Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt doktor Nő/Ur
Egy elkeseredett édesanya vagyok,aki az Önök szakmai segítségét kéri. A fiam 26 éves.kb 8-10 éve kezdődtek panaszai melyek nagyon ritkán de tipikus tünetekkel ismétlődtek.Legtöbbször étkezést követően de gyakran e nélkül kezdett el fájni a hasa mely köldök körüli ,a fájdalom intenzitása a jobb bordaív alatt a leg erősebb. Folyamatosan folytak a vizsgálatok:Labor,Gyomortükrözés,étel intolerancia vizsgálat,allergia vizsgálat,hasi UH vizsg.A vizsgálatok nem a fájdalom akut szakaszában történtek.Az összes vizsg.negatív eredménnyel zárult.
A fájdalom gyógyszerre eddig nem reagált /Algopyrin,Görcsoldó,laktaz enzim,Dicetel/ Pár alkalommal végigjárta ugyan ezeket a vizsgálatokat de mivel minden esetben teljesen negatív eredménnyel zárult mindenki tanácstalan. Volt aki azt modta vsz psychés eredetű.Az elmult időszakban a fájdalom egyre gyakrabban jelentkezik,ekkor kicsit puffad,száj íze kellemetlen széklet színe állaga változatlan.A tünetek abban az esetben rövidíthetőek le ha a fájdalmas időszakban /ami lehet akár 2-3 nap is/ nem eszik és már nem is iszik.Nem tudom hová menjünk,milyen vizsgálat maradhatott el? vagy el kell fogadnunk? ezek a tünetek havonta legalább 1x
2x jelentkeznek és egyre tovább tartanak. Ezeken a napokon nem eszik-nem iszik és így élli az életét.
Tisztelt Márkusné Hollósi Gyöngyi!

Ne nyugodjon bele ebbe az állapotba, véleményem szerint szükséges lenne felkeresni egy belgyógyász szakorvost, esetleg allergológust.
Üdvözlettel:Nagy Anett

Hírek

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.

További részletek
Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK