Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztel Doktornő/Doktorúr!
7 éves fiam születésétől kezdve, nyugtalan, izgága, kimondottan hiszti rohamai vannak, amit egy pár szem csoki evés után elhagy, nyugtalanul alszik, leizzad és mostanában hideg keze-lába, száraz a haja, a bőre. A háziorvos gyerek doktornőnknek hiába mondtam, hogy szeretnék csináltatni egy pajzsmirigy vizsgálatra vérvételt, sajnos elhajtott, hogy ennek a gyereknek nincsen semmi baja. Utána olvastam és magánba csináltattunk egy pajzsmirigyre és cukorra vérvételt a Centrum Lab kispesti laborjában. Az eredmények a következőek:
Glükóz 4,8 mmol/L 3,5 - 6,1
Hemoglobin A1c. 5,0 % 4,1 - 6,2
Hemoglobin A1c 31,0 mmol/mol 20,0 - 42,0
Terápiás tartomány 48..59
TSH 2,885 mIU/L 0,400 - 4,000
Szabad T4 14,37 pmol/L 7,75 - 15,21
Szabad T3 5,88 pmol/L 3,80 - 6,00
Anti-tireoglobulin <0,9 U/mL
Anti-TPO 0,3 U/mL 0,0 - 9,0
Parathormon 21,8 pg/ml 12,0 - 88,0

A T3 és T4 magas és igaz, hogy a határértéken elvileg belül van, de nagyon a határértéken van. A TSH is magas attól függ, melyik orvos nézi, mert valaki csak 2,5-ig tartja normálisnak a TSH-t. A cukor elvileg normális, amit alig tudok elhinni, mert másfélévesen a Heim Pálban egy másik betegsége kapcsán (vizelet visszafolyás) a hiszti rohama alatt megnézték és 3.00 volt a cukorérték.
Szeretném a szakvéleményüket kérni, hogy miután születésétől kezdve feszült, ideges és leesik a cukra és a kisfiú most már el is tudja mondani, hogy „anya ideges vagyok, de nem tudom, hogy miért”. Úgy gondolom ezzel kellene foglalkozni. Neurofeedbackra járunk 1 hónapja és TSMT tornára másfél éve és ezek után is feszült és heti egyszer hiszti rohama van, amit egy két szem csokival tudok csak orvosolni.
Előre is köszönöm a válaszukat.
Üdvözlettel: Éva
Kedves Éva !

Javaslom Tar Attila Főorvos Úrat, aki gyermek endokrinológiával foglalkozik.
Üdvözlettel:Dr. Porochnavecz Marietta

Hírek

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.

További részletek
Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK