Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő!/ Doktor Úr!

Szeretném a segítségét/véleményét kérni!
Kb 10éve küzdök meddőségi problémával. Nagy vonalakban a történtek: 2év védekezés nélküli házasélet után fordultunk a férjemmel meddőségi klinikához, ekkor 100 kg fölött volt a súlyom. ( megelőzően 1 év alatt kb 50kg-t híztam - szerintem a fogamzásgátlótól- ).
A vizsgálatokból kiderült, hogy

-PCO-m van ( egyik nőgyógyász szerint igen, más szerint nem )
-egyik petevezetőm el van záródva
-enyhe inzulinrezisztenciám van , erre Merkformin-t kaptam.
- szúrtam a hormonokat , de sajnos nem lett peteérésem.

A lombikig családi okok miatt nem jutottunk el.
Jelenleg 4 éve új kapcsolatban élek és szeretnénk kisbabát.

Tavaly év végén kb 1,5 hónapig erősen véreztem, emiatt egészségügyi küretet kellett elvégezni.
szövettan:
Cervicitis chronica
Polypus endometrialis
Jan-ban kontrollon a nőgyógyász kért labort:

Progeszteron: 0,54 ng/ml
prolactin: 8,1 ng/ml
TSH: 2,21
Tesztoszteron: 54,13
FSH: 5,9
LH: 4,84
Estradiol: 44

vércukor éhomi: 5,5
60' vércukor: 10,8
120' vércukor: 7,3

inzulin éhomi: 54,8
60' inzulin: 300 fölött
120' inzulin: 300 fölött
Szeretném megkérdezni, hogy ezek alapján van-e inzulinrezisztenciám?
Mi legyen a következő lépés? PCO-ra ultrahang nélkül lehet következtetni ezekből?
Tüneteim még:
-nagyon nagy mértékű elhízás ( kb 130 kg a súlyom )
-hasra való hízás
- rendszertelen menstruáció
-szőrnövekedés több területen
- hajhullás, “férfias” kopaszodás
-édességvágy

A problémám az, hogy ma voltam endokrinológusnál ezekkel az eredményekkel és szerinte nem kell gyógyszert szednem, csak keményen diétáznom és mozognom. Valamint, hogy ezek a kiugró terheléses inzulinértékek, amik már nem is mérhetőek, az csak amiatt van, mert el vagyok hízva, a vércukor rendben. Nem szeretném megkérdőjelezni, de elbizonytalanodtam, mert azt olvastam, hogy kezdődő inzulinrezisztenciánál még rendben lehet a vércukor, de a nagyon magas inzulinértékből már lehet rá következtetni.

Emiatt kérném a véleményét!

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségét!
Üdvözlettel,
“MirKo83”
Kedves MirKo!

Az OGTT során a 60.percben mért 10,8 mmol/L-es vércukor érték alapján csökkent glükóz toleranciája van, ami a cukorbetegség "előszobája". A Merckformin szedését mindenképpen javasolnám, emellett étrendi tanácsadásra és mozgás terápiára is szükség lenne.
A PCO diagnózisának felállításához a klinikai tünetek mellett szükséges egy friss vaginalis UH a petefészkek anatómiai állapotának felméréséhez, a hormon eredményei önmagukban nem utalnak PCO-ra.

Tisztelettel,
Dr.Polyák Annamária

Hírek

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

A pajzsmirigy optimális működéséhez elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű jód bevitele, különösen nyáron, amikor a fokozott izzadás miatt a szervezet több jódot veszíthet. A jódhiány pajzsmirigy alulműködéshez vezethet, míg a túlzott bevitel fokozhatja a pajzsmirigy gyulladását, túlműködését. A jódbevitel tehát fontos kérdés a pajzsmirigybetegeknek, azonban dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont – Prima Medica endokrinológusa, belgyógyász, egyetemi docens arra hívja fel a figyelmet, hogy a megfelelő mennyiség beállításához mindenképp orvossal kell konzultálni.

További részletek
Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Amikor egy nő azt veszi észre, hogy sötét szőrszálak nőttek a mellbimbója körül, az állán, a bajusz területén, meglehetősen kellemetlennek találhatja azt, hiszen ezek klasszikusan férfias megjelenésre utalnak. Azonban mielőtt bárki úgy gondolná, elég csak kitépkedni a zavaró szőrszálakat, érdemes utánajárni, mi okozhatja ezt a jelenséget. Dr. Borus Hajnal, az Endokrinközpont – Prima Medica belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus beszélt a lehetséges okokról.

További részletek
Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK