Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Bérczy drnő!

39 éves nő vagyok.Közel 1,5 éve derült ki a göbös pajzsmirigybetegségem. Egy komoly mandulagyulladás alkalmával, megdagadt a nyakam és komoly nyelési panaszaim voltak. Az háziorvos ultrahangra és laborba küldött.
Eredmény : TSH: 1,520 IU/ml,T3: 4,02 pM/l, T4: 14,3 pM/l Uh: 27x18x45 mm (11,6 m3) jobb lebeny benne 32x16x24 mm folyadékot tartalmazó göb. 44x30x60mm (42 cm3) bal lebeny, durva inhomogén szerkezet mellett, echodúsabb és echoszegényebb életlen konturú területek. Jobb oldalihoz hasonló pm szerkezet 1-2 mm vastagságban a periférián különíthető el. Az istmus 8mm vastagságú és a lebenyekkel megegyező szerkezetű göbök töltik ki nagy részét.
Ezek után endokrinológiai szakrendelésen Izotóp vizsgálatra küldtek.
Eredménye: Kp fokban megnagyobbodott lebenyek. Jobb lebeny szabályos alakú, bal lebeny vékonyabb az ellen oldalihoz képest. Jobb lebeny aktivitás felvétele diffuse fokozottabb a balhoz képest, aktivitás eloszlása homogén, benne nodus szcintigráfiásan nem diff. A bal lebeny laterális területén kp. és dist harmadban egy 3,5 cm csökken aktivitást mutató terület sejthető, vs. hideg göb.
Citológia eredménye: Kolloidos háttérben, szabályos csoportokban, típusos follikulus sejtek. Bengius kolloid strumma.
Eddigi laboreredményeimben a TSH mindíg 1,5 IU/ml körül volt. Most a legutolsó (09. hó) 3,513 IU/ml.
Gyógyszereket nem kaptam.
Táplálékkiegészítőket szedek: D-vit,C-vit, Omega3,gyógygomba, szelén, cink, jód.
Kedves doktornő! Mire számíthatok ilyen eredményekkel? Van e bármilyen mód a műtét és a hormonpótlás elkerülésére?
Köszönöm megtisztelő válaszát.

Kedves Kérdező!

Érdemes: továbbá reverz T3, anti TPo, anti Tg, inzulinanyagcsere vizsgálat( vércukor terheléssel 0, 60 120 perces minták cukorra és inzulinra), d vitamin szint meghatározást elvégeztetni. Ezek közelebb visznek a pajzsmirigy állapot változásának a megítéléseében. Az alkoholos kezelést az ezzel a módszerrel foglalkozó specialista tud választ adni, személyes megítélés.
üdvözlettel
bérczy drnő

Hírek

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

A pajzsmirigy optimális működéséhez elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű jód bevitele, különösen nyáron, amikor a fokozott izzadás miatt a szervezet több jódot veszíthet. A jódhiány pajzsmirigy alulműködéshez vezethet, míg a túlzott bevitel fokozhatja a pajzsmirigy gyulladását, túlműködését. A jódbevitel tehát fontos kérdés a pajzsmirigybetegeknek, azonban dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont – Prima Medica endokrinológusa, belgyógyász, egyetemi docens arra hívja fel a figyelmet, hogy a megfelelő mennyiség beállításához mindenképp orvossal kell konzultálni.

További részletek
Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Amikor egy nő azt veszi észre, hogy sötét szőrszálak nőttek a mellbimbója körül, az állán, a bajusz területén, meglehetősen kellemetlennek találhatja azt, hiszen ezek klasszikusan férfias megjelenésre utalnak. Azonban mielőtt bárki úgy gondolná, elég csak kitépkedni a zavaró szőrszálakat, érdemes utánajárni, mi okozhatja ezt a jelenséget. Dr. Borus Hajnal, az Endokrinközpont – Prima Medica belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus beszélt a lehetséges okokról.

További részletek
Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK