Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő!
Jelenleg 7 hetes várandós vagyok. 2013 szültem egy kisfiút, mely után Hashimoto-thyreoiditis betegséget diagnosztizáltak nálam. A 94-es TSH-t 125-ös Letrox szedése mellett tudtuk lecsökkenteni 2-es értékre.
2015. januárban 11 hetes várandóságom során megállt a magzat szívverése. Akkor az endokrinológus csak a TSH-t nézte a terhesség 8. hetében. Akkor ez az érték 2.6 volt, amire azt mondta, hogy rendben van, nem kell emelnem az adagot.
Tekintettel a missed ab-ra most kicsit erőszakosabb voltam és kértem, hogy előbb nézzük meg a TSH-t, illetve fT3-at, fT4-et is nézzük meg. Az eredmény a következő:

Panasz Vérvételre érkezett. 6 hetes gravida. 125 ug. Letroxot szed.
Status Laboratóriumi MV: 2015.12.03
Pajzsmirigy hormon eredmény
TSH: 3,20 mU/l ( ref.t.: 0,27-3,8)
fT4: 14,9 pmol/l ( ref.t.: 10,6-19,4)
fT3: 3,95 pmol/l
a-TPO: > 1000 IU/ml
a-TG: 33,8 pmol/l
Testsúly 104 kg
Diagnosis
1 krónikus betegség E0390 Hypothyreosis, k.m.n.
Vélemény Ellenanyag értékei alapbetegségének megfelelnek.
TSH normális.
Várandósságra tekintettel Letrox adag emelését javaslom napi 137, ug-ra (egyik nap 125, másik nap 150 ug, felváltva).
TSH, FT4 kontroll 8 hét múlva esedékes.

A kérdéseim a következők lennének:
Az a-TPO és a TSH kivételével jók ezek az értékek?
Ön szerint elég ennyivel emelni az adagot? (felmerült bennem, hogy minden nap 150-t szedek)
Elegendő 8 hét múlva (akkor 14 hetes várandós leszek) ellenőrizni a hormonokat?
Nem jelent gondot, hogy a Letroxot és az Euthyroxot felváltva szedem? (Letrox 150 ug hiánytermék)
Ez a magas a-TPO veszélyezteti a magzat szellemi és fizikai fejlődését, ha igen milyen mértékben? Mire lehet számítani?

Kérem segítsen, mert nem szeretném elveszíteni ezt a babát is ! Köszönettel: Micsinai-Nagy Nikoletta
Kedves Nikoletta!
Egyetértek az endokrinológus döntésével, megfelelőnek tartom az adagemelést és a kontroll időpontot is. A felváltva szedett készítmény sem gond.

dr.Koppány Viktória

Hírek

Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Amikor egy nő azt veszi észre, hogy sötét szőrszálak nőttek a mellbimbója körül, az állán, a bajusz területén, meglehetősen kellemetlennek találhatja azt, hiszen ezek klasszikusan férfias megjelenésre utalnak. Azonban mielőtt bárki úgy gondolná, elég csak kitépkedni a zavaró szőrszálakat, érdemes utánajárni, mi okozhatja ezt a jelenséget. Dr. Borus Hajnal, az Endokrinközpont – Prima Medica belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus beszélt a lehetséges okokról.

További részletek
Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.

További részletek
Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK