Budapest, II. ker., Lövőház u. 1-5., I Budapest, I. ker., Ostrom u. 16., I E-mail: info@endokrinkozpont.hu, Skype: endokrinkozpont

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónkat

Kérdés

Tisztelt Hölgyem/Uram!
Már gyermekkorom óta (most 23 éves vagyok) nagyon pattanásos a bőröm. Akkoriban még a helyi kezelés elegendő volt. Viszont ahogy idősödtem ezek már nem használtak. Bőrgyógyászhoz fordultam aki pattanásos bőrre szánt antibiotikumot írt fel. Ez a kezelés ideje alatt szép hatást ért el, de ahogy véget ért a kúra, visszatért a kezdeti állapot. Többször meg lett ismételve ezzel, illetve más antibiotikumokkal de mindig visszatértek a pattanások. Majd kipróbálásra került egy - a bőrgyógyászok által a legjobb gyógyszernek ítélt - A vitaminsavas készítmény (Sotret). Az orvosom fél éves kúrát írt elő. Bíztatott, hogy már az első alkalom után teljesen meg fognak szűnni a tünetek. Ez a kúra most negyedik alkalommal ért véget (kb. másfél hónapja) de ismét jelentkeznek a pattanások. Többször próbálkoztam már az orvosoknál megkísérelni különböző vizsgálatok elvégzését (vérkép, hormon, ételallergia) de annyit mondtak, hogy ez nem köthető össze egyikkel sem.
Mégis úgy gondolom, hogy ezek a pattanások valamilyen belső problémát jeleznek, és nem szimplán a korosztályomra jellemző tünetek, amit majd kinövök.
Várom válaszát!
Hargas Péter

Válasz

Kedves Péter!

Igen, okozhatja a panaszait ételallergia. Történt kivizsgálás liszt,- laktózallergia irányába esetleg?
Hormonális kivizsgálás, tesztoszteron, ösztradiol szintre?
Keressen fel egy endokrinológus, belgyógyász szakorvost.Központunkban Koppány Viktória drnőt tudom javasolni

Üdvözlettel: Nagy Anett

Munkatársaink
Hírek
Gyógynövények is segíthetnek a pajzsmirigyzavarok terápiájában

Gyógynövények is segíthetnek a pajzsmirigyzavarok terápiájában

A pajzsmirigyzavarokat az esetek többségében gyógyszeres úton kezelik, melyet a betegnek általában élete végéig alkalmaznia kell. Viszont a terápiát remekül kiegészíthetik bizonyos gyógynövények is, amik segítségével hamarabb jobb közérzet érhető el, ráadásul a gyógyszer dózisát is csökkenthetik. Dr. Bérczy Judit, a Budai Endokrinközpont holisztikus szemléletű endokrinológus főorvosa ezek közül emelt ki párat. 

további részletek »
Hormonzavar miatt is izzadhat éjszakánként

Hormonzavar miatt is izzadhat éjszakánként

Ahhoz, hogy napközben frissek és nem utolsósorban egészségesek legyünk, elengedhetetlen az éjszakai nyugodt, pihentető alvás. Amennyiben ezt valami hátráltatja, úgy nemcsak a folyamatos fáradtsággal kell számolni, hanem megnő számos betegség és kóros állapot kialakulásának valószínűsége. Ilyen hátráltató tényező lehet például az éjszakai izzadás, mely a kánikula mellett gyakran hormonzavar számlájára írható. Dr. Skurdenka Beatrix, a Budai Endokrinközpont endokrinológusa elmondta, milyen endokrin problémák okozhatják a panaszt.

további részletek »

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

Copyright 2012 © Prima Medica Egészségközpontok. Minden jog fenntartva

Desigbed by www.free-dimension.hu • Developed by www.sulczr.hu

Az oldalon feltüntetett árak az ÁFÁ-t tartalmazzák!