Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor úr/nő!
Pajzsmirigy izotópos vizsgálatom eredménye a következő:
Kissé megnagyobbodott, szimmetrikus pm ábrázolódik, amely középvonalban helyezkedik el. Alsó széle eléri a jugulum vonalát. A lebenyek aktivitás-eloszlása egyenletes, az isthmus kiszélesedett. A bal lebeny kp. harmadában laterálisan egy kb 0,5 cm-es csökkent aktivitású terület ábrázolódott. Vélemény: Hideg göb a bal lebenyben. MIBI pm-szcintigráfia javasolt.A Tsh, T3,T4, Anti-Tpo stb értékek referenciatartományban vannak. A TSH érték tartományon belül van ugyan évek óta de 1 alatt (0,34 körül), ezt mindig ráírják a belgyógyászaton a leletemre, a többi hormon teljesen jó. Mindemellett inzulinrezisztenciám van melyről két és fél éve tudok. Gyógyszert idén júliusban írtak fel ( 500mg Meforalt kell szednem este) a belgyógyászaton, mert hiába a diéta és a mozgás a túlsúlyom mégis megmaradt. Igazából annyira kövér nem vagyok, hanem a hasfelnövés az ami igazából feltűnő. Meforal mellett sem fogyok. Hónapok óta iszonyat fáradékonyságot, feledékenységet, hangulatingadozást éreztem emiatt mentem vissza kontrollvizsgálatra akkor kaptam a gyógyszert. Beutalót kértem nyaki ultrahangra a háziorvosomtól mert a belgyógyászaton a doktornő sosem kérte, ennek eredményével mentem vissza hozzá és akkor küldött el izotópos vizsgálatra. Szeretném tudni hogy miért van szükség Mibi vizsgálatra? A másik amit nem értek hogy a nyaki ultrahangon a jobb lebenyemen találtak göböt, az izotopos vizsgálaton már a balon. Köszönettel: Eszter
Kedves Betegünk!

Meglehetősen szerteágazó problémákkal tetszett jelentkezni. Nehéz a feladatom, mert a leletek nincsenek a kezemben, így csak az Ön által leírtakra tudok hagyatkozni.
-A bal lebenyben leírt hideg göb szúrásos mintavétellel történő elemzése lenne indokolt.
-Nem látom tisztán, miért javasolták a MIBI szcintigráfiát.
-Úgy látom, a TSH kissé alacsonyabb. Nem tudom, hogy az azt végző laboratóriumban mi a normál érték alsó határa.
-A Meforalt inzulin rezisztenciában használják, de a gyógyszer nem fogyókúrára való.
-A túlsúlyt tartós, napi 1500 kalória tartalmú diétával lehet csökkenteni. Ezt pontosan be kell tartani, és az első eredmények csak 2-3 hónap után jelentkeznek.
-A fáradékonyság, feledékenység, hangulat zavar számos okból lehet. Kialakulásukban a stressz is szerepet játszhat.
-Nem tudom, mit ír pontosan az ultrahang. Ha jobb oldalon is van göb, azt is tanácsos megszúrni.
Az izotóp vizsgálat és az ultrahang két különböző eljárás. Vannak olyan göbök, melyek az egyiken, és olyanok, amelyek a másik alkalmával válnak láthatóvá.

Remélem, tudtam segíteni. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy egy endokrinológussal való személyes találkozás tanácsos lenne.

Üdvözlettel, jobbulást és békés karácsonyt kívánva: Dr. Békési Gábor

Hírek

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.

További részletek
Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK