Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő !
Kb 6 hete a jobb oldalamon erős fejfájás,naponta kb.10 alkalommal,mintha kést vágnának a fejembe.Mindegy milyen gyógyszert veszek be,nem múlik el.Ez kb fél órát tart,és ahogy jött úgy el is múlik.Háziorvosom laborba küldött és TSH-t csináltatott,melynek eredménye 0,7 U/ml,a többi eredményem,koleszterin és LDL-koleszterin minimálisan alacsonyabb,CK 211/U/L,kicsit magasabb,minden más jó.Kb.3 hét alatt 4 kg-ot,előtte szintén 4 kg-ot fogytam,tehát fél év alatt mintegy 8 kg-ot,pedig ugyan úgy eszem,mint előtte.Ideggyógyásznál semmi,reumatológus akasztásra,ill.ultrahang kezelésre küldött.4x szúrt a fejembe,azt mondta nem csoda,hogy fáj,nagyon csomós a nyak feletti rész.Felírt Analgeticát,nem használ,és Sirdalud izomlazítót.Azt mondta kissé álmos leszek tőle,de nem hogy álmos,szinte aludni sem tudok,de amúgy is nagyon rosszul alszom,4-5 órákat éjjelente,de még eközben is felébredek.Ideges vagyok,minden kis dologra ugrom.Eddig sem voltam nyugodt,de pár hónapja mintha nem is én lennék.Hullik a hajam,(bár sosem volt sok),de néha több van a ruhámon,mint a fejemen kis túlzással.Kopaszodást azért nem látok,csak homlok tájékon.Régen nagyon szerettem a meleget,most ömlik rólam a víz.Sokszor 130 a pulzusom.Vérnyomásom a házi orvosomnál 130,a másik két orvosnál 160.Soha nem mértek ilyen magasat.Igaz 49 éves vagyok,szerintem beléptem a változó korba.Menstruációm ciklusa pár éve 23 nap,legutóbb 10 nap után jött meg,igaz nem olyan intenzíven mint előtte,de a szokásos 7 napig tartott.1980-ban 17 évesen strummára műtöttek.Kb 2 éve a nyakamban lévő egyik nyirokcsomó (3 db 1-3 cm nagyságú)megduzzadt 40x28,54.Solymosi doktorhoz mentem,aki biopsziát is vett.Az ultrahang:megnagyobbodott ismételten göbösödést mutató pajzsmirigy.A citológia eredménye nem utal rosszindulatúságra.Diagnózis: cisztikus degeneráció.A keneten nagy tömegben makrofágok láthatók és elszórtan típusos follikulussejtek is.Majd ahogy jött magától elmúlt.Azóta nem foglalkoztam vele.Háziorvosom a TSH eredményre azt mondta jó,és nem foglalkozik vele tovább.Ahogy olvasom,tüneteim a pajzsmirigy túlműködésre utalnak (annak ellenére,hogy a tartományba még belefér),kivéve a fejfájás,amivel eredetileg orvoshoz mentem.Kérdésem az lenne,hogy esetleg mégis pajzsmirigy túlmüködésről van szó? Válaszát előre is köszönöm! Helmeczi Ferencné
Kedves Kérdező!
Meg kell nézni a TSH-n kivül az Ft3, Ft4, anti TPO szintet, valamint a D vitamin szintet is, ekkor lehet biztonságosan nyilatkozni a pajzsmirigy működésről.

Üdvözlettel

Bérczy doktornő

Hírek

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

A pajzsmirigy optimális működéséhez elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű jód bevitele, különösen nyáron, amikor a fokozott izzadás miatt a szervezet több jódot veszíthet. A jódhiány pajzsmirigy alulműködéshez vezethet, míg a túlzott bevitel fokozhatja a pajzsmirigy gyulladását, túlműködését. A jódbevitel tehát fontos kérdés a pajzsmirigybetegeknek, azonban dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont – Prima Medica endokrinológusa, belgyógyász, egyetemi docens arra hívja fel a figyelmet, hogy a megfelelő mennyiség beállításához mindenképp orvossal kell konzultálni.

További részletek
Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Amikor egy nő azt veszi észre, hogy sötét szőrszálak nőttek a mellbimbója körül, az állán, a bajusz területén, meglehetősen kellemetlennek találhatja azt, hiszen ezek klasszikusan férfias megjelenésre utalnak. Azonban mielőtt bárki úgy gondolná, elég csak kitépkedni a zavaró szőrszálakat, érdemes utánajárni, mi okozhatja ezt a jelenséget. Dr. Borus Hajnal, az Endokrinközpont – Prima Medica belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus beszélt a lehetséges okokról.

További részletek
Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK