Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő/úr!
A pajzsmirigy uh alapján az isthmus 10 mm, A jobb lebeny 28x30x75 mm, felső harmadában egy 8x13 mm-es kp. harmadában egy több 10-25 mm-es echoszegény udvarral határolt solid göb ábrázolódik. A kp. harmadában ventrálisan egy 7 mm-es echoszegény göb látható. A bal lebeny 24x31x77 mm, kp és alsó harmadában egymás mellett több 10-20 mm-es echoszegény udvarral határolt solid göb látható. A trachea a kp. vonalában van. A nyaki nagyerek környezete szabad. Bal oldalon a fejbiccentő izom mellett néhány 5-8 mm-es reaktív nyirokcsomó ábrázolódik. A T4 1,34, a T3 3,33. - 2014-ben vékonytűs cyitológián voltam. Mérsékelten sejtdús vizsgálati anyagban , véres savós háttérben kevés colloid mellett szabályos és enyhe fokú polymorphia jeleit mutató follicularis hámsejtek és sejtcsoportok és csupasz sejtmagok vannak. Helyenként a sejtcsoportok úgynevezett onkocytas átalakulás jeleit mutatják. Néhány helyen többmagvú óriás sejtek és cysta macrophagok, valamint siderophag sejtek is vannak. Háttérben a vér alakos elemit meghaladó mértékben észlelhetők lymphocytak. Háttérelemként kötőszövet foszlányok is vannak. Dg: malignitás nem igazolható. Vélemény: A vizsgálati minta származhat idült bevérzést és cysticus degeneratiot, valamint gócos onkocytas átalakulást mutató stumagöbből. Egyes jellemzők alapján felmerül a Hashimoto-tyreoditis és óriás sejtes thyreoditis lehetősége. Legutóbbi vizsgálatomon műtétet javasoltak. 53 éves vagyok. Szeretném az Ön véleményét is megkérdezni, hogy szükségszerű-e a műtét, esetleg valamilyen gyógyszeres, táplálékkiegészítős vagy életmódváltással elkerülhető lehet-e a sebészeti beavatkozás? Különösebb panaszom nincs. Enyhébb szívritmus zavarom volt, de egy pár szem szelén bevétele után elmúlt. Az orvosom szerint nincs összefüggésben a pajzsmiriggyel. Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Kocsis Erzsébet
Kedves Kocsis Erzsébet !

Orvosszakmai, etikai és jogi előírások alapján emailen, interneten keresztül, elküldött leletek, eredmények, tünetek alapján gyógyítás, diagnosztizálás, terapizálás nem lehetséges. Ez az út korlátozott információkon alapulva téves következtetéseket, kezeléseket eredményezhet. Kérjük személyes konzultáció keretében keressen fel egy endokrinológus szakorvost.

Hírek

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.

További részletek
Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK