Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő!

Segítségét szeretném kérni. 27 éves nő vagyok és az én problémám már lassan 6 éve fenn áll. 2011. márciusáig szabályos volt a menstruációm, majd a következő hónapban már nem jött meg. Egyik hónapról a másikra leállt. Ezt megelőző időszakom elég stresszes volt és sokat fogytam életmódváltásom miatt. ( Azóta már a súlyom rendeződött, normál tartományban van .) Fogamzásgátlót és semmilyen más hormontartalmú gyógyszert sosem szedtem. Már több nőgyógyászt felkerestem, illetve endokrinológus szakemberhez is fordultam. Többször kaptam gyógyszeres stimulálást. 2011.06.16 estrofem + duphaston majd 2011.12.05 Norcolut + clostilbegyt. 2012.01.10 Norcolut. 2012.09.21 Norcolut + clostylbegyt -et . De a menstruációm így sem rendeződött. 2014. 05.06.-án vizsgálat során PCO petefészket állapítottak meg, valamint a méhem az évek alatt kisebb lett. Pco-ra Meforal 850mg készítményt kaptam.Enyhe szőrösödést is tapasztalok a köldököm alatti vonalban , valamint a melludvar környékén, illetve hízékonyságot érzek magamon. Vérvételem eredménye : TSH 2,240 mIU/L FSH 6,0 IU/L LH 0,4 IU/L Oestradiol >73,4 pmol/L Testosteron >0,69 nmol/L Prolactin 106 mIU/L . Ezek után hormonpótlást javasoltak a számomra Trisequens tabletta formájában,amit még nem kezdtem el, más megoldást keresve számomra.
Ön szerint mit tehetnék még, hogy kiderüljön mitől rendeződhetnének a hormonjaim,hogy újra teljes értékű nő lehessek?
A kért hormonvizsgálaton felül még van olyan hormon aminek a vizsgálata javasolt lenne?
Esetleg ez genetikai öröklődés lehet?

Válaszát előre köszönöm!

Üdvözlettel:
Horváth Adina
Kedves Horváth Adina!

Önnek komplex endokrinológiai kivizsgálás kellene, az Ön által leírtakból nem derül ki számomra, hogy ez megtörtént-e.
Azt tanácsolom, az összes eddigi leletével keressen fel egy endokrinológust, akivel a diagnózist és a személyre szabott kezelést megbeszélheti.

Üdvözlettel,
Polyák Annamária Dr.

Hírek

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.

További részletek
Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK