Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!
42 éves vagyok, 3 éve kezdődtek menstruációs zavaraim, évente kb. háromszor-négyszer jelentkezik funkcionális petefészekciszta az egyik petefészkemben, ami szinte állandó kisebb-nagyobb mennyiségű vérzést okoz. A nőgyógyász a panaszaimat premenopauzának tulajdonította.
Mivel jelenlegi petefészekcisztám szeptember óta nem múlik, elvégeztettem néhány vizsgálatot.
TSH 3,31
szabad T4 14,33
szabad T3 3,76
ANTI-TPO 34
ANTI-TG 126
A magas ANTI-TG érték miatt pajzsmirigyultrahangot kértem, melynek eredménye: mérsékelt fokú thyreoiditisre utaló kép.Mindkét lebeny szabályos nagyságú. Mindkét lebenyben több, 5-7 mm-es szabálytalan alakú echoszegény terület látható.
(Prolaktin 136 mIU/l, Kortizol 230 nmol/l)
A GOT értéke: 127 U/l a GPT pedig 155 U/l, a többi májfunkció és vérkép érték, süllyedés, CRP rendben van.
Abban kérném a segítségét, hogy fenti májfunkciós eltéréseket okozhatja-e a pajzsmirigyprobléma? (Elég sok étrendkiegészítőt szedtem az utóbbi 1 hónapban a petefészekciszta miatt (pl.indol 3 karbinolt is), a gyártó szerint ez is okozhat májenzim emelkedést.)
2 hét múlva kaptam időpontot endokrinológiai vizsgálatra, addig várhatok-e fenti eredmények tudatában?

Segítségét nagyon köszönöm! Üdvözlettel, Márta
Kedves Betegünk!

A májfunkciós eltérések nem hozhatók összefüggésbe pajzsmirigy működésével annál is inkább, mert a pajzsmirigy hormon értékek a normál tartományba esnek. Részletes kivizsgálás indokolt a máj leletek miatt. Keressen fel egy hepatológus kollégát! A Semmelweis Egyetem II. sz. Belklinikáján is van erre lehetőség. Dr. Lengyel Gabriella és Dr. Werling Klára ezen a területen dolgoznak. Központi telefon szám: 06 1 459 1500. Mellék: 55541.
Két hétig nyugodtan várhat, amíg az endokrinológusnál sorra kerül. Vele megbeszélheti problémáit.

Üdvözlettel: Dr. Békési Gábor

Hírek

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

A pajzsmirigy optimális működéséhez elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű jód bevitele, különösen nyáron, amikor a fokozott izzadás miatt a szervezet több jódot veszíthet. A jódhiány pajzsmirigy alulműködéshez vezethet, míg a túlzott bevitel fokozhatja a pajzsmirigy gyulladását, túlműködését. A jódbevitel tehát fontos kérdés a pajzsmirigybetegeknek, azonban dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont – Prima Medica endokrinológusa, belgyógyász, egyetemi docens arra hívja fel a figyelmet, hogy a megfelelő mennyiség beállításához mindenképp orvossal kell konzultálni.

További részletek
Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Amikor egy nő azt veszi észre, hogy sötét szőrszálak nőttek a mellbimbója körül, az állán, a bajusz területén, meglehetősen kellemetlennek találhatja azt, hiszen ezek klasszikusan férfias megjelenésre utalnak. Azonban mielőtt bárki úgy gondolná, elég csak kitépkedni a zavaró szőrszálakat, érdemes utánajárni, mi okozhatja ezt a jelenséget. Dr. Borus Hajnal, az Endokrinközpont – Prima Medica belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus beszélt a lehetséges okokról.

További részletek
Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK