Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő/úr!
22 éves vagyok,a problémám 12 éves korom körül kezdődött,amikor megjött az első menstruációm,és elkezdtem erősen szőrösödni,hason,háton,mellbimbó körül,arcon is megjelentek a zavaró szőrszálak.Pár év múlva fordultam csak nőgyógyászhoz majd endokrinológushoz ezzel a problémával.A tesztoszteron 2,79 nmol/l volt,a többi hormont rendben találták.DIENILLE fogamzásgátlót írtak fel,de fél év után abbahagytam a szedését a mellékhatásai miatt( candidiasis vulvovagiitis,rossz közérzet).Vizsgálatok alapján az endokrinológus kizárta a PCOS-t,hyperinsulinaemiát.
Diagnózis valamint epikrízis:Egyéb petefészek működészavar;Hyperandrogenismus(részben ovarialis,részben valószínű mellékvese eredetű).Fél éves szünet után JANGEE-t kezdtem el szedni,amit 1,5 évig szedtem,de ezt is abba kellett hagynom állandó candida fertőzés miatt,nőgyógyász javaslatára.Pár hónapos szünet után CYPROMIX-et kezdtem el szedni.Szőrzetem csökkent,a bőröm is sokkal szebb lett tőle,nőgyógyászati fertőzésem nem volt,szinte semmilyen mellékhatását nem tapasztaltam.3 hónapos szedést követően Tesztoszteron: 1,060 nmol/l;DHEA: 9,51umol/l. Azonban 1 év szedés után abbahagytam a magas hormontartalma miatt(ez a fogamzásgátló köztudottan növeli a trombózis kialakulásának esélyét).Bár az endokrinológus azt mondta,hogy szerinte nyugodtan szedhetem tovább is mint 1 év,engem aggaszt az a néhány halálos eset,akik Cypromix szedése miatt haltak meg.Ez év márciusa óta újból Jangee-t szedek,de mivel ez alacsonyabb hormontartalmú a problémáim újra felerősödtek(szőrösödés,és az aknés,zsíros bőr).
Testsúlyom,vérnyomásom,vércukorszintem rendben van,pajzsmirigy problémáim nincsenek.
Két kérdésem lenne,az egyik hogy Ön szerint milyen irányban lenne érdemes még tovább vizsgálódni,hogy kiderüljön mi a pontos oka a szőrösödésnek?A másik kérdésem pedig,hogy Ön mit gondol a CYPROMIX fogamzásgátlóról,lehet biztonsággal tovább is szedni mint 1 év?Mire érdemes odafigyelni a szedése mellett?

Előre is köszönöm a válaszát!

Üdvözlettel:
Németh Alexandra
Kedves Alexandra!
Én pcos irányában vizsgálnám Önt.
Inzulin rezisztenciát is mérnék
Alternatív kezelésként metformin jöhet szóba.

Koppány Viktória dr.

Hírek

Mindent a TSH-ról: mennyi a normál érték, mi befolyásolja?

Mindent a TSH-ról: mennyi a normál érték, mi befolyásolja?

Amikor valaki képet szeretne kapni pajzsmirigye működéséről, az első körben a TSH szintjét ellenőrizteti egy egyszerű laborvizsgálattal. De mi is pontosan a TSH, mennyi a normál értéke, mi befolyásolja azt és milyen további vizsgálatokra lehet szükség a pontos diagnosztizáláshoz? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont – Prima Medica belgyógyásza, endokrinológus, egyetemi docens adta meg a legfontosabb válaszokat.

További részletek
Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

A pajzsmirigy optimális működéséhez elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű jód bevitele, különösen nyáron, amikor a fokozott izzadás miatt a szervezet több jódot veszíthet. A jódhiány pajzsmirigy alulműködéshez vezethet, míg a túlzott bevitel fokozhatja a pajzsmirigy gyulladását, túlműködését. A jódbevitel tehát fontos kérdés a pajzsmirigybetegeknek, azonban dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont – Prima Medica endokrinológusa, belgyógyász, egyetemi docens arra hívja fel a figyelmet, hogy a megfelelő mennyiség beállításához mindenképp orvossal kell konzultálni.

További részletek
Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Amikor egy nő azt veszi észre, hogy sötét szőrszálak nőttek a mellbimbója körül, az állán, a bajusz területén, meglehetősen kellemetlennek találhatja azt, hiszen ezek klasszikusan férfias megjelenésre utalnak. Azonban mielőtt bárki úgy gondolná, elég csak kitépkedni a zavaró szőrszálakat, érdemes utánajárni, mi okozhatja ezt a jelenséget. Dr. Borus Hajnal, az Endokrinközpont – Prima Medica belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus beszélt a lehetséges okokról.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK