Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő/Úr!

3 eve hagytam abba fogamzasgatlo szedeset, azota a menstruaciom elott 7-5 nappal pecsetelo verzes jelentkezik, neha tobb, neha kevesebb, egyertelmuen nem menstruacio. A menstruaciom teljesen szabalyos, 5 napig tart, közepesen eros, fajdalmamim nagyon ritkan vannak, 28 napos a ciklusom.
A fenti verzeses panasszal fordultam mar nogyogyaszhoz es endokrinologushoz is, tobb alkalommal.
1 eve az ertekeim a kovetkezok voltak: (ciklus 19. napja)
TSH 6.1 mlU/l
Progesteron: 56 nmol/l
Prolactin: 706.7 mlU/l
LH: 6 lU/l
FSH: 3 lU/l
ösztradiol: 692.5 pmol/l

Ezutan endokrinologus tanacsara L-Thyroxint szedtem, fel tablettat 25ugr naponta, ket honapig.

A legutobbi, 2016 augusztusi eredmenyeim a kovetkezok: (ciklus 17. napja)
TSH: 3.21 mlU/l
anti-TPO: 6.22 mlU/l
Progesteron: 65.1 nmol/l
Prolactin: 395 mlU/l
LH: 6.4 lU/l
FSH: 4.9 lU/l
ösztradiol: 444 pmol/l

A verzesem meg mindig ugyanugy, valtozatlanul jelentkezik a menstruacio elott. Ferjemmel lassan gyereket szeretnek, nem szeretnem, ha a verzes vagy az eredmenyek miatt valami baj tortenne.

Önnek mi a velemenye, mit javasol?
Valaszat elore is koszonom
Zsofia
Kedves Zsófia!
A 2016 augusztusi eredmények egyáltalán nem rosszak! :)
Úgy látom a progeszteron szint alapján hogy volt peteérés és a prolaktin is lement. Az anti TPO szint is normális. ( ez kizárja az autoimmun pajzsmirigy gyulladás lehetőségét).
Azonban ott van a vérezgetés a menstruáció előtt, amely felveti azt, hogy esetleg a progeszteron szint túl hamar lecsökken.
A következő a javaslatom: a ciklus 23. napján (pontosan aznap) progeszteron mérés és inzulin rezisztencia vizsgálat készüljön! Ez utóbbi: vércukorterhelés 0-60-120 perce vércukor + inzulin mérést jelent, reggel éhgyomorra végzendő.
Az L-thyroxin napi 25 ug-t csak szedje szépen tovább! A TSH 1.0-2.0 között legyen.
Várrom a fejleményeket,
Üdvözlettel,
Koppány Viktória dr.

Hírek

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.

További részletek
Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK