37 éves vagyok, 2 gyermekem van, egy 6 és egy 2 és fél éves. Mindkét gyermekemmel könnyen és gyorsan estem teherbe és a várandósságom is komplikációmentes volt.
1 évvel ezelőtt gondoltunk rá, hogy szeretnénk még egy babát. Októberben terhes is lettem de sajnos a petezsák üres volt, a terhességet műszeresen be kellett fejezni. Lelkileg nagyon megviselt.
Február végén elmentem egy talpreflexológushoz, hetente 1x jártam hozzá. Cickafarkfű és Palástfű teát javasolt és Aloe Verát. Javasolta, hogy végeztessek egy pajzsmirigyvizsgálatot és egy sárgatesthormon vizsgálatot is. Májusra a méhnykh-m nagyon szép lett és a petesejtek is megfelelőek voltak.
A májusi ciklusban csináltattam egy hormon-profil vizsgálatot.
A ciklus 3. napján végzett vizsgálat eredménye:

WBC: 7.87 G/L
NEU%: 61.5 %
LYM%: 29.1 %
EO%: 2.0 %
BAS%: 0.3 %
RBC: 4.40 T/L
HGB: 122 g/L
HCT: 0.37 l/l
MCV: 83.9 fL
MCH: 27.6 pg
MCHC: 329 g/L
RDW-CV: 13.2 %
PLT: 321 G/L
MPV: 8.7 fL
Mon%: 5.30 %
PDW: 0.5 fL
PCT: 0.28 %
NEU#: 4.82 G/L
LYM#: 2.28 G/L
MON#: 0.42 G/L
EO#: 0.16 G/L
BAS#: 0.02 G/L
LUC%: 1.80 %
Vc: 5.2 mmol/L
TSH: 4.8960 ulU/mL
Ösztradiol: 35 pg/mL
Progesteron: 0.2 ng/mL
Prolactin: 6.0 ng/mL
FSH: 9.8 mU/mL
LH: 2.2 mU/mL

A ciklus 22. napján végzett Progesteron vizsgálat eredménye:

11.6 ng/mL

Mire ez az eredmény kiderült kb. 1 hetes terhes lehettem. Az orvosom azonnal Utrogestran-t írt fel. Július 4-én végre megláttuk a babát, volt szívverése.
Sajnos nem sokáig élhetett mert a július 25-i ultrahangon szívhang nem volt detektálható.
Túl vagyok a 2. műszeres befejezésen is.

Még egyszer megpróbáljuk, de mindenképpen sokkal nagyobb körültekintéssel. Úgy érzem hormonálisan el vagyok csúszva. Éjjelente izzadok nagyon, a hajam is hullik, van rajtam súlyfelesleg is ami nem nagyon megy le.
Szeretném a tanácsát kérni, hogy milyen vizsgálatokat kellene elvégeztetnem és, hogy Ön szerint vissza lehet-e állítani a hormonokat úgy, hogy mindenféle felesleges izgulás nélkül ki tudjak hordani még egy babát!
Válaszát előre is köszönöm:
Niki

A TSH Ft3, Ft4, anti TPo és inzulin rezisztencia vizsgálatelvégzése javasolt.
Személyes konzultációval szívesen segítek.
van jó megoldás
Bérczy drnő

Hírek

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

A pajzsmirigy optimális működéséhez elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű jód bevitele, különösen nyáron, amikor a fokozott izzadás miatt a szervezet több jódot veszíthet. A jódhiány pajzsmirigy alulműködéshez vezethet, míg a túlzott bevitel fokozhatja a pajzsmirigy gyulladását, túlműködését. A jódbevitel tehát fontos kérdés a pajzsmirigybetegeknek, azonban dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont – Prima Medica endokrinológusa, belgyógyász, egyetemi docens arra hívja fel a figyelmet, hogy a megfelelő mennyiség beállításához mindenképp orvossal kell konzultálni.

További részletek
Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Amikor egy nő azt veszi észre, hogy sötét szőrszálak nőttek a mellbimbója körül, az állán, a bajusz területén, meglehetősen kellemetlennek találhatja azt, hiszen ezek klasszikusan férfias megjelenésre utalnak. Azonban mielőtt bárki úgy gondolná, elég csak kitépkedni a zavaró szőrszálakat, érdemes utánajárni, mi okozhatja ezt a jelenséget. Dr. Borus Hajnal, az Endokrinközpont – Prima Medica belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus beszélt a lehetséges okokról.

További részletek
Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK