Budapest, II. ker., Lövőház u. 1-5., I Budapest, I. ker., Ostrom u. 16., I E-mail: info@endokrinkozpont.hu, Skype: endokrinkozpont

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónkat

Kérdés

Tisztelt Doktor Úr !
18 éve van probléma a pajzsmirigyemmel, melyre orvosi utasítás szerint L -thyroxint szedek. Tavaly nyár elején kezdődtek rosszullétek, hőhullám, magasabb vérnyomás, hasmenés, álmatlanság. Ennek okán csökkentették a thyroxin mennyiséget, többféle vizsgálatot írtak elő. UH - kimutatott egy 11 mm-es göböt, szövetmintát vettek, de nem tudtak értékelhető eredményt adni. A gyógyszer csökkentése után normalizálódott a hasmenés és a vérnyomás is, de megmaradt egy olyanszerű fejfájás ... inkább zsibbadásféle ami olykor jelentkezik ha magas a vérnyomása valakinek, és a hőhullám is jelentkezik. A helyi belgyógyász gasztroenterológiára utalt, kérdezném, hogy milyen okot feltételezhet, mert ezt nem mondta meg. Aztán kérdezném még tisztelettel, hogy mi lehet az oka, hogy a rosszullét szerű fejfájást és hőhullámot mi más okozhatja még a gyógyszer túladagolásán kívül. Sokáig L-Thyroxint szedtem, aztán egy ideje a gyógyzertárban Letroxot adnak mondván, hogy ugyanaz a hatóanyaga. Nem lehet-e, hogy a hatóanyag ugyanaz, de más az összetevője a két gyógyszernek és ez okozza a problémát?
Köszönettel és Tisztelettel
Matécz Istvánné

Válasz

Kedves Matécz Istvánné!

A levélben nem szerepelnek a laboratóriumi eredményei, amelyek alapján eldönthető lenne, hogy a panaszait pajzsmirigy túlműködés okozta-e. Valószínűleg igen, mert a gyógyszer adagjának csökkentésével jobban érezte magát. A 11 mm-es pajzsmirigy göb ultrahang vezérelt aspirációs cytológiai vizsgálata javasolt, sikertelenség esetén meg kell ismételni. Az életkoráról nincs információm, a hőhullám lehet hormonális eredetű, de egyéb belgyógyászati betegség is okozhat ilyen tünetet. Nem gondolnám, hogy Letrox okozza a fejfájását, de nem látok kizáró okot arra, hogy ismét L-Thyroxint szedjen.
Amennyiben a legutóbbi laboratóriumi vizsgálata során normál tartományon belüli TSH és fT4 értéke van, a fejfájás hátterében egyéb belgyógyászati ill. neurológiai okot kell keresni, nem a pajzsmirigy túlműködést. Ugyanez vonatkozik a hasmenéses panaszaira is.

Üdvözlettel,
Dr.Polyák Annamária

Munkatársaink
Hírek
Gyógynövények is segíthetnek a pajzsmirigyzavarok terápiájában

Gyógynövények is segíthetnek a pajzsmirigyzavarok terápiájában

A pajzsmirigyzavarokat az esetek többségében gyógyszeres úton kezelik, melyet a betegnek általában élete végéig alkalmaznia kell. Viszont a terápiát remekül kiegészíthetik bizonyos gyógynövények is, amik segítségével hamarabb jobb közérzet érhető el, ráadásul a gyógyszer dózisát is csökkenthetik. Dr. Bérczy Judit, a Budai Endokrinközpont holisztikus szemléletű endokrinológus főorvosa ezek közül emelt ki párat. 

további részletek »
Hormonzavar miatt is izzadhat éjszakánként

Hormonzavar miatt is izzadhat éjszakánként

Ahhoz, hogy napközben frissek és nem utolsósorban egészségesek legyünk, elengedhetetlen az éjszakai nyugodt, pihentető alvás. Amennyiben ezt valami hátráltatja, úgy nemcsak a folyamatos fáradtsággal kell számolni, hanem megnő számos betegség és kóros állapot kialakulásának valószínűsége. Ilyen hátráltató tényező lehet például az éjszakai izzadás, mely a kánikula mellett gyakran hormonzavar számlájára írható. Dr. Skurdenka Beatrix, a Budai Endokrinközpont endokrinológusa elmondta, milyen endokrin problémák okozhatják a panaszt.

további részletek »

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

Copyright 2012 © Prima Medica Egészségközpontok. Minden jog fenntartva

Desigbed by www.free-dimension.hu • Developed by www.sulczr.hu

Az oldalon feltüntetett árak az ÁFÁ-t tartalmazzák!