Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor Úr/Nő!

Teljesen tanácstalan és nagyon elkeseredett anyuka vagyok ezért fordultam Önökhöz, hátha egy kis remény felcsillan. 4 éve volt egy antireflux mütétem,majd fél év múlva epehólyag eltávolítás. 17 kg fogyáas volt ekkor.Kiderült valószinűleg egyiket sem kellett volna megműteni, mert az elsőt inkorrekt eredmények alapján műtette meg egy egyetemi orvos, a második műtét meg azért került sor,mert a problémám igazándiból nem szünt meg a reflux műtét után sem,azaz a jobb oldali szúró, égő, fájdalom ami a hátba lapocka tájékán is kisugárzik fáj. Gyakran van gombócérzet a torkomban, és nyelési nehézségeim, hányinger hidegrázással, ingerültség,ami magától jön és mintha gombóc lenne a gyomromban is, állandó gyengeség,feszültség, puffadás. Igazándiból februárban megműtötték volna ismét a gyomrom, azaz 6 cm rekeszsérvem van és homokóra gyomor, mérsékelt nyelőcsőtágulattal, de egy egyetemi drnő lemondatta a műtétet,hogy ezek a problémák nem feltétlen a szétment gyomortól vannak,mivel az első mütét sem oldotta meg a panaszaim. Igy a reoperáció szerintük várhat még. A valódi okát keresik a problémámnak. Ez az egyetemi drnő elküldött egy másik város, gastroenterologusához,aki Oddi s. görcsre gyanakszik, mivel a gyógyszeres terápia sem hozott megfelelő eredményt csak súlyosbitotta az állapotom, igy 22.-én megyek MRCP-re. Nagylabor értékek jók, májfunkció, hasnyálm.f.jók, hasi uh. végeredményben negativ. Hasi CT, a rekeszsérven és a gyomron kivül semmit nem mutat.
Azt tudom és tény,hogy sokkal,de sokkal rosszabb állapotban van a gyomrom,és közérzetem,mint a műtétek előtt.

Tavaly voltam nyaki uh-n, aminek az eredménye pajzsmirigy bal lebeny felső harmadában egy elmosott kontúrú 3X6mmes echoszegényebb gob ábrázolódik. Ekkor azt mondta az uh-t végző orvos,hogy kicsi nem kell vele foglalkozni. Ekkor Tsh-t is néztek,de az jó volt. Általában az mindig jó / TSH 1,1039,/. 9 éve nézték az FT4-et is akkor az alacsony volt,FT4 1,48. Mivel a tsh-m mindig jó, igy semmilyen hormonokat nem néznek. Múlt héten ismét voltam nyaki uh-n, aminek az eredménye:
A pajzsmirigy jobb lebenye 15X17X35 mm-es homogén szerkezetű, Az isthmus legnagyobb vastagsága 3-4mm, szerkezete szabályos. A bal lebeny 17X17X37 mm-es az alsó hamradában szorosan egymás mellett 2 db, egy 3,5X5 mm-es és egy 3X5 mm-es környezetétől echoszegényebb göb ábrázolódik. Vélemény: struma nodosa
Kérdésem az lenne,hogy érdemes ez irányban is foglalkoznom? Esetleg okozhatja ezeket a tüneteket funkcionális zavar, autoimmun betegség?

Válaszát nagyon megköszönve: Katalin
Kedves Katalin!

Amit érdemes a pajzsmigy Uh kép alapján megnézni anti tpo, anti tg, reverz t3, Tsh, 25Oh D vitamin.A panaszait valószínűleg döntően nem pajzsmirigy göbösödés okozza, mely inkább már következmény

Üdvözlettel
Bérczy drnő

Hírek

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.

További részletek
Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK